Vluchtelingen op doorreis in Vlissingen OPVANG Fantastische actie! Alle meubelen nu BÜTO3M kopen! De BTW-actie geldt op de gehele collectie zitmeubelen en interieurs! X Da's thuiskomen! COMPLEET Onder hen gezinnen, voor namelijk afkomstig uit Sy rië, met in totaal 50 kinde ren tussen de vijf weken en tien jaar oud. Dinsdag zijn zij weer vertrokken naar een volgende, nog onbeken de opvanglocatie elders in het land. Sporthal Baskens burg was ingericht met 200 veldbedden en een aparte eetzaal waar in het Engels en Arabisch de huisregels en andere mededelingen waren opgehangen. Het ge heel bood een troosteloze aanblik, al die bedden op een rijtje, zonder enige vorm van privacy. Nood breekt wetten. Een stiltetent, extra schotten in de doucheruim tes. En een apart hoekje voor de moeder met haar vijf weken oude kindje, waar ze zich kon terugtrekken om haar baby te voeden. Binnenspeeltuin Bambini stelde een springkussen ter beschikking voor de kinde ren. Het Rode Kruis coördi neerde het geheel, waar heel wat bij komt kijken. Men is gehouden aan strenge hygi ëne regels voor wat betreft het eten, de was en het sani tair. Er was geen gebrek aan vrijwilligers, genoeg men sen hadden zich aangemeld bij het Rode Kruis om te ko men helpen. Wel aan Arabi- 'DE INITIATIEVEN VANUIT DE VLISSINGERS ZIJN HARTVERWARMEND' sche tolken, waarvoor er uit eindelijk buiten aan het hek nog enkele mensen spon taan hun hulp aanboden. Burgemeester Letty Dem- mers, zichtbaar onder de indruk van de opvang: "Het is crisisopvang. Dat houdt in dat we alleen slaapplaatsen en maaltijden mogen bie den. Het is triest, deze men sen zijn al dagen onderweg van de ene locatie naar de andere, waar ze steeds maar een paar dagen kynnen blij ven. Die onzekerheid is vre selijk. Dat geeft uiteindelijk extra spanning. Als ik zie welke initiatieven er vanuit de Vlissingers komen, is dat hartverwarmend. Zo wer- den er kindertekeningen ge bracht met 'welkom' er op. En een klein kindje zat hier te smullen van een Zeeuwse bolus, prachtig om te zien. We doen wat we kunnen maar moeten ook het draag vlak onder de bevolking be houden." Zondagochtend is Alexander Pechtold langs geweest. Hij gaat woensdag in Den Haag pleiten voor kleinschaliger opvang zodat er op meerdere plaatsen in het land vluchtelingen op gevangen kunnen worden. Afgelopen zaterdag waren zo'n 200 vluchtelingen op doorreis in de crisisopvang in Vlissingen. Onder hen ge zinnen met kinderen van vijf weken tot tien jaar oud. In twee dagen tijd werd voorzien in kleding, toiletartikelen en speelgoed. Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet bekend waar de vluchtelingen nu naartoe gaan. TV/AudiO/HIFI- Dressolr Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel woon square bekssn op zoom wassenaarstraat 45 (centrum) EtMOHOVEN Willem van Konijnenburglaan ld heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) mbbelbizrc Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) M!Eiiwece(«i De Liesbosch 70 (industrieterrein Liesbosch) oosterhoot m-Bm Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 naast McDonalds en Tulip inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) UPHWUIIW. Maandag t/m vrijdag 09.30-21.00 uur zaterdag 09.30-17.00 uur. zondag gesloten. Een handje vol mensen stond zaterdagmiddag bij sporthal Baskensburg in Vlissingen om zo'n 200 vluchtelingen te verwel komen die daarvoor 72 uur naar de crisis opvang werden gebracht. door Conny den Heijer Afgelopen zaterdag kwamen zo'n 200 vluchtelingen aan bij de crisisopvang Sporthal Baskensburg in Vlissingen. Foto: Conny den Heijer in diverse kleuren, stoffen en opstellingen. Kan ook gespiegeld geleverd worden. s 1 Leder. Leverbaar In diverse kleuren. Alles Is ook los leverbaar en in verschillende maten en diverse kleuren!

de Faam | 2015 | | pagina 15