Oostkapelle gaat voor duurzaam Weesje Witje wil een baasje De Faanf Cijfertje om bestwil Wie is de allerbeste hulp? In Oostkapelle is er tot en met 24 oktober van alles te beleven rondom duurzaamheid en met name het donker en de duisternis. OOSTKAPELLE - De werkgroep Duurzaam Oostkapelle, die de duurzaamheidsdoelstel lingen uit het Dorpsplan Oostkapelle 2030 uitvoert, heeft samen met particu lieren, organisaties en on dernemers in Oostkapelle een boeiend programma sa mengesteld uit bestaande en nieuwe activiteiten. Wat gebeurt er al in Oost kapelle en wat kan er nog gebeuren om Oostkapelle zo duurzaam mogelijk te maken? Op de zaterdagen is Molen d'Arke te bezoe ken. Deze molen gebruikt de wind als schone krachtbron en maalt zoveel mogelijk biologisch geteelde granen van boeren uit de omgeving. Op donderdag 15 oktober zijn belangstellenden van harte welkom tijdens de pas opgestarte creamorgen. Be langstellenden kunnen tus sen 9.00 en 11.30 uur terecht in Eetcafé De Babbelaar. Op zaterdag 17 oktober gaat de Stichting Het Werkend Trekpaard tussen 10.00 en 15.30 uur een perceel aan de EaSsiteBiMieasfflfessi Grijpskerkseweg 2a ploegen en inzaaien met Zeeuwse Witte tarwe. In Terra Maris is de tentoon stelling 'Het Duistere Dieren rijk' te bezoeken. Verder is er een avondactiviteit 'Sterren kijken' onder leiding van de Volkssterrenwacht Philip- pus Lansbergen en 'dineren in het donker'. Klaas Jobse van AstronomylProject Oostkapelle doet-gedurende de Duurzaamheidsweken KEVIN VAN KALKEREN Er zijn drie soorten leugens: leugens, grote leugens en statistieken, schijnt de voormalig Britse premier Benja min Disraeli ooit gezegd te hebben. Cijfers kunnen misleidend zijn, als je maar het halve verhaal laat zien, of niet de juiste kritische vragen erbij stelt. Het bekendste voorbeeld uit iedere vorm van Statistiek voor Dummies is het schijnverband tussen ijsverkoop en verdrinking bij warm weer. Als het flink heet is, stijgen zowel de ver kochte ijsjes als het aantal verdrinkingen. Logisch, denk jij nu, mensen hebben zin in een koude versnapering, en ze gaan naar het strand. Een naïevere statisticus - of gewoon het type wereldvreemde zolder bewoner met zelfs 15 kunstkatten - echter ziet dat verband als 'het eten van ijs leidt tot verdrinking'. Dit klinkt heel stom, maar een artikel dat onlangs in deze krant verscheen, toonde aan dat cijfers - zeker als ze wat abstracter zijn dan het ijs-zonne- tje-zee-voorbeeld van net - vaak anders in elkaar steken dan je op het eerste gezicht zou zeggen. Zeeland is de provincie met zo'n beetje de laagste werkloosheid van Nederland. Prachtig, denk je, tot je erachter komt dat dit vooral te maken heeft met het krimpen en vergrijzen van de Zeeuwse bevolking. De babyboomers gaan met pensioen, dus die tellen niet mee met de statistieken, terwijl de jongeren massaal de grote stad opzoeken. Belangrijk om te zien, zeker omdat je dan niet per ongeluk te koop gaat lopen met je lage werkloosheid. In plaats van 'Kom naar Zeeland, daar word je niet werkeloos', zou het gewoon 'Kom naar Zeeland' moeten zijn. Gebeurt overigens ook, las ik. Arbeidsplaatsen en coaching in samenwerking met de pro vincie. Of dat werkt? Dat zullen de cijfers moeten uitwijzen. metingen naar de mate van lichtvervuiling in en rond Oostkapelle. De tentoonstel ling 'Nachtelijk Nederland vanuit ISS' met foto's van astronaut André Kuipers, gemaakt tijdens de lang ste Europese ruimtevlucht in de geschiedenis, zijn in Oostkapelle te zien. VLISSINGEN - De Nationale Hulpgids organiseert ook dit jaar weer de Hulp van het Jaar verkiezing. Cli ënten, collega's en familie kunnen hun favoriete hulp nomineren op www.hulp- vanhetjaar.nl. De Nationale Hulpgids vindt het belang rijk dat de hulpen in het zonnetje gezet worden en gaat daarom ook in 2015 op zoek naar de beste hulp van het jaar. Goede en betrouwbare hul pen zijn zeer belangrijk voor hulpvragers, die tegenwoor dig vaak met minder budget een beroep op zorg moeten doen. De Nationale Hulp gids gaat daarom op zoek naar de hulpen die met veel plezier en toewijding hun werk in de (kinder) opvang, thuiszorg, schoonmaak, begeleiding of verzorging doen. "Dagelijks zien wij veel bijzondere hulpen voorbij komen op onze zorg marktplaats. De inzet van de hulp en de dankbaarheid van de hulpvrager: dat is het gevoel dat we willen delen", aldus Tom Verhagen, direc teur van Dé Nationale Hulp gids. Verdient jouw hulp de titel Hulp van het Jaar 2015? Laat dan jouw waardering blijken door hem/haar te no mineren voor Hulp van het Jaar. Het draait in de Hulp van het Jaar verkiezing om het persoonlijke verhaal. Wat maakt jouw hulp zo speciaal? Tot en met 18 ok tober kunnen cliënten, col lega's en familie een hulp nomineren via www.hulp- vanhetjaar.nl. Het publiek kan vervolgens stemmen op de hulp die zij het beste vinden. VLISSINGEN - Witje is geboren in 2007. Zij is in Dierenasiel Walcheren gekomen omdat haar baasje is overleden. Witje is een ontzettend lief poesje dat graag bij je op schoot ligt. Ook aaien vindt zij heerlijk. Witje heeft wel een paar (kleine) eisen: zij wil het liefst in een huis met tuin wonen omdat zij nu eenmaal graag buiten is. Omdat Witje een voedselallergie heeft, moet zij dieetvoer eten. Op zich kan Witje goed omgaan met andere katten. Het is echter wel belangrijk dat zij alleen haar dieetvoer te eten krijgt, dus de poezen in huis zouden dan wel apart gevoerd moeten worden. Interesse in Witje of in één van de andere katten in het asiel? Kom dan een kijkje nemen op de Maanweg 5 in Vlissingen. Meer info op dierenasielwalcheren.nl. COLOFON weGeNeR Media KORT NIEUWS Rommelmarkt bij Club Jeu de Boules en op de banen van Club Jeu de Boules aan de Koudekerkseweg 139/141 in Middelburg is op 17 oktober een rommel markt. Er zijn inmiddels 45 plaatsen verhuurd aan particulieren. Totaal is er ruim 800 m2 verkoop in de hal, in het clubhuis en op het buitenterrein. De markt is van 9.30 tot 15.00 uur. De toegang is 1 euro per persoon; dit is tevens een lot voor de verloting. Wil je zelf spullen verkopen, voor 10 euro heb je een plekje van 10 m2 (geen kraam) op het buitenterrein. Aanmelden of verdere info via rommelmarkt® cjbm.nl of 06-18542850. Cursus om anders te leren denken MIDDELBURG - Vrijdag 30 oktober begint de cursus anders denken in Mid delburg. Uitgangspunt voor de cursus is dat de oplossingen voor proble men gezocht worden in het denken van de mens. In twaalf lessen wordt de cursist uitgedaagd niet zonder meer aan te nemen wat wordt verteld. Een cursusjaar telt 14 avonden. De kosten zijn 110 euro. Aanmelden via www.stichtingisis.org of bij Anja de Jong 0118- 64 39 08 of 06-27 23 43 68. Jonge Zeeuwse debaters gezocht! MIDDELBURG - Op donder dag 22 oktober houdt NJR het Nationaal Jeugddebat Zeeland in het provin ciehuis in Middelburg. Tijdens dit debat worden twaalf jongeren geselec teerd die doorgaan naar het Nationaal Jeugddebat in de Tweede Kamer in april 2016. Alle jongeren uit Zeeland van vmbo, mbo, havo en vwo-scho- len in de leeftijd van 12 tot en met 18 jaar kunnen zich vanaf nu inschrijven op de website. Thema-avond 'Het baasje van de klas' VLISSINGEN - Op donder dagavond 22 en 29 ok tober van 19.30 tot 21.00 uur is bij Kinderkompas een thema-avond over 'Het baasje van de klas'. De avond gaat over leider schap bij kinderen. Som mige kinderen hebben het van nature, anderen hebben er moeite mee. Aanwezigen krijgen prak tische en direct toepasba re tips. Het Kinderkom pas is aan de Stroomweg 22 (bij de Zwemschool) in Vlissingen. De kosten zijn 10 euro. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 14 oktober 2015 5 müSS&i Oostkapelle staat de komende weken in het teken van duurzaamheid. Ook Stichting Het Werkend Trekpaard is aanwezig. Foto: Pr w dorpsraadoostkapelle.nl en www.facebook. com/ duurzaamoostkapelle Poes Witje is op zoek naar een lieve baas die bij voorkeur woont in een huis met een tuin. Foto: Dierenasiel Walcheren Graag buiten Advertentieverkoop en media-advies Marcel Schreur E adverteren j;eeland@ wegenermedia.nl T 06-5318 2842 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T {088)013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website www.de-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.feam@ wegenermedia.nl T 088-013 09 20 Redactie Marina Meijers (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www4eweekkrant.nl/verspreidklachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV MIDDELBURG - In de hal Voor meer info en inschrijven kijk je op www.jeugddebat.nl. Meer informatie en aanmelden: info@ hetkinderkompas.nl of via Samantha Maranus 0639579506.

de Faam | 2015 | | pagina 5