oortreffelijk Alle aandacht voor de juiste schoen I i Groei en Bloei houdt lezing Jong en oud kunnen meedoen met de Grote Veerse Quiz Beleef vuurtoren het Hoge Licht in (ie Nacht van de Nacht Stiltewandeling bij Nacht van de nacht R3 Nog één keer door het oude schoolgebouw Workshop met thema herfst SEROOSKERKE - Tuinontwerp ster Arianne Verhoeven komt deze avond met inspirerende ideeën om zelf de voortuin aan te pakken. Waarom geef je de ene voortuin een tien, terwijl een andere nog geen mager zesje verdient? Mis schien bent u zelf niet te vreden met uw voortuin, Door Leon Janssens Daarmee zit het bedrijf nu cen traler op Walcheren en voor henzelf is het een stuk prettiger werken. Voor de klanten is het beter want zij kunnen tot voor de deur rijden en parkeren. Dat is best praktisch want de mees te klanten van Vlot orthopedi sche schoentechniek hebben immers voetproblemen of zijn slecht ter been. "Dé reden dat ze komen", zegt Wilfred Vlot, "wij geven vrijblijvend advies en hebben in alle rust aandacht voor de klant. Ons bedrijf is klein van opzet, het hoeft niet zo groot, en daarmee houden maar heeft u geen idee wat er eigenlijk aan schort. Aan de hand van vele illustraties en een helder verhaal zult u beslist met vele groene tips huiswaarts keren. De lezing is in De Zandput, Serooskerke. Aanvang: 19.30 uur. Leden Groei en Bloei gratis toegang, niet-leden betalen 5 euro. wij het overzicht. Belangrijk is dat wij zo de klant de juiste aandacht kunnen geven. Het getuigt van vakmanschap als je aanvoelt wat het beste is voor de klant. Wij maken steunzo len, doen reparaties aan schoe nen en laarzen en maken van zelfsprekend ook orthopedisch schoeisel." Vlot orthopedische schoen techniek verkoopt gemaks- en wandelschoenen en gezond heidslippers die tevens geschikt zijn om steunzolen in te dra gen. De gemaksschoenen van Xsensible is een comfortabele en stijlvolle collectie schoe nen van leder en stretch leder. OOSTKAPELLE - Op zaterdag 24 oktober, tijdens Nacht van de nacht is er in Oostkapelle een stiltewandeilng. Voorafgaand aan de wandeling door bos en duin start het gezelschap in de Dorpskerk met muziek en ge dicht. Na de wandeling wordt de nacht afgesloten met een drankje en gedichten. De start is bij de Dorpsstraat 2 bij de oude Dorps kerk aan de Ring. De avond is van 20.00 tot 22.00 uur. Aanmel den via famgeene@zeelandnet. nl, deelname is gratis. Het past zich aan de unieke vorm van de voet aan voor een perfecte pasvorm. Wie kampt met rug- of knieklachten, zere voeten of andere voetklach ten, kan steunzolen of spor- tinlays worden aangemeten. Deze zijn ook geschikt voor diabetes en reumapatienten. Vlot levert wandelschoenen van het merk Stadler, stevige, waterdichte schoenen met Vi- bram zool. Ook voor gezond heidslippers, werkschoenen, Ook is het mogelijk om te dwa len door het duister bij Terra Ma- ris. Er zijn tentoonstellingen in Terra Maris, het is mogelijk de landschapstuin te bezoeken en een nachtwandeling te doen on der begeleiding van de boswach ter door de Manteling. De avond is van 18.30 tot 21.30 uur aan de Duinvlietweg 6. Aanmelden via 0118-582620 of www.terrama- ris.nl. Deelname is gratis. Meer informatie: www.nacht- vandenacht.nl/activiteiten Gri-sport, klompen, schoen crème en veters kan men er terecht. Geopend: dinsdag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur; advies of aanmeten van steunzolen is op afspraak. Vlot orthopedische schoen techniek, Hondegemsweg 2, Grijpskerke, 0118-570874, Fcb Vlot orthopedische schoen techniek www.vlotschoentechniek.nl Er wordt gewerkt met een team van vier; Sjaak Vlot, Marja, Mathilde en Wilfred Vlot. nuvbi iui iui GRIJPSKERKE - Vlot orthopedische schoentechniek is nu bijna twee jaar gevestigd in Grijpskerke. Het bedrijf zat eerst op be drijventerrein Pauluswegeling in Westkapelle. Eigenaren Wilf red en Mathilde Vlot kochten een huis in Grijpskerke en kozen er voor om woning én bedrijf bij elkaar te hebben. VEERE - Op vrijdag 30 okto ber houdt Museum Veere tij dens de museumnacht weer de Grote Veerse Quiz. Teams van vier volwassenen kunnen hun kennis van Veere en de Veerse geschiedenis testen. Het winnende team mag de wissel beker van Maximiliaan voor een jaar mee naar huis nemen. Basisschoolleerlingen kunnen aan het begin van de avond bij de kinderquiz laten zien wat zij van Museum Veere weten. Het beste team wint een cho- coladeprijs. Teams kunnen zich inschrijven door een e-mail te sturen naar evenementen@mu- seumveere.nl Om 20.00 uur worden de teams voor de volwassenen ontvan gen in de beeldenzaal van de Schotse Huizen met koffie en thee. Om 20.30 krijgen ze een anderhalf uur durend vragen- vuur over Veere, het museum en de roemrijke geschiedenis van de stad. De toegang is gra tis, ook voor het publiek. Voor de borrel wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Kinderquiz Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen met hun team mee doen aan de quiz. Een team be staat uit 4 kinderen, waarvan in ieder geval één kind uit groep 3/4, één uit 5/6 en één uit 7/8, en een begeleidende volwasse ne. Als voorbereiding brengen de teams in de herfstvakantie onder begeleiding van de vol wassene een bezoek aan beide locaties van Museum Veere om op ontdekking te gaan. Op vrij dag 30 oktober worden ze om 18:45 ontvangen in de beelden zaal van de Schotse Hujzen. De quiz begint om 19.00 uur en duurt ongeveer drie kwar tier. Het winnende team gaat er met de chocoladeprijs vandoor. Deelname is gratis en natuur lijk zijn belangstellenden van harte welkom om de teams aan te moedigen. Inschrijven Teams van vier kinderen of vier volwassenen kunnen zich tot maandag 26 oktober inschrij ven bij Museum Veere. Alle informatie is ook te vinden op www.muSemveere.nl/quiz. ZOUTELANDE - Maar liefst 56 jaar lang gingen de kinderen van Zoutelande naar school in de Nieuwstraat. In januari 2016 gaat de school verhuizen naar de nieuwe school aan de Westkapelseweg. Wilt u graag afscheid nemen van de oude school en zou u graag nog één keer door die gang lopen en her inneringen ophalen of een selfie maken? Op donderdag 22 okto ber van 17.00 tot 19.00 uur staat de deur voor iedereen open bij de Willibrordusschool aan de Nieuwstraat 37 in Zoutelande. VEERE - Op vrijdag 30 oktober houdt Museum Veere tijdens de museumnacht weer de Grote Veerse Quiz. Teams van vier volwassenen kunnen hun kennis van Veere en de Veerse geschiedenis testen. Het win nende team mag de wisselbe ker van Maximiliaan voor een jaar mee naar huis nemen. Ba sisschoolleerlingen kunnen aan het begin van de avond bij de kinderquiz laten zien wat zij van Museum Veere weten. Het beste team wint een chocola deprijs. Teams kunnen zich inschrijven door een e-mail te sturen naar evenementen@mu- seumveere.nl Om 20.00 uur worden de teams voor de volwassenen ontvan gen in de beeldenzaal van de Schotse Huizen met koffie en thee. Om 20.30 krijgen ze een anderhalf uur durend vragen- vuur over Veere, het museum en de roemrijke geschiedenis van de stad. De toegang is gra tis, ook voor het publiek. Voor de borrel wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Kinderquiz Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen met hun team mee doen aan de quiz. Een team be staat uit 4 kinderen, waarvan in ieder geval één kind uit groep 3/4, één uit 5/6 en één uit 7/8, en een begeleidende volwasse ne. Als voorbereiding brengen de teams in de herfstvakantie onder begeleiding van de vol wassene een bezoek aan beide locaties van Museum Veere om op ontdekking te gaan. Op vrij dag 30 oktober worden ze om 18:45 ontvangen in de beelden zaal van de Schotse Huizen. De quiz begint om 19.00 uur en duurt ongeveer drie kwar tier. Het winnende team gaat er KOUDEKERKE - In het atelier Zeeuws Genieten in Kou- dekerke wordt op zaterdag middag 24 oktober weer een leuke workshop gegeven, een herfst aquarel met kastan jes en eikels. Dit alles wordt gegeven onder deskundige begeleiding. Deelnemers hoe ven geen geoefende tekenaar te zijn voor deze workshop, zelfs voor beginners is deze workshop mogelijk. Voor meer info kunt u mailen naar- liesmul@zeelandnet.nl. met de chocoladeprijs vandoor. Deelnaint is gratis en natuur lijk ziji belangstellenden van harte welkom om de teams aan te moedigen. Foto: Jan Koeman Inschrijven Teams van vier kinderen of vier volwassenen kunnen zich tot maandag 26 oktober inschrij ven bij Museum Veere. Alle informatie is ook te vinden op www.musemveere.nl/quiz.

de Faam | 2015 | | pagina 16