Horoscoop r r r 4 5 8 7 4 9 9 2 3 4 2 5 7 9 3 3 8 2 1 6 1 9 _4_ 5 2 6 1 7 6 8 3 5 Ram Als u last heeft van gebrek aan daglicht zijn daar oplossingen voor. Ga meer naar buiten, verzin leuke dingen en zoek de mensen om u heen meer op. Goed gezelschap zal u zonniger maken. Stier U mag best trots op uzelf zijn om de kansen die u hebt gecreëerd. Ga er alleen niet van naast uw schoenen lopen. Dat doen anderen al genoeg en daar ergert u zich toch ook aan? Tweelingen Besteed eens wat meer tijd aan zelfonderzoek en bestudeer uw manne lijke én vrouwelijke kanten. Het zal u meer inzicht geven in hoe anderen u er varen. Niet het minst de andere sekse! Kreeft Een verlies brengt u minder aan het wankelen dan uw omgeving dacht. Leg uw naasten uit hoe dat komt. Al was het maar om te voorkomen dat men denkt dat u onverschillig bent. Leeuw In oorlog en liefde gelden voor de meeste mensen andere regels. Voor u ook, maar dat wil niet zeggen dat u door moet slaan. Ook in dat opzicht moet u niet met de meute meehollen. Maagd Tact is een handig hulpmiddel om mensen van uw gelijk te overtuigen. Oefen desnoods voor de spiegel tot u er helemaal in gelooft en zonder hapering kunt overbrengen wat u wilt uitleggen. gTJ Weegschaal U ziet het misschien nog som ber in maar uw kansen zullen spoedig keren. U zult snel vergeten dat het ooit anders was en grote sprongen vooruit maken. Niets in dit leven duurt eeuwig. Schorpioen U bent een beetje kwijt waar voor u de basis voor geluk in te vinden is. Spit eens in goede herinneringen, liefst met dierbaren die u al langer ken nen. Waarin precies lag toen uw geluk? Boogschutter Probeer wat variatie in uw leven te brengen. Aan wilskracht ont breekt het u niet; probeer eens nieuwe uitdagingen. Vooral in een richting die u niet eerder hebt durven inslaan. Steenbok Waarschijnlijk kunnen er best paar vastgeroeste gewoonten op de schop. Wie weet wordt het leven er ein delijk weer eens een stuk luchtiger op en kun u weer opgelucht adem halen. Waterman Verbreek zo snel mogelijk alle knellende banden. Het zal uw gemoeds rust ten goede komen. Contacten die meer vragen dan geven hebben vaak de bijwerking dat ze vooral u uitputten. Vissen Pak vanaf nu alle kansen die u toekomen. Bescheidenheid is niet altijd goed. Vooral niet als u omringd bent door mensen die de zon slecht in het water kunnen zien schijnen. Patti Smith, M-train De Geus 19,95 (e-book 9,99) Kleurrijk leven in zwartwit Geen nihilisme maar veel eerder een document waar mee het leven wordt gevierd. Niet dat alles altijd koek en ei is, maar steeds lijkt Patti Smith er op de een of an dere manier gelouterd uit te komen. Nou is dat niet per se een reden om dit tweede deel van haar memoires aan te prijzen. Dat is de manier waarop zij het heeft opge schreven wel! De stations waarlangs zij dit deel van haar memoires optekent zijn verschillende cafés over de hele wereld. Vanuit die plaatsen en hoofdstukken komen haar eigen verleden maar bijvoorbeeld ook kunst en de toestand in de wereld voorbij. Maar het is ook haar persoonlijke strijd om al die zaken op papier te krijgen. Die strijd wordt passend in beeld ondersteund door de, door Smith zelf gemaakte, zwartwitfoto's. Ouderwets polaroid dat het verhaal al leen nog maar dichterbij brengt. Seriemoord als politiek wapen Carter Blake is net zo'n een ling als Lee Childs Jack Rea- cher. Toch gaat de vergelij king tussen de twee mank. Mason Cross laat zijn hoofd persoon een opdracht aan nemen tegen een vorstelijke vergoeding terwijl je bij Rea- cher vaak het idee hebt dat hij amper geld nodig heeft. Maar net op het moment dat je denkt met een keiharde premiejager van doen te heb ben, blijkt Blake (ook) an dere motieven te hebben. In ieder geval in het geval van de ontsnapteCaleb Wardell, ook al lijkt hij aanvankelijk de veroordeelde seriemoor denaar slechts van naam te kennen. In deze voormalig scherpschutter vindt Blake een tegenstander van for maat. Daardoor kan hij bij zijn jacht de hulp van FBI- agente Eileen Banner goed gebruiken. Ook om te ach terhalen wie garen spint bij de ontsnapping. Wat verge zocht maar wel vlot leesvoer. Mason Cross, Het jachtsei zoen Luitingh-Sijthoff e 16,99 (e-hook e 12,99) Marie Kessels, Brullen De Bezige Bij 18,90 (e-book 14,99) Beelden van geluid Geluidsoverlast. Niet be paald een onderwerp dat regelmatig in romans voor bij komt. Maar wel iets waar heel wat mensen last van hebben, hoewel meestal wat minder dan fotografe Dana in de roman van Marie Kes sels. Na in de loop van jaren bijna tot waanzin gedreven in haar gehorige flat, neemt Dana haar intrek in een stil ler huis in een nieuwbouw wijk. Daar begint zij met haar zoektocht naar vormen van geluid en de vraag waarom het ene beter te verdragen is dan het andere. Waarom is het, objectief bezien, min dere geluid van de buurman voor velen moelijker te ver dragen dan de herrie van een massa? Als nauwkeu rig observator analyseert zij bijvoorbeeld het verschil tussen het geboor en geha mer van flatbewoners en het gejuich in een vol stadion. Maar ook de manier waarop je er zelf mee omgaat. Uiterst scherpzinnig! 1 23456789 10 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 21 oktober 2015 35 Puzzel mee! fatsoen uitroep graveur meteen staat van de USA steen vrucht klooster overste lijk bazige vrouw graad lawaai schopper T 4 T Russische zweep touw- vezel 7 ge gevens vis 10 snaak plus aanvan kelijk kleur- middel 6 vreemde taal akelig T uitroep schuldig 1 strand- meer schar nier overtap- buis vuilnis vat dienst- wagen- tje T 2 vaartuig deel van een kachel T leemte lusthof serum 9 tenen mand Griekse godin naald boom tropi sche vis muziek noot lidwoord houtve zelplaat T familielid voor zetsel persoon lijk vnw. T 5 hechte nis T 3 het anker laten vallen 8 lidwoord M-TRAIN* PATTI SMITH Sudoku 3 9 6 217s54

de Faam | 2015 | | pagina 35