Zeeuwse zaken tot in China DEMONSTRATIE STEUNVEREN Verkoop uw huisu •i reet FaasseTOFermont De Looff BEDRIJVIGHEID Zeeland op de kaart als het om logistiek gaat Horren via WhatsApp Start bouw zorgcentrum ,m ..BLy Tel: 0118 - 62 88 34 VLISSINGEN - Deze week zijn twee medewerkers van de Stichting Zeeuwse kleder dracht voor tien dagen in China. Zij zijn uitgenodigd het Shanghai Baoshan Inter national Folk Arts Festival bij te wonen, dat tot vrijdag 23 oktober duurt. Het is een evenement dat jaarlijks mil joenen Chinezen en toeris ten uit de hele wereld trekt. CuliTafel blijkt groot succes VLISSINGEN - Culitafel 2015, het culinaire charity event van Zeeland stuurt hon derd minima in de regio met vakantie. De vakanties worden mogelijk gemaakt door Roompot Vakanties. De gift werd vorige week vrijdag tijdens een bijzonder diner in de voormalige Ma chinefabriek in Vlissingen overhandigd aan Stichting Vakanties Minima. Deze lo kale vrijwilligersorganisatie zet zich hard in om gezin nen in achterstand situaties even de zorgen te kunnen laten vergeten tijdens een georganiseerde groepsva- kantie. CuliTafel is een eve nement georganiseerd door vrijwilligers van de Ronde Tafel Walcheren waarin gastronomie, hoogstaand entertainment en steun aan een lokaal goed doel worden verenigd. Bij de derde editie waren circa 350 gasten aan wezig. VLISSINGEN - Hoe ziet logis tiek Nederland er over twin tig jaar uit? Wat betekent dit voor Zeeland en hoe wordt hierop ingespeeld? Deze en andere vragen kwamen vo rige week aan bod tijdens de bijeenkomst 'Zeeland op de kaart als het om logistiek gaat'. Tot dusver werd door HZ University of Applied Sciences, NV Economische Impuls Zeeland, Zeeland Seaports en enkele bedrij ven samengewerkt in het Zeeuws Kenniscentrum Logistiek (ZKL). Doel hier van was het kennisniveau van de Zeeuwse logistiek te verhogen. Dit heeft gere sulteerd in een nieuwe or ganisatie en nieuwe naam: Zeeland Connect. Zeeland Connect is een logistiek sa menwerkingsverband tus sen ondernemers, overheid en onderwijs en heeft als doel de logistiek in Zeeland te versterken. Dit wordt ge daan door het gezamenlijk benutten van logistieke kan sen en het realiseren en on dersteunen van projecten. John Daane, voorzitter stuur groep Zeeland Connect: "Zonder logistiek staat alles stil! Zeeland Connect staat voor kennis delen en krach ten bundelen. Dit wordt het Zeeuwse Kenniscentrum Logistiek 2.0." De bijeen komst ging van start met de lancering van de website www.zeeland-connect.nl. Vervolgens vertelde Kees Verweij van Buck Consul- tants International over de kansen voor logistiek Zee land. Gedeputeerde Carla Schönknecht reikte tijdens de bijeenkomst de Zeeuwse Aanmoedigingsprijs Logis tiek uit aan Zeeland Refi- nery voor hun bijdrage aan de pilot Uniform Aanmel den Barges. MIDDELBURG - De in Middel burg gevestigde webwinkel Horren.com zet vanaf van daag WhatsApp en Tele gram in als kanalen om met klanten te communiceren. "Wij maken horren op maat, en we ontvangen regelmatig foto's en video's van klan ten zodat we advies kunnen geven over het type hor dat het beste past bij het betref fende raam- of deurkozijn", zegt commercieel directeur Marco Janssen van Horren, com. "Steeds meer mensen gebruiken hun smartphone om snel even wat foto's en video's te maken en door te sturen via WhatsApp of Te legram. We vonden dat we daar op in moesten spelen." VLISSINGEN - Op de plek van de voormalige Zware Plaat werkerij in Vlissingen is donderdag 15 oktober de of ficiële start van de bouw van het nieuwe zorgcentrum. In de Zware Plaatwerkerij en de nieuwbouw ernaast, ko men 91 verpleeghuiswonin gen en 55 seniorenapparte menten. De appartementen bestaan uit verschillende woningtypen waar senioren zelfstandig kunnen wonen. Op de begane grond komt een restaurant, een atelier en een wintertuin. Naar ver wachting is het zorgcentrum medio 2017 gereed. Carla Schönknecht, gedeputeerde van Provincie Zeeland, geeft het startschot. VOOR ALLE MENSEN MET VOETKLACHTEN Maandag 19 oktober 2015 vanaf 11.00 uur in onze zaak in Middelburg hebben wij gereserveerd voor mensen met rug- en voetklachten. Een voetkundige komt naar onze zaak en maakt dan gratis een voetafdruk en demonstreert u tevens de Vibrion Veer, een Zweedse uitvinding. In tegenstelling tot de bekende harde, statische steunzolen, is de Vibrion Veer verend. Deze activeert de spieren en bloedsomloop en zorgt ervoor dat u weer dagelijks, zonder vermoeide en pijnlijke rug en voet op natuurlijke wijze kunt lopen. Een deskundig advies en dan ook nog gratis, dat krijgt u niet elke dag. Maak daarom even een afspraak, Comfort more Kalverstraat la - Middelburg Tel. 0118-77 47 98 www.fussgold.nl VERKOOP BIJ INSCHRIJVING Markt 3 te Domburg Kijkdagen: 09 oktober van 15.00 -17.00 uur 10 oktober van 11.00 -13.00 uur 16 oktober van 15.00 -17.00 uur Eén van de laatste panden in de Ooststraat/Markt welke ter beschikking komt voor verkoop. Dit zeer drukke punt midden in het centrum van Domburg is geschikt voor elke bestemming, ook als woonhuis. Voor meer informatie, kijk op: www.faasse-fermont.nl Daarbij heeft u de volgende voordelen: Direct zekerheid! Géén dubbele woonlasten! Géén bijkomende kosten! Beste bod op uw huis! Snelle betaling en vlotte afwikkeling! Oplevering van uw woning bepaalt u zelf! Betrouwbaar, snel, discreet en alles via de notaris! Ook 's avonds en op zaterdag bereikbaar! MAKELAARDIJ O.G www.delooffmakelaardij.nl Oostkerkplein 16,4331 TL Middelburg O www.de-faam.nl De Faam woensdag 14 oktober 2015 23 Al vele jaren is de Zeeuwse stichting adviseur van folkloristische dansgroepen in Europa bij internationale folklore festivals. Deze festivals zijn wereldweid. Foto: Pr O www.culitafel.nl. Carla Schönknecht reikte tijdens de bijeenkomst de Zeeuwse Aanmoedigingsprijs Logistiek uit aan Zeeland Refinery. Foto: PR

de Faam | 2015 | | pagina 23