Theeleuten met wat lekkers Cholesterol onder f S1BS0 LEKKER ZEEUWS -7 Kijk ook eerst wat u er zelf aan kunt doen met Arkosterol® Eén van de bekendste plekken voor thee met taartjes is wel Honey Pie in Middel burg. Al zeven jaar is dit een begrip bij de inwoners van de Zeeuwse hoofdstad, maar ook ver daar buiten. Huis- gemaakte red velvetcake, Oreo cheesecake, scones met clotted cream en lemon curd en heel veel verschil lende soorten thee. Voor wie problemen heeft met kiezen en alles lekker vindt is zo'n high tea natuurlijk meer dan ideaal. Sinds vorige week bestel je bij Honey Pie ook een duizend-en-één-nacht tea. "We hadden al zeven jaar dezelfde high tea. Het was tijd voor iets nieuws er bij", vertelt eigenaar Greg. Het bestaande assortiment werd uitgebreid met een nieuwe variant. Anders dan anders. Het werd de dui- zend-en-één-nacht tea. "We zijn overal gaan proeven, bijvoorbeeld bij de Bazar in Rotterdam, want daar zijn we fan van. We eten graag allemaal Midden-Oosterse hapjes. Voor onze nieuwe high tea hebben we van al- SANDWICHES, FRUITSPIESJES, TAART EN VERSCHILLENDE SOORTEN THEE les gecombineerd wat we lekker vinden." De Duizend-en-één-nacht tea wordt gepresenteerd op een prachtige grote schaal en op die schaal ligt al het lekkers. Turks brood, pita's, een bakje hummus, cous coussalade, yoghurt met muesli, fruit en witte choco lade, bijzondere smoothies, lekkere homemade taartjes. Met, hoe kan het ook anders, verse muntthee, Die je zelf op smaak brengt met plakjes gember en citroen. "Deze tea is hartiger en minder zoet dan onze andere high tea." Alles komt in één keer op ta fel, zodat je ongestoord een hele middag eet en geniet. Is Middelburg nu niet naast de deur? Ook in Goes is een heel fijn adres. Taart Ta fel serveert een mini high tea voor als je niet zoveel tijd of trekt hebt. Wanneer je veel bij te praten hebt, is de uitgebreide high tea aan te raden. Sandwiches met huisgemaakte eiersalade, worteltaart, vers fruit, onbe perkt thee en nog veel meer. Voor de kleinsten is er een speciale kinder high tea met onder andere een cupcake om zelf te versieren en een broodje knakworst. In het altijd levendige Sluis vind je De Eetboetiek. Een restaurant en lifestyle win kel in één op een schattig plein midden in het cen trum. Na een middel shop pen kom je bij De Eetboetiek even tot rust met hun high tea. Heerlijke thee, huisge- maakte soep, boterhammen, allerlei zoets en bio yoghurt met vers fruit. Ook een high tea thuis is een leuk idee. Maak sand wiches, fruitspiesjes, bak - een lekkere taart en kies ver schillende soorten thee. Zeeuwse kweekset voor kiemgroente MIDDELBURG - Op woensdag 28 worden de producten van het Zeeuwse BIJT of ficieel gelanceerd worden in espressobar Robuust! in Middelburg. Robuust! is daarmee het eerste BIJT ver kooppunt. Na een driejarig denk-, ont werp- en maakproces om tot de BIJT kweekset te komen, is het tijd voor een feestelij ke onthulling. Mede dank zij een startfinanciering van InnoGo! (Impuls Zeeland) en een bijdrage uit het Zig- Zag fonds voor het ontwik kelen van de plannen, is het Wim Kuijper gelukt om dit product gebruiksklaar te maken voor de consument. Tijdens de lancering zal hij de totstandkoming van BIJT toelichten en vervolgens de eerste kweeksets overhan digen. De BIJT kweekset kent een hoog gebruiksgemak. De consument hoeft thuis al leen maar de pot uit de BIJT kweekset te vullen met wa ter en de meegeleverde BIJT zaadpad op de pot te plaat sen. Na 7-20 dagen (afhan kelijk van het soort gewas) kunnen de kiemgroenten geoogst en gebruikt worden als smaakmaker in salades, als broodbeleg of als kleur rijke garnering. Kiemgroenten zitten boor devol voedzame stoffen die de gezondheid bevorderen. Goede en slechte cholesterol Reguliere medicatie Vrij verkrijgbaar Arkostero ®s verkrijgbaar bij: Kama Drogisterij WW RODEPILAREN Z. www.de-faam.nl De Faam woensdag 28 oktober 2015 39 Wat doe je om donkere en druiligere dagen wat lichter te maken? Juist, lekker eten, thee drinken en bijkletsen. Een high tea is daarvoor heel geschikt. In Zeeland hebben we een hoop fijne adresjes waar je terecht kunt. door Stefanie van der Maas Duizen-en-één-nacht Een bijzondere high tea is de duizend-en-één-nacht tea. Foto: Stefanie van der Maas High tea sandwich met gerookte zalm 6 wittehoterhammen, zonder korstjes, kruidenkaas, plakjes komkommer, gerookte zalm. Besmeer drie boterhammen met kruidenkaas, plakjes komkommer en gerookte zalm. Leg de andere boter hammen er bovenop en snij in kleine driehoekjes. Steek er een cocktailprikker in en serveer bij je eigen high tea. C www.bijt.eu CONTROLE Cholesterol is een geelkleurige vetachtige stof die door de lever wordt gemaakt en door het lichaam zelf wordt opgenomen uit voedsel. Cholesterol is onontbeer lijk voor het menselijk lichaam omdat het een belangrijke rol speelt bij de opbouw van de celwanden en de productie van bepaalde hormonen en galzuren. Cholesterol wordt in het bloed getransporteerd en gebonden aan verschillende eiwitten, de zogenaamde lipoproteïnen. De twee belangrijkste lipoproteïnen zijn het lage-dichtsheidslipoproteïne (LDL) en het hoge-dichtsheidslipoproteïne (HDL). Het HDL noemen we "goede cholesterol" om dat het ervoor zorgt dat het te veel aan choles terol uit het bloed wordt afgevoerd naar de lever. Het LDL noemen we "slechte cholesterol" om dat het blijft kleven in de vaatwanden van de slag aders en een vernauwing of zelfs een dichtslibbing tot gevolg kan hebben. Statines zijn de meest voorgeschreven choles terolverlagers die in de afgelopen decennia zeer effectief zijn gebleken. Toch zijn er steeds meer gebruikers die klagen over ongewenste neven effecten zoals spierpijn, spierzwakte, geheugen verlies, darmklachten, hoofdpijn, slapeloosheid en het verlies van gevoel in handen en voeten. Mooaco&ne K draagt c>i tot de instandhoudt van dom*» chotesteroigehaiten «rt het feöed Rode Gist Rijst Pofcosartó- Arkosterol® is een vrij verkrijgbaar zelfzorg product op natuurlijke basis dat ontwikkeld is volgens de nieuwste we tenschappelijke inzichten. Arkosterol® bevat de bestanddelen Policosanol en het uit Rode Gist Rijst gewonnen Monacoline K. Policosanol wordt geëx traheerd uit suikerriet en Monacoline K wordt onttrokken uit gefer menteerde rijstkorrels. Slechts twee capsules per dag leveren de effec tieve dagdosis van 10 mg Monacoline K die nodig is voor de instandhouding van normale cholesterol gehalten in het bloed. 't Groentje 6A, Domburg J j - (ifngi!i«'i| ktuwmj De Rode Pilaren Lange Delft 121, Middelburg De Rode Pilaren Walstraat 91,Vlissingen Mediq Apotheek Servicepunt Arnemuiden Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden Mediq Apotheek Welsinge Rentmeesterlaan 31, Middelburg Mediq Apotheek Dauwendaele Roozenburglaan 18, Middelburg

de Faam | 2015 | | pagina 39