r Het woord aan raadslid Leny van den Heuvel Verkeershinder door aanleg tweede turborotonde in Schroeweg r Etty Hillesum Onderzoeks- centrum in Middelburg A Informatiemarkt Campus Middelburg Interactieve presentatie afvalbeleidsplan Zorgelijk Dagelijks krijgen we beelden voorgeschoteld op het nieuws van mensen die op de vlucht zijn voor het oorlogsgeweld in hun eigen land. Het zijn vreselijke beelden die je liever niet wil zien. Toch moet je blijven kijken om de ernst van deze volksverhuizingen tot je door te laten dringen. De angst van mensen, de angst van kinderen en vooral de onzekerheid die ze tegemoet lopen. Hoe intens wreed is het om te zien hoe deze mensen aan de Hon gaarse grens behandeld worden. Hoe ze, eenmaal aangekomen in Kroatië weer teruggebracht wor den bij de Hongaarse grens. Weer terug bij af. Als je zo de meningen in je eigen omgeving hoort dan klinkt door dat iedereen wel enorm schrikt van deze volksverhuizing. Er zijn hartverwarmende acties van Foto: Aart van Belzen mensen die geld of goederen willen geven. De actie van de UCR studenten is er een van! Men vindt ook dat ze opgevan gen moeten worden. Vaak klinkt dan we moeten ze helpen maar opvangen liefst in de eigen regio. Dat is makkelijk gezegd, andere landen moeten het probleem maar oplossen. Ik ben van mening dat Nederland hierin een rol moet spelen en meer moet doen dan ze op dit moment doen. Me beperkend tot mijn eigen omgeving dan vind ik dat Middelburg tot op heden nog weinig zichtbaars gedaan heeft. Gelukkig werd vandaag bekend dat de eerste acties ondernomen zijn. Het college heeft gelukkig ook begrepen dat je er met praten alleen niet komt! Dit is een goed begin maar er moet natuurlijk nog veel meer gebeuren! GroenLinks maakt zich zorgen en zet zich in om vluchtelingen op te vangen. GroenLinks ziet dat deze mensen ook een waardevolle in breng in onze samenleving kunnen hebben. Onze fractie zal zich in Middelburg blijven inzetten voor vluchtelingen. Leny van den Heuvel Raadslid GroenLinks Ivdheuvel65@gmail.com Van dinsdag 6 tot en met vrijdag 30 oktober is de A58 afrit Mid delburg centrum afgesloten voor verkeer vanuit Goes. Dit komt door werkzaamheden aan de noordelijke rotonde in de Schroeweg. Rijdt u vanuit Goes naar Middelburg centrum of Woonboulevard Mortiere? Houd dan rekening met extra reistijd. U wordt geadviseerd om gebruik te maken van de omleidingsroutes. Veilig en overzichtelijk De rotonde wordt opnieuw ingericht als turborotonde. Een turborotonde is een rotonde met twee rijstroken die gescheiden worden door een opstaand randje. Dat bevordert de doorstroming en is veiliger voor weggebruikers. Vanaf zaterdag 31 oktober is de rotonde weer beschikbaar voor verkeer. Houd rekening met hinder De werkzaamheden leveren hinder op voor weggebruikers die vanuit Goes richting Middelburg reizen. Verkeer vanuit Goes wordt omgeleid via Sloeweg (N62) en Bernhardweg (N254). Verkeer in omgekeerde richting (Middelburg richting A58-Goes) ondervindt geen overlast. Ook doorgaand verkeer van Middelburg naar Vlissingen- Oost Terneuzen (via N254) blijft mogelijk. Voorafgaand aan de werkzaam heden, in de nacht van 5 op 6 oktober, wordt de rotonde een nacht volledig afgesloten tussen 19.00 en 6.00 uur. Tijdens deze afsluiting gelden extra omleidings routes. Volg de gele borden om op uw bestemming te komen. Meer weten? Kijk voor actuele informatie op www.zeeland.nl. Of volg op Twitter: @provzeeland. Het Etty Hillesum Onderzoekscentrum (EHOC) verhuisde in juni naar Mid delburg en wordt op 1 oktober officieel geopend. Het EHOC is gevestigd in het Zeeuws Archief en werkt nauw samen met het Roosevelt Study Center en het University College Roosevelt. Het centrum werd in juni 2006 opgericht aan de Universiteit Gent om het internationale onderzoek naar de oorlogsdagboeken en -brieven van de in Middelburg geboren Etty Hillesum (1914-1943) te coördineren. Naast het onderzoek naar het werk van Etty Hillesum gaat het EHOC zich ook richten op onderzoek naar de geschiedenis van Joden in Zeeland, en breidt het zijn werkzaamheden uit met educatieve activiteiten, om volgende generaties te betrekken bij leven en werk van Etty Hillesum. www.ehoc.ugent.be/nl Op woensdagavond 30 september is er in de burgerzaal van het stadhuis een informatiebijeenkomst voor raadsleden en andere belangstellenden over de Campus Middelburg/Vlissingen HZ/UCR en de Campus Zeeland. U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. Tijdens de informatie markt worden de ambities en ontwikkelingen van de lokale onderwijsinstel lingen gepresenteerd. Achtereenvolgens komen aan het woord wethouder onderwijs Chris Dekker, voorzitter college van bestuur HZ University of Applied Sciences Adrie de Buck, Jorrit Snijder, algemeen directeur UCR en Mario Herrebout namens Damen Schelde Naval Shipbuilding. Daarna is er ruimte voor vragen en discussie. De bijeenkomst is van 19.30 uur tot 22.00 uur. U kunt zich opgeven via griffie@middelburg.nl. Op dinsdag 6 oktober wordt om 19.30 uur in de Schouwburg het concept afvalbeleidsplan 2015 - 2020 gepresenteerd. Het wordt een interactieve bijeenkomst, waarbij uw input en die van organisaties op prijs worden gesteld. U bent van harte welkom hierbij aanwezig te zijn. Na een korte inleiding worden er in kleine groepjes verschillende afvalin zamelingsmodellen uit het plan besproken. De uitkomst van deze sessies zal worden meegenomen in het voorstel aan de gemeenteraad. U kunt zich voor 1 oktober opgeven bij Jackie Braspenning via j.braspenning@middelburg.nl of via (0118) 67 52 12. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Ampèreweg 47: plaatsen hekwerk (21-9) Dorpsstraat 12, Kleverskerke: wjjzigen gevel woning (21-9). Eigenhaardstraat 3: verbouwen woning (18-9). Nooraweg 481: uitbreiden woning en aanleggen 2e inrit (18-9). Oostperkweg 47: sloop loods (132625) (17-9). Veersehof 5: rioolaansluiting (132577) (17-9). Vismarkt 7: verwijderen dakkapel l18-9).. Zuidsingel 108: vervangen dakkapel (10-9). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Griffioenpad, volkstuincomplex: plaatsen tuinhuisje (130042) (25-9). Piet Heinstraat 82: bouw woninq (130334) (23-9). Veersehof 5: rioolaansluiting (132577) (18-9). Zilverenschorweg 1, Arnemuiden: bouw 1 modelwoning (129882) (25-9). Zuster Van Donkstraat 21, Arne muiden: aanleggen in-/uitrit (25-9). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bii burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsproce dure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het brandveilig gebruik van het pand voor opvang van kinderen met een beperking. Locatie: Beneluxlaan 16. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donder dag 1 oktober 2015 tot en met woensdag 11 november 2015 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruim te in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 2 oktober 2015 tot en met donderdag Ï2 november 2015 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeelano-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van ae indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de"betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabanf. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekena dat hij de volgende'exploitatiever gunning als bedoeld in artikel 2.17 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Wijngaardstraat 1 -9 (25-9). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en te vens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie ning vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. BESLUIT MAATWERKVOORSCHRIFT ACTIVITEITENBESLUIT, NEW MOTION B.V., DIODEWEG 4-6 TE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg hebben besloten om op grond van artikel 8.42, lid 4 van de Wet milieubeheer en artikel 2.20 van het Activi- teitenbesluit milieubeheer, de maatwerkvoor schriften voor het aspect geluid te wijzigen voor New Motion B.V., gelegen aan de Diodeweg 4-6 te Middelourg. De stukken liggen vanaf 30 september 2015 tot en met 11 november 2015 ter inzage bij de publieksbalie van de gemeente Middelburg, afdeling Vergunning verlening en Handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 08.30-16.30 uur en (na telefonische afspraak (0118) 67 50 00) op donderdagavond. Belanghebbenden kunnen tot en met genoemde datum tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij de gemeente Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, geda teerd en ondertekend zijn. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen om een voorlopige voorziening vragen. U richt het verzoek aan de Voorzieningen rechter van de Rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor de behandeling van het verzoek is griffierecht verschuldigd. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer A.A.MJ. Oostvogels, telefoon nummer (0115) 74 5194 van de RUD Zeeland. Het besluit heeft het kenmerk W- MWP150022/00104780.

de Faam | 2015 | | pagina 8