■n ■i f r Het woord aan raadslid Jeroen Louws f Verkoop Hazenburg 2 in Arnemuiden van start Commissievergaderingen in oktober Inspraak over bezuinigingen m Samen leven in verdraag zaamheid Een paar weken terug was ik samen met partijgenoten op straat in de wijk Zuid en raakte in gesprek met een echtpaar over de situatie in hun buurt. Ze woonden er al bijna veertig jaar tot grote tevredenheid en konden op een paar kleine dingen na maar weinig negatieve dingen noemen. Met van oorsprong Iraanse buren en ook nog straatbewoners van Turkse, Chinese en Indonesische afkomst, is dat in de huidige tijd fijn om te horen. Misschien dat ik daarom te leurgesteld was toen ze zich niet al te positief uitlieten over de mogelijke noodopvang van vluchtelingen in Middelburg. 'Wij zouden in de oorlog ook niet zijn opgevangen in de landen waar zij vandaan komen' en "We hebben het hier helemaal niet zo goed als wel eens wordt beweerd' waren argumenten waar ik van schrok. Foto: Aart van Beizen Wat als bijvoorbeeld Amerikanen, Britten, Polen en Russen in de Tweede Wereldoorlog zo ook hadden gedacht? En naar anderen hadden gewezen om hulp te bie den? En leven we niet, ondanks de crisis van de afgelopen jaren, nog steeds in vrede en veiligheid? Ik vind dat mensen die oorlogs geweld ontvluchten in deze moeilijke tijden op ons moeten kunnen rekenen. Dat we hen een veilig plekje moeten bieden en letterlijk en figuurlijk niet in de kou kunnen laten staan. Ik ben er daarom trots op dat Middelburg niet wegkijkt maar binnen haar mogelijkheden waar het kan ook hulp biedt. Maar ik ben ook hoopvol na mijn bezoek aan Zuid. Ik hoor van initiatieven van bewoners als 'hartenjagers' en zie dat Middelburgers best naar elkaar willen omkijken. Als we elkaar de ruimte geven en elkaar gewoon als medemensen behandelen, blijken we helemaal niet zo veel te verschillen. Dan zijn vluchtelingen geen bedreiging meer maar een aanvulling en een verrijking. Maar dan moeten we daar wel open voor staan. Jeroen Louws PvdA Middelburg jeroenlouws@kpnmail.nl Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 9 en dinsdag 10 november. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 21 oktober. De commissievergadering Ruimte staat gepland voor maandag 2 november. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 3 november. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. De verkoop van woningen en bouwkavels in de uitbreiding van Hazenburg gaat van start. Hazen- burg is gelegen aan de noordwest kant van Arnemuiden en wordt de komende jaren verder uitgebreid. Er is ruimte voor een mix van pro jectmatig te realiseren woningen, vrije bouwkavels en huurwoningen. 17 oktober Op zaterdag 17 oktober houden de betrokken partijen van 11.00 tot 13.00 uur een verkoopeve nement in sporthal De Blikken, Van Cittersweg te Arnemuiden. Fraanje start dan met de verkoop van de eerste fase projectmatig te bouwen woningen. De betrok ken makelaars zijn aanwezig, maar u kunt ook terecht voor een hypotheekadvies of een advies voor de inrichting van uw tuin. De gemeente Middelburg geeft infor- matie over de vrije bouwkavels en over duurzaam bouwen. Eerste fase: 23 bouwkavels Door de gemeente worden in de eerste fase 23 bouwkavels aangeboden aan particulieren, waaronder vier kavels bestemd voor twee-onder-één-kap-woningen en twee nog resterende landhuis kavels langs de Derringmoerweg. De oppervlakte van de 'reguliere' kavels varieert tussen de 335 en 1.280 m2, de kavelprijzen liggen tussen circa 95.000,- en 270.000,- inclusief btw en kosten koper. Bouwplannen zullen worden getoetst aan het voor deze wijk opgestelde 'Beeldkwaliteitsplan Hazenburg 2'. Er is zoveel moge lijk aansluiting gezocht bij het be staande deel van Hazenburg. Het beeldkwaliteitsplan en informatie over onder andere bouwkavels en prijzen en de verkoopprocedure zijn binnenkort ook te vinden op de gezamenlijke website van de betrokken partijen: www.woneninhazenburg.nl. Belangstelling? Belangstellenden kunnen vanaf heden inschrijven voor een kavel naar keuze. Uitgifte vindt plaats op basis van volgorde van inschrij ving; alle inschrijvingen die voor 23 oktober 2015 binnen zijn worden echter gelijktijdig behan deld. Bij meerdere gegadigden voor dezelfde kavels wordt er geloot. Voor meer informatie over de kavels en de procedure kunt u terecht bij de heer W. Reijnierse van de gemeente Middelburg, be reikbaar via 0118-675215 of per e-mail: w.reijnierse@middelburg.nl. Op 20 oktober organiseert de gemeenteraad van Middelburg in het stadkantoor om 19.30 uur een bijeenkomst voor inspraak over de bezuinigingen. De gemeenteraad stelt op 9 november de begroting voor 2016 vast. Daarmee neemt de raad tegelijk een besluit over een fors bezuinigings pakket voor de periode 2016 - 2019. Voordat de raad deze besluiten neemt, kunt u hierop inspreken. Deze inspraak heeft de vorm van een openbaar gesprek. U wordt ontvangen door een panel van 9 raadsleden. U kunt eerst uw reactie op de bezuinigingsvoorstellen geven. Daarna is er tijd en ruimte om het gesprek met elkaar aan te gaan. Er kunnen ook vragen worden gesteld aan een wethouder, die bij dit gesprek aanwezig is. Van het gesprek wordt een verslag gemaakt, zodat alle raadsleden kunnen lezen wat er besproken is. De begroting met de bezuinigingsvoorstellen is op 12 oktober gepu bliceerd op www.middelburg.nl. U kunt zich tot en met 18 oktober aanmelden voor de inspraak via griffie@middelburg.nl. U kunt ook bellen met Ko Noordhoek van de griffie, 0118 - 67 54 82. Geeft u bij uw aan melding duidelijk aan waar u op gaat inspreken. U krijgt op 19 oktober een bevestiging van uw aanmelding en de tijd waarop u de 20ste wordt verwacht. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG IDEEENBUSREGLEMENT GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in de verga dering van 14 juli 2015 hebben besloten tot vaststelling van het ideeënbusreglement gemeente Middelburg ten behoeve van het indienen van ideeën door de medewerkers van de gemeente. Deze wijziging treedt in werking op 22 okto ber 2015 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 15 oktober 2015 tot 8 januari 2016) ter inzage bij de informatie winkel in het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. WUZIGING ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING, MIDDELBURG 2015 Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergadering van 28 september 2015 heeft besloten tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening 2015 (1ste wijziging). Deze wijziging betreft de aanpassing van het verbod tot het plaatsen van weesfietsen. Door deze wijziging wordt het mogelijk op te treden tegen achterlaten van weesfietsen in de gehele gemeente. Deze verordening treedt in werking op 22 oktober 2015 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 22 oktober - 2015 tot 14 ianuari 2016) ter inzage in de informatienoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Asserlaan 1net bouwen van een bijge bouw en het wijzigen van een deur in een raam van de woning (1-10). Fagotweg 4A: aanleggen in-/uitrit (30-9). Jan Campertstraat 1 t/m 35 (on even ns.): bouw appartementencomplex (18 appartementen) (123915) (2-10). Oosterscheldestraat 124: plaatsen dakopbouw met nokverhoging (7-10). Rittenburg, kavel 63: bouw woning (K3284Ó) (5-10). Sint Janstraat 62: intern verbouwen (5-10). Wagenaarstraat 6-8: wijzigen houten schutting in gemetselde tuinmuur (2-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften woraen ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Eigenhaardstraat 3: verbouwen woning (5-10). Nassaulaan 5 t/m 179: vervangen kozijnen (5-10). Noordweg 481: uitbreiden woning en aanleggen 2e inrit (9-10). Seisstraat 15: plaatsen dakkapel (5-10). Sint Janstraat 45: intern wijzigen pand en aanbrengen nieuwe voordeur (5-10); j Spanjaardstraat 31: vervangen glas (5-10). Vismarkt 7: verwijderen dakkapel (5-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na cfe tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bii burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: ombouwen showroom tot woonhuis; Locatie: Oude Rijksweg 60 te Nieuw en Sint Joosland; Nieuwe uiterste beslisdatum: 23 november 2015. Voor: vervangen/verbreden dakkapel aan voorzijde woning; Locatie: Prinsenhove 26; Nieuwe uiterste beslisdatum: 16 november 2015. PROGRAMMABEGROTING 2016 Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken bekend dat ae programmabegroting 2016 (inclusief de meerjarenramingen 2017-2019) vanaf heden voor een ieder ter inzage ligt in de hal van het stadskantoor en in bruikleen kan worden gegeven. De programmabegroting 2016 is ook op de website www.miadel- burg.nl te raadplegen. Daarnaast is het mogelijk om een exemplaar van deze programmabegroting voor 15,00 te kopen. Neem hiervoor contact op met de heer Frank Tillema van de afdeling Planning en Control, telefoon (0118) 67 54 66.

de Faam | 2015 | | pagina 11