'Mister helpdesk' Walter van HCC IK EN MIJN CLUB KORT NIEUWS Activiteiten voor senioren bij KB0 te en belangenbehartiging op landelijk niveau. Verder zijn er bijeenkomsten over kunst en worden uitstapjes naar musea georganiseerd. De contributie is 22 euro per jaar. Aanmelden kan bij Corry de Jong via corryad2@ zeelandnet.nl. Beurs voor de kledingbank MIDDELBURG - Op vrijdag 9 oktober en zaterdag 10 okto ber is er een grote kleding- beurs in het voormalig ROC gebouw aan de Ravensteijn- weg la in Middelburg. Er is dames-, heren- en kinderkle ding. De opbrengst gaat naar Kledingbank Zeeland. De openingstijden zijn vrijdag 9 oktober van 9.30 tot 17.30 uur en zaterdag 10 oktober van 9.30 tot 15.00 uur. Wie de kledingbank wil steunen, kan mailen naar kleding- bankzeeland@gmail.com of bellen naar 0118-558464. Gastouderfeest OOST-SOUBURG - Op zaterdag 17 oktober houdt Gastou- deropvang Kinderopvang Walcheren in het Kroon juweel in Oost-Souburg van 13.00 tot 16.00 uur een gastouderfeest. Het feest staat in het teken van ver maken en informeren van (aanstaande) gastouders op Walcheren. Ouders kunnen diverse workshops volgen. Voor kinderen zijn er ook activiteiten. Opgeven voor de workshops wordt geadvi seerd en kan via gastouder- opvang@skow.nl. VLISSINGEN - Als ik aankom bij de Brasserie waar we hebben afgesproken, zit Walter al te wachten. Hij is samen met Erik gekomen, een vriend en collega van hem. Walter Meerbeek uit Vlissingen is al bijna 25 jaar actief als vrijwilliger bij HCC, de vereniging voor computergebruikers. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Walter een laptop bij zich heeft. In 1991 kwam hij bij HCC Zeeland terecht nadat hij was afgekeurd als taxi chauffeur vanwege zijn rug. Op zoek naar een nieuwe hobby belandde hij bij deze vereniging. Doordat hij geen betaalde baan meer heeft en omdat het vrijwilligers werk voor HCC zijn enige grote hobby is, heeft Walter alle tijd om het land door te reizen. Hij is dagelijks actief op zowel landelijk als lokaal niveau. Morgen gaat hij al weer naar een bijeenkomst van clubleden in Baarn zo rDAGELIJKS ACTÏEF0P~ ZOWEL LANDELIJK ALS LOKAAL NIVEAU VOOR HCC vertelt hij mij. Je zou kun nen zeggen dat hij fulltime vrijwilliger is. HCC werd in 1977 opgericht als de Hobby Computer Club, maar is in de loop der jaren uitgegroeid tot een club voor mensen met dezelfde inte resse aangaande computers of die juist van anderen wil len leren over computers. Uit HCC kwam internet- provider HCCnet voort, die in 2005 werd overgenomen door XS4A11. In Zeeland zijn momenteel 3600 mensen die jaarlijks 37,50 euro overmaken voor het lidmaatschap van de club. Hiervoor krijgen ze vakkundige uitleg omtrent alle vragen die ze hebben op computergebied, heb ben ze exclusief toegang tot §êm §mm ïjrAUêm bepaalde softwarepakket ten en krijgen ze behalve de digitale nieuwsbrief ook het tijdschrift PCActive thuisbezorgd. Dit blad, dat deels gemaakt wordt door de leden zelf, werd in 2013 overgenomen nadat de vo rige eigenaar failliet ging. PCActive is inmiddels uitge groeid tot het grootste com puterblad van Nederland en Vlaanderen. De Zeeuwse af deling, HCC Zeeland telt vijf verschillende lokaties ver spreid over de provincie, die weer zijn onderverdeeld in drie verschillende groepen. Zo is daar flight simulation, digitale fotobewerking en genealogie. De vestiging in Vlissingen is in het Majoraat in de van Hogendorpweg 58A. Hier zijn elke vierde donderdag van de maand de reguliere bijeenkomsten. Voor een complete opsom ming van alle werkzaam heden die de 60 jarige Wal ter verricht voor HCCnet is de ruimte voor dit artikel te klein, maar ik beperk me tot een samenvatting. Er zijn talloze clubs op Walcheren; variërend van voet balvereniging tot fotografieclub en van handwerkgroepje tot wandelclub. Ben jij lid van zo'n vereniging of ken je een enthousiasteling die meer over zijn of haar club wil vertellen? Mail naar redactie.faam@ wegenermedia.nl. Walter is penningmeester van de Digimedia Interes- segroep, (mede)organisator van beurzen en open dagen, webmaster, helpdeskvrij- williger, presentator en lid van diverse werk- en pro jectgroepen. En voor de le den uiteraard een vraagbaak over allerhande computer problemen. Ook gespreks partner Erik Mulder is actief bij de computerclub. Zelfs nog langer dan Walter. De mannen leerden elkaar ken nen bij HCCZeeland. De locatie in Vlissingen kan uiteraard geen 3600 mensen herbergen, vandaar dat er tien keer per jaar een bijeen komst is. Ook verzorgt de landelijke HCC live uitzen dingen via één van de 8 ei gen Youtube kanalen. En dat is nog maar één van de vele veranderingen die Walter de afgelopen 25 jaar heeft mee gemaakt als vrijwilliger. De opkomst van het internet en windows tot de dag van van daag, waar email en internet een prominente plaats heb ben gekregen en niet meer weg te denken zijn uit ons dagelijks leven en werk. Als we afscheid nemen nodigt Walter mij uit om eens een bijeenkomst van HCC Zee land bij te wonen. Want ook niet leden zijn welkom om eens te komen kijken. Ook al nam de vereniging HCC enkele jaren geleden het pa pieren tijdschrift PCActive over, de digitale revolutie is nog lang niet ten einde. Wal ter hoopt dan ook als actief lid nog lang door te gaan. Mannenkoor zoekt zangers MIDDELBURG - Het Christelijk Samengesteld Mannenkoor Zeeland zingt in de kerstpe riode in Kapelle, Waarde en Middelburg. Voor deze op tredens is het koor op zoek naar enthousiaste zangers. Het is mogelijk om tijdelijk lid te worden en uitslui tend mee te zingen tijdens de repetities en uitvoerin gen. Tijdens de traditionele kerstuitvoering op Tweede Kerstdag in de Nieuwe Kerk van Middelburg is pianist Jaap Joh. Kramer aanwe zig die ook als solist bij het mannenkoor optreedt. Aan melden voor het koor kan tot zaterdag 10 oktober. Loopgroep voor snelle kinderen VLISSINGEN - Na een succes vol zomerseizoen gaan de Funrun-kids zich opmaken voor het winterseizoen. De loopgroep voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar start vrijdagmiddag 9 oktober. De startlocatie is op het par keerterrein van de Gamma aan de Govert Flincklaan in Vlissingen, de training is van 17.00 tot 18.00 uur. Aanbevolen wordt om een reflecterend jasje mee te nemen. De training begint met rustig inlopen, daarna wordt er aandacht gegeven aan looptechniek. Het doel is plezier krijgen en houden in de loopsport. Voor meer informatie en aanmelden: Verhalen van mantelzorgers MIDDELBURG - Manteling is op zoek naar verhalen van mantelzorgers en roept man telzorgers op hun verhaal in te sturen. De verhalen wor den door Manteling inge sproken en vertoond tijdens de Dag van de Mantelzorg. Daarnaast worden ze gebun deld aan de gemeenten gege ven, zodat zij weten wat er onder mantelzorgers leeft. Alle inzenders ontvangen een leuke verrassing. Het is mogelijk om samen met iemand van Manteling het verhaal op papier te zetten. Het verhaal bij voorkeur per mail versturen, maximaal één A4 formaat en eventueel voorzien van een foto, naar info@mantelingwalcheren. nl of per post naar Mante ling, St Sebastiaanstraat 12, 4331PL Middelburg voor 17 oktober. Expo S0IL in de Kloostergangen MIDDELBURG - Het Zeeuws Platform Bodembeheer houdt diverse publieksac tiviteiten om verschillende facetten van de bodem te belichten. Vanuit dit kader is ook de tentoonstelling van Marinus van Dijke in de Kloostergangen van de Ab dij ontstaan. Met zijn kunst werken vertelt hij via vier invalshoeken wat het effect van bedekken, verschuiven, verstuiven en irrigeren op de bodem is en welk beeld er dan ontstaat. De expositie is tot 30 oktober op werkda gen van 11.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Ook tijdens de Nacht van de Nacht op zaterdag 24 oktober zijn de Kloostergangen geopend. Schilderles met diverse thema's VLISSINGEN - Stichting Schil dercursus Vlissingen houdt vanaf oktober teken- en schildercursussen. De les sen zijn in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat 2. Het aanbod richt zich op het figuratieve tekenen- en schilderen. In de algemene cursus wordt gewerkt met thema's zoals landschap, ob jecten en portret/model. De cursussen voor gevorderden richten zich op individuele werkstukken of het model- schilderen. Docent Peter Paul Adriaansens verzorgt de lessen. Bij diverse cur sussen is nog ruimte voor deelnemers. De prijs is 310 euro per jaar. VLISSINGEN - De Vlissingse af delingen van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) houdt komend seizoen al lerlei activiteiten. Ook zorgt KBO voor juridisch advies, hulp bij de belastingaangif- O www.de-faam.nl De Faam woensdag 7 oktober 2015 11 Elke week zet De Faam iemand met hart voor de club in het zonnetje. Deze week heeft correspondent Mark Lobbezoo een gesprek met Walter Meerbeek. Nadat Walter zijn baan als taxichauffeur niet meer kon uitoefenen, stortte hij zich met hart en ziel op de wereld van de computers. door Mark Lobbezoo Walter Meerbeek is al bijna 25 jaar actief bji HCC, de vereniging voor computergebruikers. Foto: Erik Mulder Fotografie2 Zet iemand in het zonnetje! O Meer informatie via 0118- 465117/464123 of www. csmz.nl w remyvasseur@zeelandnet. nl en 06-10660409 Roeivereniging Honte uit Middelburg houdt zaterdag 10 oktober de traditionele Abeelenrace. Er wordt door zo'n zestig ploegen uit Zeeland, overige provincies en Vlaanderen op het kanaal door Walcheren om de snelste tijden geroeid. De start is om 12.00 en 15.00 uur bij de keersluisbrug in Vlissingen, de finish bij de Schroebrug in Middelburg. Aanmelden en meer informatie via www.rvhonte.nl w schildercursusvlissingen.nl

de Faam | 2015 | | pagina 11