13 Prachtige woning is was snel verkocht WONING VERKO WONEN Hypotheken voor flexwerkers Tegels hebben veel aantrekkelijke kanten Imat Financieel adviseurs van De Hypotheekshop, Huis Hy potheek en arbeidsmarkt onderzoeker Intelligence Group zijn op 8 september gestart met een project om de hypotheekverstrekking aan zzp'ers, flexwerkers, uit zendkrachten en freelancers vlot te trekken. Ze doen dat door niet meer alleen naar het arbeidsverleden van aanvragers te kijken, maar vooral naar zijn of haar kan sen voor de toekomst. De Nederlandse arbeids markt is aan het verande ren. Het aantal mensen zon der vast dienstverband, of met een reeks van tijdelijke arbeidscontracten, neemt structureel toe. Het gevolg is dat steeds meer jonge, goed opgeleide professionals niet meer binnen de stan daardkaders vallen. Terwijl volgens de initiatiefnemers van het project iemand met goede perspectieven op de arbeidsmarkt juist een prima klant is om een hy potheek aan te verstrekken. Als hypotheken voor deze groepen van flexwerkers onbereikbaar blijven, is dat op de langere termijn heel schadelijk voor de door stroom op woningmarkt. En dat heeft weer nadelige gevolgen voor de markt voor huurwoningen. De basis van het project is de door Intelligence Group ont wikkelde test arbeidskan- sen.nl. Met de test worden voor elk individu de kansen op de arbeidsmarkt bere kend, inclusief een indicatie van hoe groot de kans is dat iemand de komende vijf jaar langdurig werkloos wordt. 'VEEL RUIMTE IS NATUURLIJK FIJN MAAR TOCH WILDEN WE KLEINER WONEN' KWADENDAMME - "Er moes ten alleen nog een paar ko zijntjes geschilderd worden in de woonkamer, maar verder was het huis af. We hebben het laten bouwen in 2008 en kijk eens wat een ruimte", zegt Christiaan ter wijl hij de ruime woonka mer binnenloopt. "Die ruimte is een enorm voordeel, maar toch heb ben we ervoor gekozen dat we kleiner willen gaan wo nen. We hebben inmiddels een dochtertje gekregen en mijn vrouw is minder gaan werken. Ik krijg zelf ook een per jaar op vakantie", lacht Christiaan. Tegelijkertijd beseft hij maar al te goed dat het best een beetje pijn zal doen wan- peer ze de deur van dit huis voor het laatst achter zich dichttrekken. "We hebben hier al die jaren met veel plezier gewoond. Het is me opgevallen dat het veel mensen afschrikt dat het huis in Kwadendamme ligt, maar je hebt hier alles; een grote school, een super markt met een bakker en een rijk verenigingsleven, 's Gra venpolder ligt slechts drie kilometer verderop en met Bezwaar tegen te lage WOZ-waarde Vanaf 1 oktober is het moge lijk formeel bezwaar tegen een te lage WOZ-waarde van een koopwoning te ma ken. Dat meldt de Waarde ringskamer op haar website. De Waarderingskamer con troleert of gemeenten de wet Waardering Onroerende Za ken (wet WOZ) goed uitvoe ren. Het hiervoor benodigde Koninklijk Besluit volgt waarschijnlijk op korte ter mijn. Huiseigenaren die hun wo ning te koop zetten, kunnen baat hebben bij een zo hoog mogelijke WOZ-waarde. Een kandidaat-koper krijgt die waarde namelijk te zien, al dan niet op verzoek. Zo kan een lagere WOZ-waarde al snel zorgen voor een bod dat duizenden euro's lager is. Energieslurpers Sommige apparaten zijn ware energieslurpers en zor gen voor een hoge energiere kening. Milieu Centraal zet vijf grote stroomverbruikers op een rij: elektrische boiler, tuinvijverpomp, tropisch aquarium, elektrische ka chel, waterbed Let bij de keuze voor appara ten op het vermogen en laat een apparaat niet ongebruikt aan of op stand-by staan. Met vtwonen tegels van Douglas Jones leg je een basis voor ieder interieur. Ze zijn verkrijgbaar in verschil lende formaten, kleuren en structuren. Daardoor geven ze elke ruimte in je huis in één klap een bijzondere uit straling. De tegels zijn niet alleen mooi, ze zijn ook ge makkelijk in onderhoud. Bovendien zijn ze comfor tabel en duurzaam, vooral in combinatie met energie zuinige vloerverwarming. Tegels zijn zulke goede ge leiders dat met gering ener giegebruik een behaaglijke temperatuur kan worden bereikt. Helemaal van nu zijn natuurgetrouwe houtte gels. Die zien er uit als hout, voelen als hout en toch zijn het tegels. Ze zijn verkrijg baar in plankformaat en met verschillende houtstructu-| ren laten ze je interieur echt I tot leven komen! Een warml en levendig karakter voor je I vloer of wand, maar met alle I voordelen van keramische! tegels. Dus kras- en slijtvast. I vlekbestendig en gegaran deerd kleurvast. Behalve! dat tegels eigenlijk overal irl huis zijn toe te passen, is een! er een sterk groeiende trend j om tegels ook buiten, rond 1 om je huis te verwerken. Del eigenschappen van kera-l miek zijn zó goed en sterkl dat het een ideaal product is voor buiten. En je creëert er een fantastisch effect mee door bijvoorbeeld je woon- kamervloer door te trekken van binnen naar buiten. De drie collecties worden in oktober tegen aantrekkelijke actieprijzen aangeboden. de auto ben je binnen tien minuten in Goes. Een groot voordeel van de ligging van ons huis is de rust. Het natuurgebied De Zwaakse Weel grenst bijna aan onze achtertuin." Naast de ruimte en de rust vindt Christiaan de garage ook een groot pluspunt aan hun woning. "De garage is van alle gemakken voorzien en volledig geïsoleerd. De woning van Christiaan en Mirjam stond te koop bij Van den Ouden Makelaardij. Ook op zoek naar een andere woning? Tijdens de open huizenroute op zaterdag 3 oktober hebben veel verko pers de deuren tussen 11.00 en 15.00 opengezet. Kijk op de website www.funda.nl voor een overzicht van alle woningen die te koop staan. andere baan. We redden het gelukkig nog prima, maar we begonnen ons steeds va ker af te vragen of we deze ruimte toch wel echt nodig hebben. We hebben er goed over nagedacht, want een ruim huis zorgt absoluut voor veel woongenot, maar het kost ook geld. We reali seerden ons dat we dat geld liever aan andere dingen uitgeven. Nu we kleiner gaan wonen, kunnen we bij voorbeeld lekker twee keer O www.de-faam.nl mmhI De Faam woensdag 30 september 2015 38 dan ook niet verwonderlijk dat hun woning inmiddels verkocht is. Door Rachel van Westen Kleiner wonen Verenigingsleven Kijk voor meer informatie over de tegels en over de actie op www.vtwonentegels.nl. O www.milieucentraal.nl/ energieslurpers Christiaan en Mirjam wonen aan de Ridderhofstraat 41, in de nieuwe wijk aan de rand van Kwaden-damme. Het huis is een school voorbeeld van een instapklare woning. Het is Openhuizenroute Christiaan en Mirjam wonen nu nog aan de Ridderhofstraat in Kwadendamme. Hun huis was vrij snel verkocht. Foto: Rachel van Westen I In de Romeinse tijd werden hete verbrandingsgassen door holle bakstenen geleid waardoor wanden werden verwarmd. Tegenwoordig worden watervoerende systemen gebruikt. Bij onvoldoende vloeroppervlak voor radiatoren, is wandverwarming een uitkomst, www.viega.nl

de Faam | 2015 | | pagina 46