fi Het woord aan raadslid Jan Zwemer ROC'ers checken veiligheid in de winkel ;Or< Commissievergaderingen in oktober Nacht van de Nacht 1_ EP CDA Middelburg denkt en doet vanuit principes (7): 1. Meer vertrouwen, minder regels: (Middel)burgers en onderne mers voelen zich dikwijls beknot door allerlei gemeentelijke regels. Daarom minder regels voor ondernemend Middelburg, minder bureaucratie, ook in de zorg (bureaucratie duur). Vluchtelingen: 'n ruimhartig JA- Economische asielzoekers: 'n onderbouwd NEEN! 2. Meer wijk, minder gemeente: De wijken, daar gebeurt het: samenleven, wonen, sfeer. Daa rom: meer ruimte aan initiatie ven vanuit de wijk of het dorp. Daarbij ook: meer zeggenschap en meer budget. 3. Meer handhaving, minder onveiligheid: De opsporingsambtenaren moe ten meer dan nu in alle wijken/ dorpen handhaven (hondenpoep, afval, parkeren). De wijkagenten (meer zichtbaar en herkenbaar) bepalen samen met de betrok ken inwoners de prioriteiten voor de wijk. We willen straathandel verder tegengaan en blijven Foto: Aart van Belzen tegen een coffeeshop. 4. Meer verantwoordelijkheid, minder vrijblijvendheid: Voor een prettige leef- en werkomgeving zijn we samen verantwoordelijk - we kunnen daarvoor niet altijd naar de gemeente wijzen. We ondersteu nen de inzet van vrijwilligers en mantelzorgers, ook vanuit de kerken. Onze plaatselijke vereni gingen (sport, cultuur) zijn onze steunpilaren in wijk en dorp. 5. Meer lokaal, minder regionaal: Thuisnabije gezondheidszorg is onmisbaar, we ondersteunen het Rapport van de Commissie Toekomstige Zorg Zeeland. Aan de slag met de uitvoer ervan! We willen geen grote gemeente Walcheren, we kiezen voor 'al leen waar het kan, samen waar het moet', dichtbij de inwoners. 6. Meer bedrijvigheid, minder afhankelijkheid: Door de crisis steeg de werkloosheid en daarmee het aantal mensen dat van de ge meente afhankelijk werd. Daarom ondersteunen wij initiatieven, die werkgelegenheid creëren: goede bedrijventerreinen, versterking detailhandel en versterking van de toeristische sector. 7. Meer duurzaamheid, minder verspilling: Vanuit Den Haag krijgt de gemeente meer taken en veel minder geld. We willen zoveel mogelijk zorggeld naar de zorguitvoering en niet naar bo venmatige overhead en bureau cratie. We maken keuzes naar eenvoud, effectiviteit, efficiëntie en duurzaamheid. Herkent u ons? Reacties naar Jan Zwemer janzwemer@cdamiddelburg.nl Winkeliers kunnen zelf veel doen om de veiligheid in en rond de winkel te vergroten. Om winke liers hiervan bewust te maken is het Centrum voor Criminaliteit spreventie en Veiligheid (het CCV) gestart met een campagne "Hoe veilig is uw zaak? Doe de Veilig heidscheck!" Wethouder Johan Aalberts verricht op 22 oktober om 13.15 uur de eerste Veilig- heidscheck bij De Blauwe Winkèl op de Nieuwe Burg. Studenten van Scalda opleiding Handhaving en Toezicht gaan vervolgens winkels langs om de veiligheid te checken. De studenten gaan met hulp van een Veiligheidscheck app naar 12 belangrijke aandachtspunten kijken, waaronder de aanwezigheid van ca mera's, overzichtelijke winkelindeling, het stimuleren van pinnen, een schone entree en het begroeten van klanten. Aan de actie werken ook medewer kers handhaving van de gemeente Middelburg en de wijkagent mee. De studenten doen zo nuttige praktijk ervaring op en de ondernemers krij gen bruikbare tips. De binnenstad van Middelburg: Schoon, heel en veilig! www.veiligondernemenbeginthier.nl/ veiligheidscheck Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 9 en dinsdag 10 november. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 21 oktober. De commissievergadering Ruimte staat gepland voor maandag 2 november. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 3 november. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. 10l' Om de schoonheid van de nacht te benadrukken en aandacht te vragen voor de gevolgen van lichthinder, organiseren de Na- tuur- en Milieufederaties jaarlijks de Nacht van de Nacht. Dit jaar vindt de Nacht van de Nacht plaats op zaterdag 24 oktober. In de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 oktober gaat de klok een uur terug en kunnen we extra lang genieten van een donkere nacht. Net als in voorgaande jaren wordt de Nacht van de Nacht groots op gepakt. Er zijn weer talloze optredens, acts, speciale etalages, donker tafelen en donkere tochten. Bekijk het volledige programma op www.nachtvandenachtmiddelburg.nl. De gemeente zorgt voor een compleet verduisterd stadscentrum. Met daarop dit jaar één uitzondering: de Lange Jan. Deze wordt blauw uitge licht om aandacht te vragen voor het 70-jarig bestaan van de Verenigde Naties. Onder de noemer 'Turn the World UN Blue' verspreidt de VN op deze manier hun boodschap over het bevorderen van wereldvrede, verdraagzaamheid en gelijke rechten voor iedereen. Om in de Nacht van de Nacht extra accent te leggen op het belang van duisternis verzoekt de gemeente Middelburg bedrijven en burgers in Mid delburg om op deze avond reclame- en sierverlichting te doven. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG -&%■ A\ L WIJZIGING ARBEIDSVOORWAARDEN REGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 21 juli 2015 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling ge meente Middelburg (76ste wijziging). Deze wijziging betreft het aanpassen van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg in verband met de wijzigingen in de Wet arbeid en zorg (artikelen 6:4, 6:4:1 a, 6:4:3, 6:5, 6:5:1, 6:5:3, 6:7 en 6:8). Deze wijziging treedt met terugwerkende kracht in werking op 1 juli 2015 en ligtvoQr 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u be zwaar maaKt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belangheb bende die redelijkerwijs kan worden verwe- maal xink jrsre< na v< besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 bende die redelnkerwi|S kan woraen verwe ten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan ste|' hei Het bezwaar schorst niet de werkin gemo ieen beroep instellen bij de rechtbank (artikel :nt). 5:13 van de Alg mene wet bestuursrecht). van het een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 22 oktober 2015 tot 15 januari 20161 ter inzage bij de informatiewinkel in het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben besloten om de namen Dokpolderweg, Wilhelminapol- derweg, Christiaanpolderweg en Langerak- polderweg vast te stellen voor vier nieuwe straten in Arnemuiden en de omschrijving te wijzigen van de begrenzing van de Zilveren- schorweg. Het besluit met situatieschetsen ligt voor iedereen zes weken, van 21 oktober tot en met 2 december 2015, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, van de Algemene wet bestuursrecht). Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indie nen. U vindt het webformulier via: www.mid- delburg.nl Bestuur en Organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digitaal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw inlogcode van DigiD nodig. Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan leunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het ver zoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrech ter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om efen omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bluesroute 2A: rioolaansluiting (26-9). Breeweg 45: wijzigen gevel pand (8-10). Damplein 15, 17 en 19: verankeren terrasschermen (13-10). Damplein 18: vervangen voordeur (133666). Fagotweg 4A: rioolaansluiting (29-9). Hertxweg, ongen.: bouw 7 opslagunits (133859)(9-10). Klarinetweg 20ï rioolaansluitingf 12-10). Molstraat 17: plaatsen luiken in stoep (13-10). Mortiereboulevard 1realiseren stal lingsterrein voor auto's (9-10). Mortierepolder 2, Nieuw- en Sint Jooslana: bouw werktuigenberging (9-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Ampèreweg 47: plaatsen hekwerk (14-10). Bluesroute 2A: rioolaansluiting (7-10). Elektraweg en Herculeswea: maken nieuwe in-/uitritten, verwijderen bestaande in-/uitritten en kappen bomen (131526) (14-10). Fagotweg 4A: rioolaansluiting (15-10). Klarinetweg 20: rioolaansluiting (15- Seissingel 100: aanbrengen zonwering (14-10). Sint Janstraat 62: intern verbouwen pand (132488) (14-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie ning aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij m het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvragen de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: bouwen vrijstaande woning. Locatie: Jan Campertstraat 49. Nieuwe uiterste beslisdatum: 3 december 2015. Voor: vervangen dakkapel/dakopbouw aan achterzijde woning. Locatie: Zuidsingel 108. Nieuwe uiterste beslisdatum: 16 december 2015. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders hebben de navolgende meldingen ontvangen. Op grond van het "Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer" (Activiteiten- besluit) van: Ampèreweg 47: B.M.G. Vastgoed B.V. voor het uitbreiden van de inrichting met 11 brandwerende opslagen voor opslag van gevaarlijke stoffen. Elektraweg 32: Installatiebedrijf Spruijt voor het uitbreiden van een installatiebe drijf. Golsteinseweg 6: Stichting Arduin voor het oprichten van een dagbestedingsruimte. Grenadierweg 31Joosse Verhuur B.V voor het uitbreiden van een bedrijfsgebouw. Nederstraat 24: Eetcafé Kapadokya voor het wijzigen van een horecabedrijf. Oude Veerseweg 9: Westwerken Han delsonderneming voor het oprichten van een timmerbedrijf. Podium 2o: Music Hall B.V. voor het oprichten van een muzisch centrum. Sint Janstraat 45: VOF Rast Middelburg voor het oprichten van een horecabedrijf. Sir Winston Churchill-laan 49: Jumbo Supermarkten voor het intern verbouwen van de supermarkt. Stationsstraat 24: Silvy's Gusti e Sapori voor het wijzigen van een horecabedrijf. Voltaweg 2: Hertel Services voor het uitbreiden van de inrichting met een spuitca bine en een verfopslag. Op grond van het "Besluit lozen buiten inrich tingen" (Activiteitenbesluit) van: Dam, kademuur: Bouwgroep Peters BV voor het lozen van water op de riolering i.v.m. het reinigen van de kademuur (op 12 en 13 oktober 2015).

de Faam | 2015 | | pagina 8