f r T Bezuinigingsvoorstel Middelburg gereed Herstelwerkzaamheden Kaaienroute r f Maatregelen wateroverlast Zusterstraat Kijkdag afgevoerde fietsen Gemeente schenkt fietsen aan het asielzoekerscentrum Werkzaamheden aan rotonde f ii GEMEENTE MIDDELBURG Tijdens de hevige regenval van de afgelopen weken stond het gedeelte Zusterstraat van de kruising van de Hof van Sint Jan tot en met huisnummer 62 blank. Sommige bewoners hadden zelfs wateroverlast in de woning. Aannemingsbedrijf Jac Ton gaat op maandag 2 november in bovenge noemd gedeelte van de Zusterstraat een schoonwaterriool aanleggen. Door de aanleg van het schoonwaterriool kan het regenwater afgevoerd worden door dit riool. De verwachting is dat hierdoor de problemen met wateroverlast verminderd zullen worden. Tijdens de werkzaamheden, die een week zullen duren, is geen verkeer mogelijk in de Zusterstraat en de Sint Janstraat. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de afdeling Ingeni eursbureau, tel. (0118) 67 53 33. Wanneer fietsen geparkeerd worden op een plek waar dit verbo den is of wanneer het een gevaar oplevert voor de verkeersvei ligheid, worden deze door de gemeente afgevoerd. De fietsen kunnen tijdens een kijkdag worden opgehaald. De eerstvolgende kijkdag is op woensdag 21 oktober tussen 10.00 en 17.00 uur aan de Kleverskerkseweg 53G. Het gaat deze kijkdag om fietsen die op 28 mei en 10 en 23 juni bij de NS-stations zijn afgevoerd. Aan het ophalen van uw fiets zijn kosten ver bonden, te weten 15,-. Het verzoek is dit gepast te betalen. Daarnaast dient u een legitimatiebewijs mee te nemen en een passende fietssleutel. De komende tijd gaat Middelburg weer controleren op verkeerd geplaats te fietsen. Deze fietsen krijgen dan eerst een label, zijn ze dan na vier uur nog niet door de eigenaar verplaatst dan worden ze verwijderd door de gemeente. Fietsen die fout geparkeerd staan worden verwijderd van het sta tion. Deze fietsen gingen gebruikelijk allemaal naar de stichting Gered Gereedschap, maar nu gaat de helft van deze weesfietsen naar het asielzoekerscentrum (azc). De gemeente haalt met enige regelmaat fietsen bij het station weg die fout geparkeerd staan. Er blijft altijd een aantal fietsen achter van men sen dat nooit meer wordt opgehaald. De asielzoekers hebben regelmatig afspraken buiten de deur, bijvoor beeld in het ziekenhuis. Het is natuurlijk fijn als ze de fiets kunnen pak ken, zo besparen ze ook kosten voor het openbaar vervoer. De bewo ners van het azc kunnen, nadat zij de fietsen zelf opknappen, de fietsen voor een kleine bijdrage kopen en gebruiken. De Provincie Zeeland werkt al enkele weken aan de noordelijke rotonde op de Schroeweg in Middelburg. De werkzaamheden leveren hinder op voor weggebruikers die vanuit Goes richting Middelburg reizen. Ook verkeer van Middelburg naar Vlissingen moet een andere route kiezen dan de snelweg, want vanaf 17 oktober is de toerit naar de A58 richting Vlissingen afgesloten. De omleidingsroutes staan aangegeven met gele borden. Verkeer vanuit Middelburg richting Goes (via de A58) ondervindt geen overlast. Ook doorgaand verkeer van Middelburg naar Vlissingen-Oost Terneuzen en vice versa (via N254) blijft mogelijk. Tevens blijft A58 afrit 39 vanuit Vlissingen naar Middelburg-Centrum beschikbaar tijdens de werkzaamheden. Vanaf zaterdag 31 oktober is de rotonde weer beschikbaar voor verkeer. Ga voor actuele informatie naar www.zeeland.nl/verkeersinfo-en-weg- werkzaamheden/wegwerkzaamheden. Of op Twitter: @provzeeland. Middelburg zit in financieel zwaar weer. Om het huis houdboekje van de gemeente kloppend te maken, zijn opnieuw forse bezuinigingen nodig. Het college legt de gemeenteraad daarom een bezuinigingsvoorstel voor van 8,2 miljoen. Sinds 2010 kampen alle gemeen ten met lagere inkomsten en hogere uitgaven door de financiële crisis. Daarnaast krijgen alle gemeenten minder geld vanuit het Rijk. Ook moeten zij rekening houden met de nieuwe regelge ving voor de grondexploitatie van de grondbedrijven. De nieuwe regelgeving betekent voor de gemeente Middelburg dat zij een bedrag van bijna 2 miljoen niet meer mag bijboeken op de balanswaarde van gronden. De ge meente moet dit opvangen binnen de reguliere (exploitatie)begroting. Zwaarste bezuinigingsronde Met de huidige bezuinigings ronde staat de gemeente aan de vooravond van de zwaar ste bezuinigingsronde van de afgelopen jaren. Zwaar doordat zij de afgelopen jaren al 17 miljoen heeft bezuinigd. Én zwaar door de impact die de bezuinigingen gaan hebben op inwoners, verenigingen, orga nisaties, bedrijven en de eigen organisatie. In de voorgaande bezuinigingen kon het college bepaalde beslissingen deels nog uitstellen. Met name op het gebied van subsidies. Die keuzes moeten nu wel gemaakt worden. Veel organisaties die op de een of andere manier een financiële relatie hebben met de gemeente, moeten de komende jaren reke ning houden met minder tot geen financiële steun. Minder ambtenaren en woon lasten omhoog Ook deze bezuinigingsronde stelt het college voor te korten op het aantal ambtenaren bij de gemeen te Middelburg. Bij de vorige ron den zijn al circa 46 fte. vervallen. In de lijst met bezuinigingen staat nu een bedrag van 1 miljoen, ongeveer 20 fte. Als sluitpost van de begroting is de verhoging van de OZB met 15% opgenomen. Een lastige keuze. Maar als de woonlasten niet stijgen, moet de gemeente meer bezuinigen op andere gebieden. In vergelijking met andere Zeeuwse gemeenten zit Middelburg, ook met de verho ging, nog steeds bij de gemeen ten met de laagste woonlasten. De gemeenteraad neemt op 9 november een besluit over het bezuinigingsvoorstel. De begro ting 2016 is te lezen op www.middelburg.nl. In 2014 is de kaaienroute her ingericht. In het ontwerp loopt de bestaande bestrating van de zijstraten door tot in de kaaienroute, de zogenaamde slabben. De slabben van de Nieuwstraat, Segeerstraat en Herenstraat en de natuur steengeleider ter hoogte van de Blauwedijk/Stationsstraat hebben schade opgelopen. In november wordt deze schade hersteld. Maandag 2 november tot en met maandag 9 november worden de werkzaamheden uitgevoerd in de Segeerstraat, Nieuwstraat en de Blauwedijk. De slab in de Heren straat wordt op een later tijdstip hersteld. Dit om de verkeershin- der die het met zich meebrengt te beperken. Wegen afgesloten Maandag 2 november wordt de Londensekaai afgesloten ter hoogte van de Houtkaai 17 en Bierkaai 3. Het is niet mogelijk om met de auto de Segeerstraat of Nieuwstraat in of uit te rijden. Daarom staan de bollards in de Segeerstraat, Nieuwstraat en de Koorkerkstraat gedurende deze week naar beneden, zodat de bevoorrading van de winkels door kan blijven gaan. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid. Om schade aan de Spijkerbrug te voorkomen worden er zware blokken met een door gang van 2 meter aan weerszij den van de brug geplaatst. Auto-, fiets- en bromfietsverkeer blijft dus mogelijk. Parkeervakken Er wordt een zestal parkeervak ken als opslagterrein ingericht en deze worden afgesloten met bouwhekken. De resterende parkeervakken kunnen tijdens de werkzaamheden worden gebruikt. Automobilisten moeten dan wel in en uit rijden vanaf de Bierkaai. Om dit mogelijk te maken worden enkele bolders weggehaald. Op gepaste snelheid kunnen dan Dver rijplaten de parkeervakken worden bereikt en verlaten. Stationsstraat en Blauwedijk niet afgesloten Voor de uit te voeren werkzaam heden aan de verkeersgeleider op het kruispunt Blauwedijk met de Stationsstraat wordt de weg niet afgesloten. De werkzaam heden worden uitgevoerd tussen barriers en een verkeersregelaar regelt' het verkeer rondom het werkgebied. De werkzaamheden inclusief de benodigde uithar- dingstijd nemen zeven dagen in beslag. Op maandag 9 november worden de omleidingsborden weggehaald en wordt de rijweg weer opengesteld voor het verkeer. Heeft u nog vragen, dan kunt u tijdens kantooruren contact op nemen met de heer L.C. Priester, bereikbaar op tel. (0118) 67 52 26. Foto: Aart van Belzen Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem„Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2015 | | pagina 9