Plezier op het veld voor Herman Uitnodiging PLAFONDSHOW Plafonds Sierlijsten Verlichting I IK EN MIJN CLUB Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. MIDDELBURG - Onder het kunstlicht zien we hoe acht jonge jongens een partijtje aan het spelen zijn tijdens de training. In het dagelijks leven is Herman docent in het onderwijs. Hij werkt op het OPDC de Griffioen, een school voor leerlingen met leer- en/of gedragsproble men. Een bagage die goed van pas komt als trainer van een voetbalploeg. Per week is hij minimaal zes uur per week kwijt aan zijn trainersactiviteiten. Twee keer per week traint hij de E2, op maandagavond en op woensdagavond, elke keer steeds een uur. Op zater dag is hij coach bij de wed strijd van zijn pupillen. En uiteraard bereidt Herman de trainingen thuis voor en communiceert hij veel met Reggie over hun ploeg. De 38-jarige Reggie is als lei der de man van de organi satorische zaken. Nadat het partijtje op de training is af- 'EEN BLAUWE KAART IS VOOR SPORTIEF GEDRAG, DAAR BEN IK BEST TROTS OP' gelopen, mogen de* jongens een rondje rond het veld rennen. Zo te zien hebben ze het naar hun zin, want ze zijn enthousiast. Ondertus sen overleggen Herman en Reggie even. De eerste wed strijd van het seizoen zit er inmiddels op en die leverde een klinkende overwinning op voor de E2 van Zeelandia Middelburg tegen de Meeu wen uit Zoutelande. De E2 komt dit seizoen uit in de derde klasse. De training wordt afgesloten met afwer ken op het doel waarbij ook Reggie meedoet. Maar dan vooral als aangever. Ook Herman, die inmiddels aan zijn derde seizoen bezig is als trainer heeft er nog steeds plezier in. Hij begon als trainer van de F2 en via de E5 Is hij dit jaar bij de E2 terechtgekomen. Vorig jaar was Reggie ook de leider van het team van Herman en daar hebben de beide mannen elkaar leren kennen. Ze kozen ervoor om die ploeg te begeleiden om dat ze allebei een zoon heb ben die in het team speelt. Ze zijn dus met hun zoons meegegaan van de E5 naar de E2, een extra motivatie om betrokken te blijven bij de club. Bovendien klikt het goed met Reggie en zijn hun beider zonen inmiddels ook vriendjes geworden. Want het moet wel leuk zijn, bij Herman staat het plezier voorop, iedereen komt aan spelen toe. Er wordt net zolang gewisseld tot alle spelers in het veld hebben gestaan. Qua niveau zijn ook alle jongens redelijk aan elkaar gewaagd, er steekt er niet 1 echt bovenuit. In deze categorie spelen ze hun wedstrijden op een half veld met 7 tegen 7. Er zijn talloze clubs Walcheren; variërend van voetbal vereniging tot fotografieclub en van handwerkgroepje tot wandelclub. Ben jij lid van zo'n vereniging of ken je een enthousiasteling die meer over zijn of haar club wil vertellen? Mail naar redactie.faam@ wegenermedia.nl. We zitten inmiddels na de training in het clubhuis na te praten als ik Herman vraag naar het leukste datj hij tot nu toe als trainer! heeft meegemaakt. "Het eer ste gedeelte van het seizoen verloren we alles en zijn toen een klasse lager gaan spelen. Ondanks het vele verliezen bleven de jongens positief, wat uiteindelijk re sulteerde in het ontvangen van een blauwe kaart van één van de tegenstanders. Een blauwe kaart is een te ken van sportief gedrag en daar ben ik best trots op". Over zijn eigen voetbalcar-| riere vertelt Herman" dat die zich afspeelde op sportpark» Nassaulaan bij Middelburg, één van de voorlopers van de huidige club, alwaar hij van zijn zesde tot zijn veertiende speelde in de jeugdelftallen. Middelburg fuseerde in 2001 met Zee landia tot het huidige Zee landia Middelburg, dat qua ledental de grootste voetbal vereniging van Zeeland is. Via de KNVB kreeg Herman de kans om een cursus pu- pillentraining te doen. Vol-j gens Herman is het diploma op dit niveau niet verplicht, maar toch leuk om te heb ben. Over de toekomst als trainer of een andere functie als vrijwilliger bij Zeelandia Middelburg heeft Herman nog niet eet nagedacht, hij bekijkt het per jaar. Uiter aard is het afhankelijk van zijn zoon, die zal qua leef tijd volgend seizoen door stromen naar de D jeugd. terwijl de meubels blijven staan PLAFONDS Vrijdag 2 oktober, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 3 oktober, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl Z www.de-faam.nl De Faam woensdag 30 september 2015 32^ We zijn deze woensdagavond te gast bij een training van Zeelandia Middelburg bij het elftal E2. Op het kunstgrasveld bij Sportpark de Veerse Poort is de 42-jarige Herman Koops aan het werk. Herman is de trainer van dit voetbal team en wordt bijgestaan door leider Reggie Spa. door Mark Lobbezoo Plezier Herman Koops is inmiddels aan zijn derde seizoen bezig en heeft er nog steeds veel plezier in. Foto: Mark Lobbezoo Zet iemand in het zonnetje! PLflMECg-

de Faam | 2015 | | pagina 40