I I f Het woord aan raadslid Wim Steketee Inspraak over bezuinigingen Informatiemarkt woonvisie en grondbedrijf Regenboogvlag op stadhuis Etty Hillesum leeft voort in Middelburg Verkoop Hazenburg 2 in Arnemuiden van start f f Reconstructie kruispunt Oude Vlissingseweg-Amnestylaan-Spinhuisweg GEMEENTE MIDDELBURG In juni van dit jaar verhuisde het Etty Hillesum Onderzoekscentrum (EHOC) van Gent naar het Zeeuws Archief Middelburg. Afgelopen don derdag 1 oktober werd het centrum officieel geopend. Het EHOC werkt nauw samen met het Roosevelt Study Center en het University College Roosevelt. Naast onderzoek naar het werk van Etty Hillesum richt het onderzoekscentrum zich op de geschiedenis van Joden in Zeeland. Daarnaast zal zij educatieve activiteiten opzetten om volgende genera ties te betrekken bij leven en werk van Etty. Het EHOC is op afspraak te bezoeken op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur. De verkoop van woningen en bouwkavels in de uitbreiding van Hazenburg gaat van start. Hazenburg is gelegen aan de noord westkant van Arnemuiden en wordt de komende jaren verder uitgebreid. Er is ruimte voor een mix van projectmatig te realise ren woningen, vrije bouwkavels en huurwoningen. Verkoopevenement 17 oktober Op zaterdag 17 oktober houden de betrokken partijen van 11.00 tot 13.00 uur een verkoopevenement in sporthal De Blikken, Van Cittersweg te Arnemuiden. Fraanje start dan met de verkoop van de eerste fase pro jectmatig te bouwen woningen. De betrokken makelaars zijn aanwezig, maar u kunt ook terecht voor een hypotheekadvies of een advies voor de inrichting van uw tuin. De gemeente Middelburg geeft informatie over de vrije bouwkavels en over duurzaam bouwen. Eerste fase: 23 bouwkavels Door de gemeente worden in de eerste fase 23 bouwkavels aangeboden aan particulieren, waaronder vier kavels bestemd voor twee-onder-één- kap-woningen en twee nog resterende landhuiskavels langs de Derring- moerweg. De oppervlakte van de 'reguliere' kavels varieert tussen de 335 en 1.280 m2, de kavelprijzen liggen tussen circa 95.000,- en 270.000,- inclusief btw en kosten koper. Bouwplannen zullen worden getoetst aan het voor deze wijk opgestelde 'Beeldkwaliteitsplan Hazenburg 2'. Er is zoveel mogelijk aansluiting gezocht bij het bestaande deel van Hazenburg. Het beeldkwaliteitsplan en informatie over onder andere bouwkavels en prijzen en de verkoop procedure zijn binnenkort ook te vinden op de gezamenlijke website van de betrokken partijen: www.woneninhazenburg.nl. Belangstelling? Belangstellenden kunnen vanaf heden inschrijven voor een kavel naar keuze. Uitgifte vindt plaats op basis van volgorde van inschrijving; alle inschrijvingen die voor 23 oktober 2015 binnen zijn worden echter ge lijktijdig behandeld. Bij meerdere gegadigden voor dezelfde kavels wordt er geloot. Voor meer informatie over de kavels en de procedure kunt u terecht bij de heer W. Reijnierse van de gemeente Middelburg, bereik baar via 0118-675215 of per e-mail: w.reijnierse@middelburg.nl. Bezuinigingen Middelburg staat aan de vooravond van de grootste bezuinigingsope ratie ooit. Niet verwonderlijk, want Middelburg heeft onder meer een schuldenlast van 231 miljoen euro! Dat is 5759 euro per inwoner, ver boven het landelijk gemiddelde van 2390 euro. Middelburg heeft veel grond in haar bezit. Door grond te verkopen, zou de schuld terugge bracht kunnen worden. Maar daar zit een addertje onder het gras. Middelburg kan nauwelijks grond verkopen. Wat kunnen we verder doen? Bijv. kijken of de inwoners nog geld in hun portemonnee hebben? De wethouder zegt dat bij de eerst komende bezuinigingsronde, in oktober, alles bespreekbaar is. Dat is ruim genomen met een groot gevaar. Een aantal verenigingen en stichtingen voelen de bui al hangen en vrezen voor hun subsidies. Maar ook u als inwoner zelf zal moeten Foto: Aart van Be/zen- oppassen voor uw portemonnee. Daarom moet u alert zijn op wat en op welke wijze de Gemeente Middelburg wil gaan bezuinigen. Als er binnenkort hierover in spraakavonden komen, bezoek deze dan. Communicatie in de vorm van meedenken en meepra ten zal voor u van groot belang kunnen worden. Het gaat toch im mers over uw eigen portemonnee! Als LPM kijken we wel eens terug waarom de gemeente nu zo moet bezuinigen. Daar hebben een aantal partijen in de gemeenteraad een hekel aan en wordt vaak als pijnlijk ervaren, want de LPM legt de vinger dan op de zere plek. Dikwijls zeggen zij dat dit een gepasseerd station is en dat we daar toch niets meer aan kunnen veranderen. Ze willen alleen naar vooruitkijken en niet geconfron teerd worden met wanbeleid in het verleden. Geen leer voor de volgende keer, dus. Wij als LPM vragen ons vervolgens af, wanneer de portemonnee van u als inwoner steeds leeg is, u niet naar de oorzaak hiervan gaat zoeken, maar alleen constateert dat deze weer leeg is... Wim Steketee Raadslid Lokale Partij Middelburg www.lokalepartijmiddelburg.nl Op 20 oktober organiseert de gemeenteraad van Middelburg in het stadkantoor om 19.30 uur een bijeenkomst voor in spraak over de bezuinigingen. De gemeenteraad stelt op 9 november de begroting vóór 2016 vast. Daarmee neemt de raad tegelijk een besluit over een fors bezuinigingspakket voor de periode 2016 - 2019. Voordat de raad deze besluiten neemt, kunt u hierop inspreken. Deze inspraak heeft de vorm van een openbaar gesprek. U wordt ontvangen door een panel van 9 raadsleden. U kunt eerst uw reac tie op de bezuinigingsvoorstellen geven. Daarna is er tijd en ruimte om het gesprek met elkaar aan te gaan. Er kunnen ook vragen worden gesteld aan een wethou der, die bij dit gesprek aanwezig is. Van het gesprek wordt een verslag gemaakt, zodat alle raadsleden kunnen lezen wat er besproken is. De begroting met de bezuini gingsvoorstellen wordt op 12 oktober gepubliceerd. U kunt zich tot en met 18 oktober aanmelden voor de inspraak via griffie@ middelburg.nl. U kunt ook bellen met Ko Noordhoek van de griffie, 0118 - 67 54 82. Geeft u bij uw aanmelding duidelijk aan waar u op gaat inspreken. U krijgt op 19 oktober een bevestiging van uw aanmelding en de tijd waarop u de 20ste wordt verwacht. Op maandagavond 12 oktober is er in de raadzaal van het stadskantoor een informatie bijeenkomst voor raadsleden en andere belangstellenden over de woonvisie en het grondbedrijf. U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. De gemeenteraad heeft op 8 juni een aantal besluiten genomen over het grondbedrijf. Die maatregelen zijn erop gericht eind 2015 een aantal concrete besluiten te nemen om het grondbedrijf beter beheers baar te maken. Ook heeft de raad besloten dat in december 2015 een nieuwe woonvisie wordt vastgesteld. Het college heeft in deze informatie markt de gelegenheid om de raad tussentijds op de hoogte stellen van de voortgang op deze dossiers. Ook zal de accountant van de raad een toelichting geven op enkele belangrijke ontwikkelingen voor het grondbedrijf. De bijeenkomst is van 19.30 uur tot 22.00 uur. U kunt zich voor 8 oktober opgeven via griffie@middelburg.nl. Woensdag 7 oktober start de reconstructie van het kruispunt Oude Vlissingseweg-Amnestylaan-Spinhuisweg. Het kruispunt wordt gereconstrueerd om de verkeersveiligheid te verbeteren. De afgelopen jaren hebben er op dit kruispunt meerdere onge vallen plaatsgevonden. Het kruispuntplateau wordt vergroot en het asfalt wordt vervangen door rode betonstenen. Hierdoor valt de kruising beter op en wordt het at tentieniveau van de weggebruiker verhoogd. Op het plateau worden de verschillende rijrichtingen van elkaar gescheiden door het aanbrengen van verkeersgeleiders van natuursteenkeien. Door de versmallingen die hierdoor ontstaan zullen de rijsnelheden van het verkeer op de kruising afnemen. Voor grote voertuigen zijn de middengeleiders overrijdbaar. De uitvoering duurt volgens planning twee weken. Tijdens de werkzaam heden blijft er verkeer op de kruising mogelijk. Het ontwerp van de krui sing is tot stand gekomen in samenwerking met de verkeerswerkgroep en het wijkteam van Middelburg-Zuid. Voor meer informatie over deze werkzaamheden kunt u contact opnemen met de heer Peter Maas van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 52 11. Op maandag 12 oktober hijst de gemeente Middelburg de regenboogvlag op het stadhuis, samen met andere gemeenten, het ministerie van OCW en Mo- visie. Zondag 11 oktober is het namelijk Coming Out Dag, een dag die benadrukt dat iedereen het hele jaar door zichzelf moet kunnen zijn. Uit landelijk onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau uit 2010 blijkt dat de helft van de onderzochte homojongeren zelfmoordgedachten hebben. Dit percentage ligt aanzienlijk hoger dan bij heterojongeren. Het LHBT (Lesbisch, Homoseksueel, Bisek sueel en Transgender) Netwerk Zeeland, richt zich op het verbe teren van de sociale acceptatie, veiligheid en zelfredzaamheid van deze jongeren en belangenbehar tiging van LHBT'ers in Zeeland. Dit netwerk presenteert zichzelf deze zondag 11 oktober voor het eerst. Van 13.30 uur tot 17.00 uur is men welkom in theater de Mythe in Goes voor de feestelijke presenta tie van het netwerk met als thema: Parels van Zeeland!. Het is een unieke gelegenheid voor (aspirant) netwerkpartners om kennis te ma ken met elkaar. Aanwezig zullen in ieder geval zijn: Roze 50 plus, COC Zeeland, LHBT Jongerengroep, GGD, ADB Zeeland. www.adbzeeland.nl/lhbt De Coming Out Dag duurt een dag, maar de boodschap van de gemeenten geldt het hele jaar. Al sinds 2008 heeft een aantal gemeenten afspraken met de rijksoverheid over inzet op veilig heid, weerbaarheid en sociale acceptatie. N Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem^ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2015 | | pagina 9