Herstelwerkzaamheden kaaienroute f u 1 Veranderingen Wmo vervoer f v Commissievergaderingen Natuurwerkdag In 2014 is de kaaienroute heringericht. In het ontwerp loopt de bestaande bestra ting van de zijstraten door tot in de kaaienroute, de zogenaamde slabben. De slabben van de Nieuwstraat, Segeerstraat en Herenstraat en de natuursteengeleider ter hoogte van de Blauwedijk/ Stationsstraat hebben schade opgelopen. In november wordt deze schade hersteld. Maandag 2 november tot en met maandag 9 november worden de werkzaamheden uitgevoerd in de Segeersstraat, Nieuws traat en de Blauwedijk. De slab in de Herenstraat wordt op een later tijdstip hersteld. Dit om de verkeershinder die het met zich meebrengt te beperken. Wegen afgesloten Maandag 2 november wordt de Londensekaai afgesloten ter hoogte van de Houtkaai 17 en Bierkaai 3. Het is niet mogelijk om met de auto de Segeerss traat of Nieuwstraat in of uit te rijden. Daarom staan de bollards in de Segeersstraat, Nieuwstraat en de Koorkerkstraat gedurende deze week naar beneden, zodat de bevoorrading van de winkels door kan blijven gaan. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid. Om schade aan de Spijkerbrug te voorkomen wor den er zware blokken met een doorgang van 2 meter aan wee rszijden van de brug geplaatst. Auto-, fiets- en bromfietsverkeer blijft dus mogelijk. Parkeervakken Er worden zes parkeervakken als opslagterrein ingericht. Deze worden afgesloten met bouwhek- ken. De resterende parkeervak ken kunnen tijdens de werk zaamheden worden gebruikt. Automobilisten moeten dan wel in en uit rijden vanaf de Bierkaai. Om dit mogelijk te maken wor den enkele bolders weggehaald. Op gepaste snelheid kunnen dan over rijplaten de parkeervakken worden bereikt en verlaten. Stationsstraat en Blauwedijk niet afgesloten Voor de uit te voeren werkzaamhe den aan de verkeersgeleider op het kruispunt Blauwedijk met de Stationsstraat wordt de weg niet afgesloten. De werkzaamheden worden uitgevoerd tussen wegver sperringen en een verkeersrege laar regelt het verkeer rondom het werkgebied. De werkzaamheden inclusief de benodigde uithardings- tijd nemen zeven dagen in beslag. Op maandag 9 november worden de omleidingsborden wegge haald en wordt de rijweg weer opengesteld voor het verkeer. Heeft u nog vragen, dan kunt u ti jdens kantooruren contact opnemen met de heer L.C. Priester, bereik baar op tel. (0118) 67 52 26. WBSÊÊÊÊKm Foto: Aart van Belzen WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊt Vanaf 1 november verandert het Wmo vervoer. Dit noemen we soms ook collectief ver voer. Gebruikers van het Wmo vervoer hebben inmiddels allemaal een brief van Porthos ontvangen. Bij de brief zat een Porthos vervoerspas en een folder waarin staat uitgelegd hoe het werkt. We zetten de belangrijkste wijzigin gen nog even op een rij. De Gemeentelijke vervoerscen- trale regelt nu het vervoer. Zij nemen de ritten aan en zorgen ervoor dat ze op tijd worden gereden. Het telefoonnummer is 088 - 235 80 50. Er is vanaf 1 november ook een nieuwe vervoerder: TCR. En voortaan geldt een prijs per kilometer i.p.v. per zone. Voor iedere rit betalen reizigers een starttarief van 1,-. Per kilome ter betalen zij 0,15. Maakt u gebruik van Wmo vervoer of collectief vervoer? En heeft u geen brief of pas ontvangen? Dan kunt u contact opnemen met Porthos via 088 - 751 4000. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 9 en dinsdag 10 november. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergadering Ruimte staat gepland voor maandag 2 november. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 3 november. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Elke eerste zaterdag van november vindt de Natuurwerkdag plaats. Jong en oud kan die dag werken aan het behoud en her stel van natuur en landschap. Op 7 november vinden er op vier locaties in de gemeente Middelburg activiteiten plaats. Initiatief nemer en organisator is de stichting Landschapsbeheer Zeeland. De gemeente Middelburg faciliteert de activiteiten. Beleefgroen Arnemuiden Aanleggen van bufferzone tussen educatieve tuinen en schooJtuinen, planten van enkele knotwilgen, houtrillen fatsoeneren, houtrillen maken. Locatie: Steigerweg 3-4 Arnemuiden (9.30 tot 12.00 uur). Informatie: j.selles@zeelandnet.nl 06 447 425 70 Erasmuspark Werkzaamheden; Wilgen knotten langs het Erasmuspad. Locatie: start vanaf ingang van het Erasmuspark ter hoogte van de Lutullistraat. (8.30 tot 13.00 uur). Informatie: erasmuspark@zeelandnet.nl 0118-65 10 47. Speelhof Hoogerzael Winterklaar maken van de schooltuinen, bemesten met compost en spitten. Een composthoop afgraven en compost naar de schooltuinen kruien. Een composthoop omzetten. Aanvullen en herstellen van houtwal len Wilgenstekken verplanten. Riet maaien en afvoeren naar broeihoop. Maaisel verzamelen en afvoeren naar de broeihoop. Locatie: Seispark 2A Middelburg, verzamelen in het paviljoen op het Speelhof. (10.00 tot 15.00 uur). Informatie: bert.metselaar@speelhofhoogerzael.nl 0118 61 46 46 of 06-206 355 46 Stromenweg Werkzaamheden; Wilgen knotten langs de Stromenweg. Locatie: start vanaf het fietspad van de Stromenweg ter hoogte van de ingang van oefenterrein Julianakorpsen. (10.00 tot 15.00 uur). Informatie: bosjon@zeelandnet.nl, 0118-63 32 38. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat op het gedeelte van de Rentmeesterlaan tussen huisnummer 14 en de aansluiting met de Johan Con- stanfin Mathiasstraat/Marcus de la Pal- mastraat, een stilstaanverbod in de vorm van een gele doorgetrokken streep wordt ingesteld aan beide zijden van de rijbaan, met uitzondering van ae parkeervakken. Inzage Het besluit ligt tot en met 9 december 2015 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Ko pieën zijn daar tegen betaling verkrijg baar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lievense, telefoonnummer (0118) 67 52 91 Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 29 oktober tot en met 9 decem ber 2015, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken. Uw belang moet zich dan wel onderschei den van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeel nemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Heeft u een spoedeisend belang bij schorsing of vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven; ait recht bedraagt 167 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 331 voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). Digitale indiening U kunt uw bezwaarschrift en uw verzoek schrift om een voorlopige voorziening ook digitaal indienen: - voor bezwaar gaat u naar: www.middel burg.nl Bestuur en organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten; - voor een voorlopige voorziening bij de rechtbank Zeelana-West-Brabant gaat u naar: loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht. Voor digitale indiening heeft u uw DigiD- inlogcoae nodig. Kijk op de genoemde site(s) voor de precieze voorwaarden. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Markt 73: wijzigen gevels (21-10). Van Cittersstraat 2: uitbreiden woning (dakopbouw) (14-10). Walcnerseweg 256: vervangen rieten kap schuur (20-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvra gen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Koningstraat 4 en 6: samenvoe- gen/verbouwen van 2 woningen tot 1 woning (128419) (20-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMUN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevinasrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgen de aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: bouwen tijdelijke bedrijfsloods en opslagruimten. Locatie Oude Veerseweg 9. Nieuwe uiterste beslisdatum: 3 december 2015.

de Faam | 2015 | | pagina 8