f Burgerparticipatie en burgerinitiatieven r Verkeershinder door aanleg tweede turborotonde Schroeweg f Kijkdag afgevoerde fietsen Wijktafels Bijzondere bijstand voor kosten bij chronische ziekte of handicap r Dag van de Mantelzorg GEMEENTE MIDDELBURG - Wanneer fietsen geparkeerd worden op een plek waar dit verbo den is of wanneer het een gevaar oplevert voor de verkeersvei ligheid, worden deze door de gemeente afgevoerd. De fietsen kunnen tijdens een kijkdag worden opgehaald. De eerstvolgende kijkdag is op woensdag 21 oktober tussen 10.00 en 17.00 uur aan de Kleverskerkseweg 53G. Het gaat deze kijkdag om fietsen die op 28 mei en 10 en 23 juni bij het NS-stations zijn afgevoerd. Aan het ophalen van uw fiets zijn kosten ver bonden, te weten €15,-. Het verzoek is dit gepast te betalen. Daarnaast dient u een legitimatiebewijs mee te nemen en een passende fietssleutel. De komende tijd gaat Middelburg weer controleren op verkeerd geplaats te fietsen. Deze fietsen krijgen dan eerst een label, zijn ze dan na vier uur nog niet door de eigenaar verplaatst dan worden ze verwijderd door de gemeente. Op woensdag 14 oktober is er in De Vergulde Baars de wijktafel 't Zand- Stromenwijk. De wijktafel Zuid is op donderdag 15 oktober in de grote zaal van Palet. Diezelfde dag wordt de dorpstafel Sint Laurens gehouden in het Van Cittershof. De bijeenkomsten in Zuid en Sint Laurens starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. De wijktafel 't Zand-Stromen- wijk begint al om 19.30 uur, met inloop vanaf 19.00. In de wijktafels komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zo wel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten bekend te maken. U bent als bewoner of onderne mer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken. Chronisch zieken en gehandicapten hebben vaak extra kosten vanwege hun ziekte of handicap. Als u een minimuminkomen heeft, kunt u hiervoor sinds 1 oktober 2015 één keer per 12 maanden bijzondere bijstand aanvragen. De regeling is bedoeld voor inwoners van de drie gemeenten op Walche ren met een inkomen tot 110% van de van toepassing zijnde bijstands norm én met niet meer vermogen dan voor bijstand is toegestaan. Meer informatie over de regeling is te lezen op de website van Orionis Walcheren www.orioniswalcheren.nl. Daar leest u ook hoe u een bijdrage kunt krijgen uit het Fonds cultuur, sport en onderwijs. Op dinsdagmiddag 3 november zijn alle Walcherse mantelzorgers wel kom in het Spiegeltheater in Middelburg, voor de viering van de Dag van de Mantelzorg. Het thema is dit jaar laat je zien!' Tijdens deze middag word jij als mantelzorger in het zonnetje gezet. Doe mee met de stellingendiscussie of de Tai Chi workshop, laat je han den stralen door een schoonheidsspecialiste, onderga een ontspannende voetmassage of zet jezelf in een gouden lijstje. Natuurlijk kun je ook andere mantelzorgers ontmoeten, je mening geven op de ideeënwand, informatie opdoen en genieten van koffie met gebak en afwisselende optredens. Kortom, een middag om weer even op te laden! Datum: dinsdag 3 november Plaats: Spiegeltheater, J. van Sprengerlaan 6, Middelburg (terrein Arduin) Tijd: 13.30 uur tot 16.00 uur Aanmelden: tot en met 28 oktober 0118 553530 of info@mantelingwalcheren.nl Vermeld bij aanmelding je volledige adresgegevens én voor wie je zorgt. Heb je geen vervoer of juist een plaats over in je auto? Meld dit bij aan melding. De samenleving vraagt steeds meer om een gemeente die ruimte biedt aan eigen ideeën en initiatieven van inwoners. Een gemeente die de dialoog en samenwerking met haar inwoners actiever opzoekt. De gemeente Middelburg bezint zich daarom op haar nieuwe rol. Duidelijk is dat burgeriniti atieven en burgerparticipatie een grotere rol gaan spelen. Burgerparticipatie omvat allerlei vormen van samenwerking tussen overheid en burgers. Het kan variëren de adoptie van een stukje openbaar groen bij de deur tot het samen met belanghebbenden helpen ontwikkelen van beleid. Wanneer u een goed en breed gedragen idee heeft voor uw wijk, buurt of een bepaalde groep, kunt u zelf initiatief nemen. In dit geval spreken we van een burgerinitiatief. Zelfwerkzaamheid en inbreng zijn hierbij belangrijke aspecten. Als voorbeeld van burgerparticipa tie en een burgerinitiatief leest u deze week een bijdrageaangele verd door Middelburg Rozenstad: Burgerparticipatie met aan dacht voor het milieu De openbare ruimte komt steeds meer in het gedrang. Gemeentes krijgen steeds meer taken en moeten ook nog eens bezuinigen en milieuvriendelijker werken. Dat vraagt om meedoen en meedenken van de burger. Dat er steeds vaker onkruid in de omgeving te zien is heeft ook te maken met de veran dering naar gifvrije onkruidbestrij- ding waardoor het na verwijdering weer snel opkomt. Meer aandacht van de bewoners en ondernemers voor de directe omgeving, het eigen stoepje en zijgevel zou al een hele stap vooruit zijn. Middelburg Rozenstad vraagt daar aandacht voor. De gemeente Middelburg faciliteert bewoners die zelf het openbaar groen in hun omgeving willen adopteren. Daar zijn al mooie voor beelden van zoals de 66 rozen- boomspiegels aan de Kaaien die er gekomen zijn op voorwaarden dat de bewoners ze zelf onderhouden. In diverse wijken zijn plantsoenen in opdracht van de gemeente plant- klaar gemaakt onder dezelfde voor waarden. Vanuit de wijken krijgt het rozenteam veel positieve geluiden over deze gemeentelijke aanpak. Het mooie is dat deze initiatieven buren bij elkaar brengt en zo goed is voor de sociale cohesie in de buurt. Houden van je omgeving, is zorgen voor je omgevjng. Denkt u iets voor Middelburg Rozenstad te kunnen betekenen of kan het rozenteam iets voor u doen e-mail dan naar middelburgrozenstad@ mail.com. Burgerinitiatief Middelburg Rozenstad Middelburg Rozenstad is een burgerinitiatief dat wordt gedra gen door burgers, instellingen, ondernemers en de gemeente. Dit gebeurt allemaal zonder enige vergoeding. Vrijwilligers zetten zich in om de stad groener, socialer en economisch sterker te maken. De activiteiten van Middelburg Rozenstad zijn te volgen in een tweewekelijkse rubriek in De Bode en via www.facebook.com/Middel- burgRozenstad. Het burgerinitiatief is gestart met het opnemen van de straten in de steeds meer versteende binnen stad. Op zoek naar een manier om de stad duurzaam te vergroenen is de aanplant van biologische gevelrozen naar voren gekomen als een goed alternatief. Doordat de bewoners de rozen zelf planten en onderhouden, komen mensen ook weer meer bij elkaar. De buitenwijken van Middelburg ver dienen net zo goed extra aandacht voor meer en aantrekkelijk groen. Middelburg Rozenstad werkt samen met de wijken, onder andere bij het organiseren van een jaarlijkse snoeidag en roosverkiezing. Foto: Middelburg Rozenstad Bewoners onderhouden zelf de rozenboomspiegels Van dinsdag 6 tot en met vrij dag 30 oktober is de A58 afrit Middelburg centrum afgeslo ten voor verkeer vanuit Goes. Dit komt door werkzaamhe den aan de noordelijke ro tonde in de Schroeweg. Rijdt u vanuit Goes naar Middelburg centrum of Woonboulevard Mortiere? Houd dan rekening met extra reistijd. U wordt geadviseerd om gebruik te maken van de omleidingsrou tes. De rotonde wordt opnieuw ingericht als turborotonde. Een turborotonde is een rotonde met twee rijstroken die gescheiden worden door een opstaand randje. Dat bevordert de door stroming en is veiliger voor weggebruikers. Vanaf zaterdag 31 oktober is de rotonde weer beschikbaar voor verkeer. Houd rekening met hinder De werkzaamheden leveren hinder op voor weggebruikers die vanuit Goes richting Middelburg reizen. Verkeer vanuit Goes wordt omgeleid via Sloeweg (N62) en Bernhardweg (N254). Verkeer in omgekeerde richting (Middelburg richting A58-Goes) ondervindt geen overlast. Ook doorgaand verkeer van Middelburg naar Vlissingen-Oost Terneuzen (via N254) blijft mogelijk. Meer weten? Kijk voor actuele informatie op www.zeeland.nl. Of volg op Twitter: @provzeeland. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur r

de Faam | 2015 | | pagina 8