Inscriptie stond garant voor roman HISTORISCH BO ,j 1 -1 KORT NIEUWS VEERE - Het is een initia tief van de Stichting ZSL (Zeeland Sport Leisure) die zich bezighoudt met het combineren van sport en cultuur. Verder is er die dag de presentatie van een likeurtje dat aansluit op het verhaal van het boek. Het boek is geschreven door het echtpaar Ronald Mullié en Carla Mullié-Dallinga en uitgegeven door Uitgeverij. Maan. Ronald Mullié is een geboren Zeeuw en woont met zijn vrouw in het plaats je Woold nabij Winterswijk. De oorsprong voor het boek kwam na een bezoek aan de Grote Kerk van Veere zo'n twintig jaar terug. Ronald Mullié: "Toen wij de toren beklommen zagen we in de stenen wenteltrap een inscriptie die luidde 'lek Roelant Nebbens Hebbe Ik OVERSTEEK VAN VEERE NAAR KAMPERLAND WORDT WEER GEZWOMMEN^ Gheswomme Van Der Vere Kant Dwars Over Op Het Breesant Den VIII Julys Op Sondagh, Anno 1629'. Dat schetste onze verbazing en we hebben contact opge nomen met historici om te achterhalen of de inscriptie authentiek was en research gepleegd naar het leven van Roelant Nebbens. We heb ben zijn testament kunnen achterhalen, maar verder kwamen er geen andere ar chiefstukken boven water." Omdat de inscriptie bleef fascineren, hebben zij een roman geschreven die zich afspeelt in de tijd dat Roe lant leefde en hebben zij daarbij een verhaal verzon nen waarin hij de hoofdrol speelt en gesitueerd in de geschiedenis van die tijd. Veere was een belangrijke plaats en Het Veerse Gat was destijds een Zeearm met sterke getij denstroming. De roman in dagboekvorm speelt zich deels in Veere af en deels aan de Coroman- delkust in India in de eerste helft van de 17e eeuw. In de tijd van de VOC en daarom is Roelant in het boek chi rurgijn bij de VOC. Hij raakt gedesillusioneerd en gaat op zoek naar de ware liefde. Mullié: "De zwemtocht die hij onderneemt hebben wij vertaald in zijn drang om fy sieke grenzen te verleggen." Het auteursechtpaar is ook eigenaar van 'De Witte Le lie' en maakt ambachtelijke likeur. "We hebben een spe ciaal likeurtje gemaakt on der de naam Zilt Nat. Ook dat drankje verwijst naar Zeeland,"zegt Ronald, "maar tevens naar de ontluikende liefde die de hoofdrolspeler in het boek ondergaat." Reünie corps Oranje Nassau VLISSINGEN - Drumcorps Oranje Nassau Vlissingen zoekt oud-leden van het drumcorps voor het houden van een reünie. Oud-leden die destijds deel uitmaakte van het drumcorps, majo rettes of color-guards kan mailen naar oranje.nassau® zeelandnet.nl. De organisa tie wil de reünie begin 2016 wil houden. Kerstpakketten voor de minima OOST-SOUBURG - Het Leger des Heils Walcheren en de Protestantse Kerk in Oost- Souburg stellen kerstpak ketten beschikbaar voor inwoners van de gemeenten Vlissingen, Middelburg en Veere met een inkomen op bijstandsniveau. Aanvraag formulieren ophalen en in leveren kan ondermeer bij Orionis en bij het Steunpunt Leger des Heils in Vlissin gen aan de Singel 254/hoek Paul Krugerstraat op maan dag van 12.30 tot 15.30 uur en op woensdag en vrijdag van 9.00 tot 15.30 uur. In Middelburg bij de Kleding winkel Leger des Heils aan Het Zwin 1 op dinsdag van 12.30 tot 14.30 uur en don derdag van 9.30 tot 13.00 uur. De uiterste inleverda tum is vrijdag 13 november 15.30 uur. De Protestantse Kerk Oost-Souburg richt zich op aanvragen uit Westerzicht, Souburg en Ritthem. In de Grote Kerk in Veere wordt zondag 18 oktober het boek lek Roelant gepresenteerd. Tijdens de boekpresen tatie wordt ook een speciaal likeurtje ten doop gehou den. Diezelfde dag is ook de historische zwemtocht die zal worden gezwommen door een veertigtal openwater- zwemmers. De boekpresentatie in de Grote Kerk is voor iedereen gratis toegankelijk. Dirigent Bart neemt afscheid MIDDELBURG - Na een peri ode van 10 jaar als dirigent staat zaterdag 17 oktober Bart van Der Strieckt voor de laatste keer op de bok bij Brassband Middelburg. Tijdens dit concert wordt af scheid genomen en terugge keken op een mooie periode waarin de band prachtige resultaten heeft behaald. De band speelt een gevarieerd programma met nummers zoals het jazzy Birdland en filmmuziek als Narnia maar ook met klassieke werken. Na het concert is er gelegen heid om onder het genot van een hapje en een drankje afscheid te nemen van de dirigent. Het concert is in wijkcentrum Dauwendaele in Middelburg en begint om 20.00 uur. De toegang is gra tis. Lichtbrigade in Paauwenburg VLISSINGEN - De wijkraad Paauwenburg houdt zater dag 17 oktober voor de drie basisscholen in de wijk en voor scholieren in de wijk een fietsverlichtingsactie. Deze is gratis van 13.00 tot 15.00 uur in en om het Majo raat aan de Van Hogendorp- weg. De actie heeft tot doel de veiligheid, vooral van de schooljeugd, te verbeteren. Aan de actie wordt steun verleend door de ANWB, de gemeente Vlissingen, Veilig Verkeer Nederland, de Fiet sersbond en de Fietsenmak- kker. Aan de hand van een controlekaart wordt de fiets nagekeken en zo nodig vin den kleine reparaties plaats, waarvoor de ANWB een handige gereedschap kist beschikbaar heeft gesteld. Tentoonstelling over bezetting VLISSINGEN - Vanaf 17 okto ber toont het muZEEum in Vlissingen een tentoonstel ling met werk van Cees van der Burght over de Tweede Wereldoorlog in Vlissingen en omgeving: De bezetting verbeeld. De in juli van dit jaar overleden Van der Burght heeft een enorme, en veelzijdige collectie nagela ten. Vele tekeningen, schil derijen en maquettes tonen hoe Cees van der Burght als jongen de bezettingstijd heeft beleefd. De expositie is bijna te beschouwen als een documentaire over Vlis singen in de Tweede We reldoorlog. Het strategisch gelegen Vlissingen wordt tijdens de bezetting vele ma len gebombardeerd. Haven en scheepswerf zijn doelwit omdat daar militaire activi teiten plaatsvinden. Cursus spreken in het openbaar MIDDELBURG - Binnenkort gaat de cursus 'Spreken in het openbaar' van start. In deze cursus overwinnen deelnemers de schroom om voor een groep te spreken. In acht bijeenkomsten leren zij ontspannen maar over tuigend in het openbaar te spreken. Op de slotavond houden ze een toespraak van vijf minuten, staand voor de groep zonder papier of hulpmiddelen. De cursus begint donderdag 15 okto ber en wordt gegeven van 19.30 tot 21.00 uur in de bi bliotheek van Middelburg. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Aanmelden kan via de website www.volksuniver- siteitzeeland.nl. Teams zamelen 40.000 euro in VLISSINGEN - Teams uit Vlis singen hebben gezamenlijk 40.483 euro ingezameld voor de Roparun. Het team van de Actemiumrun- ners haalde 28.378 euro op en Zeeland Refinery wist 12.105 euro in te zamelen. De totale opbrengst van de 24e editie is 5 miljoen euro. Vanuit de opbrengst worden 175 projecten ondersteund die zich richten op pallia- tieve zorg voor mensen met kanker. Volgend jaar vindt de 25ste editie van de Ropa run plaats. Teams kunnen zich daar nu voor inschrij ven. Professor zet de boel op stelten VLISSINGEN - In de Kinder boekenweek komt de Mad Science Show naar het Ar senaal Theater in Vlissin gen. Op zaterdag 17 oktober is deze spectaculaire weten schapsvoorstelling te bele ven voor kinderen van 6 tot en met 11 jaar. Het publiek maakt kennis met de ver strooide professor van Mad Science die samen met alle kinderen wel heel vreemde proefjes doet. Hij zet de boel op stelten. De voorstelling begint om 14.00 uur. Entree is 7,50 euro per persoon (2,50 korting voor leden). Maak kennis met duiksport VLISSINGEN - Wilt u ook eens zweven onderwater? Of bent u nieuwsgierig naar het leven onder de water spiegel? Dan is dit uw kans om kennis te maken met de duiksport! Duikteam 'Zee land' biedt op woensdag 14 oktober, vanaf 21.15 uur gra tis introductieduiken aan in het Vrijburgbad in Vlissin gen. Alle belangstellenden vanaf 14 jaar zijn welkom. Een introductieduik duurt ongeveer 30 minuten. Aan melden via hoofdinstruc teur® duikteamzeel and. nl. Graag om 20.30 uur in zwemkleding aanwezig zijn in het Vrijburgbad. Hebt u een goed passende duikbril en duikvinnen: neem ze mee. www.duikteamzee- land.nl. Mandoline- en gitaarconcert MIDDELBURG - Op zondag 18 oktober om 15.00 uur speelt het Zeeuws mandoline- en gitaarorkest onder leiding van Marina Eckhardt in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Mid delburg. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 14 oktober 2015 9 Het schrijversechtpaar Ronald Mullié en Carla Mullié-Dallinga. Foto: PR In de Grote kerk in Veere wordt op 18 oktober de historische roman lek Roelant ten doop gehouden. De boekpresentatie gaat gepaard met het in ere herstellen van een historische zwemtocht in open water. In het kielzog van Roelant wordt de historische oversteek van Veere naar Kamper land uit 1629 opnieuw gezwommen. door Gerard van der Hoeven Inscriptie Veerse Gat Ambachtelijke likeur In het Spiegeltheater in Middelburg is zaterdag 17 oktober 'Tibet on the ro'of of the world' te zien en te horen van Chris Hinze om 20.00 uur. Op zijn reizen door Tibet verzamelde Chris Hinze niet alleen fantastische muziek maar ook prachtig beeldmateriaal. De voorstelling biedt een concert gecombineerd met videowerk verzameld tijdens zijn laatste drie reizen naar Tibet. Chris Hinze signeert ook zijn boek. Kaarten via www.zeelandtheaters.nl en tel. 0900-3300033. O Kaartverkoop via www. bibliotheekvlissingen. nl

de Faam | 2015 | | pagina 9