Winterhanden onontbeerlijk Beleef en ontdek www.veersedamauto.nl Op zoek naar een occasion...? ZEEUWS AUTO De Volvo XC90: het sieraad van Zweden de nieuwe Ford Galaxy en Ford S-MAX tijdens de demodagen op 30 en 31 oktober Nieuws van de IAA Drie wintertips Autobedrijf Joosse nmmi □lz rjOSCH service Vuil trekt vuil aan van 09:00 tot 17:00 utir 32.950,- Ga voor een actueel occasionaanbod naar De grote autobeurs in Frank- furt stond weer bol van het nieuws. Zo kunnen we bin nenkort de nieuwe Opel As- tra verwachten die ook in de combiversie Sports Tourer leverbaar is. Hij is duidelijk naar de sportschool geweest, want 200 kg minder gewicht is erg veel! Bovendien werd hij spectaculair ruimer. De compleet vernieuwde Audi A4 staat ook volgende maand in de showroom. Het motorengamma speelt zich af tussen 150 en 272 pk. De vierde generatie Renault Me- gane is een stuk sportiever en dynamischer geworden. Het design is natuurlijk van de Nederlandse ontwerper Laurens van den Acker. Om te voorkomen dat de portierrubbers vastvriezen, kunt u ze met siliconenspray inspuiten, de sloten behan delen met grafietspray. Wie niet wil krabben, moet een afdekfolie gebruiken. Dan kunnen de ruiten niet dichtvriezen. Speciale folies worden al vanaf 10 euro op internet aangeboden. Wist u dat het strafbaar is om met gedeeltelijk bevroren ruiten te rijden? Afdekfolies voor komen dat ongemak, maar het kost wel tijd ze te instal leren. De ruiten nooit met heet water ontdooien. De sterke temperatuurswisseling ver oorzaakt vaak scheuren in het glas. Veersedam Auto is u graag van dienst! Het valt me elke winter weer op dat auto's er zo vies uit blijven zien. Natuurlijk kunt u uw auto niet schoon houden, zeker als er pekel op de weg ligt. Elke week een wasbeurt is echter geen luxe, maar min of meer een must. Een goede wasstraat beschikt ook over een bo demreiniger die het smerige zout uit alle hoeken en gaten verwijdert. Ik weet wel dat moderne auto's niet meer zo snel roesten, maar het zoute goedje nestelt zich op plaatsen waar het absoluut niet mag blijven zitten. Ook is het goed om de lichtmeta len wielen wekelijks schoon te maken. Tot slot: houd de ruiten, ook aan de bin nenkant schoon. Als u de airco in combinatie met de verwarming gebruikt, is de condens in een oogopslag verdwenen. De airco heeft echter ook een nadeel: hij iaat een blauwachtige waas achter op de ruiten. Dertien lange jaren moesten de fans van de Volvo XC90 wachten, maar deze zomer verscheen de compleet ver nieuwde robuuste SUV in de Zeeuwse showroom van Automotions Volvo. Gek ge noeg is dankzij de overna me door de Chinese Geely Holding Volvo Zweedser dan ooit. De XC90 is de eer- Gildeweg 20,4383 NK Vllsslngen 0118 - 419 420 www.ford-joosse.nl is zó gemaakt dat water en sneeuw naar buiten worden afgevoerd. Winterhanden zijn eigenlijk onontbeerlijk. ste van het spectaculaire nieuwe modellenpalet van de komende vier jaar. Trots treedt het bijna vijf meter lange vlaggenschip met een wielbasis van bijna drie meter in de voetsporen van zijn voorganger. Zoals we dat van de Zweden gewoon zijn, hebben ze wat het in terieur betreft niets aan het toeval overgelaten. Scan dinavische chique waar je ook kijkt. Wellness en func tionele zakelijkheid vieren samen een feestje. Nobele ambiance, hoogwaardige materialen en gereduceerde bedieningselementen vor men de basis van een per fect afgewerkt interieur. De XC90 is misschien wel de veiligste auto ooit. De duide lijk hoorbare 2.0 liter vierci- linder diesel heeft 225 pk en een fors koppel van 470 Nm. De C02 uitstoot is met 152 gr/km bijzonder laag. GOES - Een zomerband heeft groeven in de lengterichting. Als je daarmee over een be sneeuwde weg rijdt, vullen de groeven zich met sneeuw en het resultaat is duidelijk: rijden wordt glijden! Het profiel van de winterhand 6AUXV S-MAX door Rob Strating Automaat Tóuring High Executive, teer, navi, trekhaak en/ 70.000 km, 2011 i Navi, spor lüiiH'k'n Automalische airco en/'4,000 km, .201 I Volkswaqen Cross-Poïö 1.2 TSI HirjfrLinf- S www.de-faam.nlDe Faam woensdag 28 oktober 2015 22 r—■s lijm-. Www een sterke en veelzijdige autotraditie Ondanks zijn forse afmetingen stuurt en reageert de XC90 direct en handig. Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-591524 Ik reed met de Volvo XC90, het vlaggenschip van het Zweedse topmerk. Kleine motoren, hybride en grote verwachtingen: op een compleet vernieuwd technisch platform verbaast Volvo de wereld met de tweede generatie van de XC90. door Rob Strating

de Faam | 2015 | | pagina 22