07/10/15 Aanleg tweede turborotonde in Schroeweg Middelburg Asfalt met plakmiddel uit stro 50 jaar Zeelandbrug: het tolkaartje Leeuw terug in het logo Expositie SOIL in de Kloostergangen Zeven Minuten Zeeland Provincie werk Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl De eerder aangelegde eer»re turborotonde in de Schroeweg Afrit Middelburg Centrum afgesloten van 6 t/m 30 oktober 2015 Tot en met vrijdag 30 oktober 2015 is A58 afrit Middelburg centrum afgesloten voor verkeer vanuit Goes. Dit komt door werkzaam- hedèn aan de noordelijke rotonde in de Schroeweg. Rijdt u vanuit Goes naar Middelburg centrum of Woonboulevard Mortiere? Houd dan rekening met extra reistijd. Wij adviseren u om gebruik te maken van de omleidingsroutes. De rotonde wordt ingericht als turboroton de. Een turborotonde is een rotonde met twee rijstroken die gescheiden worden dooreen opstaand randje. Dat bevordert de doorstroming en is vei liger voor weggebruikers. Vanaf zaterdag 31 oktober is de rotonde weer beschik baar voor verkeer. Houd rekening met hinder De werkzaamheden leveren hinder op voor weggebruikers die vanuit Goes richting Middelburg reizen. Verkeer in omgekeerde richting (Middelburg richting A58-Goes) ondervindt geen overlast. Ook doorgaand verkeer van Middelburg naar Vlissingen-Oost Terneuzen (via N254) blijft mogelijk. Tot en met 16 oktober is ook doorgaand verkeer van en naarVlis- singen (via A58) mogelijk. Vanaf zaterdag 17 oktober is de toerit A58 richting Vlis- singen afgesloten. De afrit van Vlissingen naar Middelburg - Centrum blijft tijdens de werkzaamheden wel beschikbaar. Omleidingsroutes Van 6 tot en met 30 oktober gelden de volgende omleidingsroutes: Verkeer vanuit Goes wordt omgeleid via Sloeweg (N62) en Bernhardweg (N254) Verkeer op de A58 komend vanuit Arnemuiden wordt geadviseerd om afslag A58 Ritthem te nemen en de weg te vervolgen op de A58 richting Middelburg (afslag Middelburg Cen trum nemen). Van 17 tot en met 30 oktober komen daar de volgende omleidingen bij: Verkeer van Middelburg naar Vlissin gen wordt omgeleid via de Nieuwe Vlissingseweg (N661) Verkeer vanuit Vlissingen-Oost Terneuzen naar Vlissingen wordt om geleid vig de Ritthemsestraat (N662). Meer weten? Kijk voor actuele informatie op www.zeeland.nl. Of volg ons op Twitter. @provzeeland. In Sas van Gent ligt het eerste proefvak van biobased asfalt. Dit is een nieuw soort asfalt, waarbij de fossiele bitumen als 'plakmiddel' deels is vervangen door een biobased plakmiddel: lignine. Bitumen is gemaakt uit aardolie: een proces waarbij veel C02 vrijkomt. Lignine is een natuurlijke lijmstof die zorgt voor de stevigheid in allerlei planten en bomen en is bijvoorbeeld volop in stro aanwezig. Wordt lignine een belangrijke groene ver vanger voor de milieubelastende fossiele bitumen? Praktische proeven moeten dit de komende jaren uitwijzen. De verwachtingen zijn hoog gespannen. Diverse Zeeuwse samenwerkingspart ners (H4A. Cargill, Zeeland Seaports) zijn betrokken bij dit initiatief. De Provincie Zeeland ondersteunt dit onderdeel uit het project Biobased Infra om de infrawereld te stimuleren meer biobased materialen toe te gaan passen. Gedeputeerde Ben de Reu opende afgelopen vrijdag het allereer ste proefvak met bio-asfalt. Meer lezen: www.biobaseddelta.nl In december 2015 is het vijftig jaar geleden dat de Zeelandbrug werd aangelegd. In aanloop naar dit jubileum leest u over deze onmisbare schakel tussen Schouwen-Duiveland (Zierikzee) en Noord-Beveland (Colijnsplaat). Deze keer: het tolkaartje. Omdat ons logo zo blijkt te leven onder de Zeeu wen, nodigde het college van Gedeputeerde Staten iedereen uit te helpen kiezen welke van zes logo voorstellen het best past bij onze organisatie. Er werd veel op de voorstellen gestemd. Het college besprak die uitslag in de GS vergadering van 6 oktober 2015. In januari 2015 presenteerde we een vernieuwd logo op onze nieuwe website. Dat nieuwe logo zonder leeuw riep veel reacties op. Het provin ciebestuur besloot daarom dat er een nieuw logo zou komen met leeuw. Het ontwerpbureau maakte kosteloos de zes nieuwe voorstellen. Geleidelijke vervanging Gedeputeerde Jo-Annes de Bat: "Ik ben blij dat de leeuw terug komt in ons logo en ook met het feit dat zoveel mensen hebben gestemd en gereageerd. De invoering van een nieuw logo gebeurt door mid del van geleidelijke vervanging, sanering en stan daardisering. Als zaken aan vernieuwing toe zijn of uit voorraad raken, worden ze pas vervangen." Lees meer op: www.zeeland.nl/over-de-organisatie/over-het-nieuwe-logo 2015 is het VN jaar van de bodem. Het Zeeuws Platform Bodembeheer organiseert diverse activi teiten om verschillende facetten van de bodem te belichten. Tot 30 oktober 2015 is de tentoonstelling SOIL van Marinus van Dijke in de Kloostergangen van de Abdij te zien. Als zoon van een vuurtorenwachter groeide hij op in de duinen van Burgh-Haamstede. Met zijn kunstwerken vertelt hij via vier invals hoeken wat het effect van bedekken, verschuiven, verstuiven en irrigeren op de bodem is en welk beeld er dan ontstaat. De expositie is op werkdagen van 11.00 tot 17.00 uur gratis te bezoeken. Tijdens de Nacht van de Nacht op zaterdag 24 oktober 2015 zijn de Kloostergangen, Abdij 6. 4330 LA in Middelburg, ook geopend. Vragen over het jaar van de bodem in Zeeland of over de expositie? Stuur een mail naar abv@zeeland.nl of kijk op www.zeeuwsbodemvenster.nl 0 Van tevoren stond vast dat de brug over de Oosterschelde een tolbrug werd. Aan de zuidkant in Colijnsplaat werden voor elke rijbaan twee tolhuizen gebouwd. In 1979 kwam er aan beide zijden een loket bij. Naast het innen van de tol waarschuwden de tolgaarders de auto mobilisten met caravans en vrachtwagen chauffeurs bij een windkracht van 9 tot 12 op de Zeelandbrug. Of ze kregen van de brugwachter een seintje als ze vanaf de kant van Zierikzee kwamen aanslingeren. Tegenwoordig wordt u gewaarschuwd door middel van waarschuwingsborden aan beide kanten van de Zeelandbrug. De tol voor personenauto's bedroeg in 1965 2,50 gulden. Voetgangers, fietsers en bromfietsers betaalden één gulden aan de brugwachter. Diverse keren werden de toltarieven verhoogd. Naast de vreugde over het verkorten van de afstand tussen Noord- en Midden-Zeeland was er ook ergernis over het voortduren van de tol heffing. Diverse acties werden hiertegen gevoerd. Het allerlaatste kaartje werd na 27 jaar tolheffing, in 1992, met enig officieel vertoon verkocht aan de destijds waarnemend burgemeester van Kortgene. www.zeeland.nl/zeelandbrug Elke dinsdag wordt Zeven Minuten Zeeland opgenomen in de werkkamer van de Com missaris van de Kdriing Han Polman. In zeven minuten komen onderwerpen aan bod die spelen in de Zeeuwse politiek, zodat u inzicht krijgt in de werkzaamheden van de Provincie. Op dezelfde dag is het programma net iets na 18.00 uur te zien via CTVZeeland. Mocht u de uitzending hebben gemist, dan kunt u deze én eerdere uitzendingen terugkijken via: www.ctvzeeland.nl/programmas en klikken op Zeven Minuten Zeeland. Via onze Facebook- pagina www.facebook.com/provinciezeeland en Twitteraccount @provzeeland vindt u de rechtstreekse tink naar de actuele uitzending. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via.de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11. Of ^))))))ll) schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6,4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 28 oktober 2015. Provincie Zeeland Provinciewerk leest u ook via: http://www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk

de Faam | 2015 | | pagina 14