Visty wil tuin en warme mand De Faartf Per bus naar het Hollandse lied Dilemma De leukste ondernemer KORT NIEUWS Programma Nacht van de Nacht Sterrenkijken, nachtver halen of wandelen in het pikkedonker. Het kan allemaal tijdens de Nacht van de Nacht op zaterdag 24 oktober. Ook in Zee land vinden op meer dan 13 locaties activiteiten plaats in de duisternis. Tijdens de Nacht van de Nacht op zaterdag avond 24 oktober opent het Zeeuws Museum in Middelburg van 19.00 tot 23.00 uur zijn deuren. Met een programma voor het hele gezin beleef je het museum op een bijzondere manier. Maak een Glow in the dark dromenvanger of ga op de foto in het Rariteitenkabi net. Luister in de don kere geschiedeniszalen naar verhalen en droom weg op de banken bij de Wandtapijten. Alle acti viteiten zijn gratis tenzij anders vermeld. Kijk op www.zeeuwsmuseum.nl. Bij Cinema Middelburg zijn zaterdag 24 oktober vier korte duistere don kere nachtfilmpjes te zien 21.30 uur. In de binnenstad is een festival met talloze optredens, acts, speciale etalages, donker tafelen en donkere tochten. De gemeente zorgt voor een verduisterd stadscen trum. Het evenement is van 18.00 tot 23.45 uur op de Markt. Bij Speelhof Hogerzael aan het Seispark 2a is een speurtocht voor kinde ren. Neem je zaklamp mee! De speurtocht is van 18.45 tot 20.15 uur, aanmelden niet nodig. Op het Molenwaterpark 99 is van 20.30 tot 22.00 uur een zoektocht met een batdetector naar vleermuizen in de bin nenstad. Deelname is gratis en aanmelden kan via secretaris@walche- ren.knnv.nl'. VLISSINGEN - Deze week zet ten we een prachtige hond in het zonnetje. Visty is een kruising husky x herder teef je van 4 jaar oud. Ze vindt het heel leuk om een eind mee te gaan wandelen of naast de fiets te lopen en als ze af en toe de gelegenheid krijgt om heerlijk te badde ren in de zee is ze dolgeluk kig. Verder hoeft ze niet veel meer dan een heerlijke tuin en een warme mand binnen. Visty wordt niet geplaatst bij kleine kinderen en ook niet op een appartement of flat. De herder is erg leergierig en alert, de husky is zelfstan dig en gaat graag mee. De ka- raktereigenschappen van de husky zijn duidelijk bij Visty terug te zien. Dit maakt haar ook zo'n bijzondere geweldi ge hond. Interesse in Visty? Ga dan eens kijken bij het Dierenasiel Walcheren in Vlissingen. COLOFON weéeNGR Media Activiteiten voor echte uilskuikens herfstvakantie op maan dag 26 oktober houdt Terra Maris in Oostkapel- le voor kinderen vanaf 6 jaar tussen 13.30 en 15.30 uur de activiteit braak- ballen pluizen. De kosten zijn 3,50 euro per kind. Op woensdag 28 oktober houdt Terra Maris een paddenstoelenwandeling in het natuurgebied de Manteling. De wande ling, onder leiding van paddenstoelendeskun- dige Loek de Bruijn, start om 13.30 uur vanaf Terra Maris aan de Duinvliet- weg 6 in Oostkapelle en duurt tot 15.00 uur. De kosten zijn 3,50 euro per persoon. Twee Zeeuwse dames hebben het initiatief genomen om regelmatig met een bus opnames van Toppers van Oranje bij te wonen. ALBERT VADER, WETHOUDER VLISSINGEN Recent stond ik op een zaterdagmid dag bijna 200 vluchtelingen te ver welkomen. Ze werden ondergebracht in sporthal Baskensburg. De omwonenden die kwamen kijken, von den het allemaal nogal sobertjes. Dat klopt, want het is ook echt crisisopvang, zo ziet het er namelijk ook uit als we onze eigen bevolking om wat voor reden dan ook onderdak moeten bieden in een situatie waarbij bijvoorbeeld een wijk gedeeltelijk moet worden ontruimd. Bevolkingszorg van de Zeeuwse gemeenten is dan aan zet om dit te organiseren. Nu maar hopen dat dat nooit nodig zal zijn. Vreemd genoeg was het opvangen van de vluchtelingen ook een mooie gelegenheid om te kijken of dat wat er in het draaiboek staat goed werkt. Ik kan u zeggen dat dat het geval is. De aanwezigheid van een aantal mensen uit landen waarvan je zou kunnen denken dat ze uit economische motieven naar ons land komen, hield de gemoederen bezig. Maar dan denk ik toch ook aan dat jongetje van een jaar of vier uit Afghanistan dat ik zag smifllen van een Zeeuwse bolus. Dat is het moment waarop de vluchtelingenpro blematiek een gezicht krijgt. Dat schetst dan vervolgens weer het dilemma voor een stad als Vlissingen met een meer dan forse schuldenlast. Hoeveel kan de toch al ingewikkelde sociaal-economische struc tuur van de stad nog hebben? Uiteindelijk zullen we hierop een antwoord moeten formuleren. Daarnaast vind ik dat 'Den Haag' snel met een voorstel moeten komen voor selectie aan de poort. Hoe cru dit ook klinkt, dat voorkomt dat we kosten moeten maken voor de opvang van mensen die geen kans hebben om hier te mogen blijven. digd worden. De verkiezing van de Leukste Ondernemer van de gemeenten Vlissin gen, Middelburg en Veere maakt onderdeel uit van een landelijke verkiezing. De ondernemers die in elke afzonderlijke gemeente wor den gehuldigd, dingen ook meteen mee naar de provin cie- en de landelijke titel. Ondernemers hebben vaak een maatschappelijke func tie. Kika is maatschappelijk partner van de verkiezing en wil kanker bij kinderen de werëld uithelpen en ont vangt van de partners van de verkiezing een mooie cheque bij de Award Uitrei king. VLISSINGEN - Op vijf opstap punten in de provincie kun nen liefhebbers van het Hol landse lied instappen voor een rit richting opnameloca tie van dit tv-programma van Brabant Toppers TV Me dia dat uitgezonden wordt bij TV Oranje. Nathalie Des- pinois uit Oost-Souburg en de Vlissingse Annemarie Puscaric willen mensen op die manier een prettige dag bezorgen. En het is een groot succes! Sinds april van dit jaar wordt een bus gehuurd van een plaatselijk touring- carbedrijf waarbij de vader van Annemarie chauffeur is. Die rijdt met een fanatie ke schare Zeeuwse aanhan gers van het Hollandse lied naar de opnamelocatie. "Het is een en al gezelligheid en we mérken dat het wordt gewaardeerd. In het begin gingen zo'n 25 mensen mee, maar inmiddels zitten we met zo'n vijftig fans van zes tot tachtig jaar bijna vol. We proberen elke maand te gaan. Gezelligheid staat VLISSINGEN - Ondernemers hebben vaak een belangrijke functie in hun eigen buurt en gemeente. Ze spreken veel mensen en weten wat er leeft onder de bewoners. Daarnaast zijn ze vaak ook nog sponsor van het lokale verenigingsleven. Daarom hebben inwoners van de drie Walcherse gemeenten nu de gelegenheid om via www. leuksteondernemer.nl de leukste ondernemers te no mineren zodat hen een po dium geboden kan worden. Deel name voor ondernemers is gratis. Vanaf 8 november kan er gestemd worden op de ondernemers die door de inwoners van Walcheren zijn genomineerd. Daarna vindt er op 11 januari 2016 een feestelijke Award Uit reiking plaats waar de win nende ondernemers gehul- voorop", aldus Nathalie, zelf ook een fanatieke aanhang ster van het Nederlandse repertoire. "Het idee is ont staan omdat er in Zeeland niet veel te doen is op het gebied van optredens door Nederlandse artiesten. In Brabant en andere provin cies daarentegen wordt daar veel meer aan gedaan. Onder meer door de inspanningen van Ivo Franklin, presenta tor van Toppers van Oranje." Voor de kosten hoeven de mensen het niet te laten. De reis inclusief entree kost 30 euro. Despinois: "We hoe ven er niks aan te verdienen. Als we uit de kosten van de huur van de bus komen en de mensen een gezellige dag kunnen aanbieden zijn wij tevreden." Zeeuws Museum Cinema Middelburg Festival Markt Batman O www.nachtvandenacht. nl/activiteiten Herder en husky Meer informatie over Visty bij het Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 en op www.dierenasielwalcheren.nl. Foto: Pr Advertentieverkoop en media-advies Pieter Karman E adverteren.zeeland@ wegenermedia.nl T 06-54 26 7116 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl 1(088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website www.de-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Marina Meijers E redaetie.faam@ wegenermedia.nl T 088-013 09 20 Redactie Marina Meijers (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/verspreidklachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietaneven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV O Wegener Media BV O www.de-faam.nl De Faam woensdag 21 oktober 2015 5 00STKAPELLE - In de door Gerard van der Hoeven KiKa Maatschappelijk Part ner O www.leuksteondememer. O Aanmelden kan via fammpuska@zee!andnet. nl of via 06-50805245. Initiatiefnemers Nathalie Despinois (links) en Annemarie Puscaric (rechts) en presentator Ivo Franklin. Op een speciale Facebookpagina 'Zeeuwse Toppers van Oranjebus' is informatie te vinden en de data waarop de bus weer rijdt. Foto: Pr

de Faam | 2015 | | pagina 5