Ik was echt een verzamelaar en kocht kledingstukken om ze te archiveren' Ver geschopt Hij mocht in 2012 de fashionweek in Amsterdam openen en zowel nationale als internationale celebrities dragen zijn kleding ZIERIKZEE - Als tiener verza melde modeontwerper Sjaak Hullekes (33) al kleding stukken. Inmiddels heeft hij samen met zijn partner een eigen label voor herenmode en boekt hij wereldwijd suc ces. Hij mocht in 2012 de fashionweek in Amsterdam openen en zowel nationale als internationale celebrities dragen zijn kleding. Sjaak is geboren en getogen in Zierikzee als de middel ste van drie kinderen. "We gingen altijd op vakantie in Breskens, tot mijn acht tiende had ik nog nooit een vliegtuig van binnen gezien." Hij herinnert hun gezin als stabiel, soms zelfs een beetje saai misschien. "Ik geloof niet dat mijn ou ders veel zorgen over mij ge had hebben. Toen voelde ik me wel eens beperkt, maar achteraf gezien was mijn op voeding heel vrij. Ik mocht op mijn dertiende al naar Anywave bijvoorbeeld." Sjaak ging in Goes naar de havo. Hij wilde altijd al wel naar de academie, maar zijn vader was nogal nuchter. "In de zorg was volgens hem altijd wel werk. Dat leek me leuk, maar uiteindelijk koos ik toch voor de academie in Arnhem. Ik was in mijn jeugd altijd al bezig met 'HET IS ONZE REDDING GEWEEST DAT WE EEN WINKEL ZIJN BEGONNEN' mode. Ik struinde tweede hands winkels en het Leger des Heils af. Ik was echt een verzamelaar en kocht kle dingstukken om ze te archi veren. Vooral het technische aspect interesseerde me en wanneer het gemaakt was." Hij had natuurlijk ook naar de academie in Amsterdam kunnen gaan, maar dat sprak Sjaak niet aan. "Het moest Arnhem worden. Het ging er daar heel gediscipli neerd aan toe. Dat leek me nodig om verder te komen." "Het was pittig, ik heb soms wel eens gedacht te stoppen. Die rotschool, dacht ik dan. En een diploma is ook maar een papiertje, mensen moe ten je wat gunnen. Zeker in deze branche." Na zijn af studeren deed hij twee jaar lang niet zo veel. Hij vertrok naar Berlijn, waar hij ver liefd werd op zijn huidige partner. "Er was in die tijd weinig werk, er stonden wel duizend modeontwerpers bij de KvK ingeschreven. Uiteindelijk nam ik werk aan in Amsterdam en later gingen mijn partner en ik als duo werken. De een free lance, de ander op kantoor met stagiaires. In dit wereldje moet je je overal naar binnen bluf fen. Je speelt met groot geld, soms ben je bijna een ton verder om een collectie uit te brengen. En dan maar hopen dat je gaat verkopen. Maar we gingen als een speer. We hadden overal ter wereld verkooppunten." Toch kwam er een keerpunt. "In 2008 stortte alles in, dan merk je snel dat je in een luxe markt zit. We gingen kapot aan zes, zeven faillis sementen van anderen. Op een bepaald punt hebben we de collecties gewoon ge doneerd, het was klaar. Het is onze redding geweest dat we een winkel zijn begon nen. Toen was ik wel ineens retailer erbij. Daar leerde ik veel van, maar het heeft me ook beperkt. We hebben veel shows gegeven om ons in Nederland aan een breder publiek te laten zien. Het merk moest daarna in rust gebracht worden. Nu zitten we op een kantelpunt dat we door willen, maar anders. Ik weet wel dat ik dit over der tig jaar nog wil doen. Voor de toekomst hoop ik daarom gestaag te kunnen groeien. Ik wil graag stabiliteit en erkenning, al dat gebluf en gokjes wagen is niks voor mij." Weer in Zeeland wonen zou hij ooit ook nog wel zien zit ten. "Het is hier lekker stil, praktisch, plat. En het ruikt lekker. Veel water om je heen. Ik kom hier graag, veel te weinig eigenlijk", laat hij weten. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 30 september 2015 15 Zeeuwen: nuchter, authentiek en zonder franje. Die mentaliteit brengt ze vaak ver, letterlijk en figuurlijk. In deze rubriek Zeeuwen die het op wat voor manier dan ook ver geschopt hebben in het leven. Zonder poespas, maar een beetje trots op hen zijn, dat mag. Wat is hun verhaal en hoe kwamen ze waar ze nu staan? door Mariska den Hartog Zierikzee Werken in de zorg Als tiener verzamelde modeontwerper Sjaak Hullekes al kledingstukken. Inmiddels heeft hij samen met zijn partner een eigen label voor herenmode en boekt hij wereldwijd succes. Foto: PR Rotschool Bluffen Keerpunt Wie is Sjaak Hullekes dan? Geboren in: Zierikzee Huidige woonplaats: Arnhem Werk: Modeontwerper Privé: Relatie Belangrijkste levensles: "Je moet doen waar je pas sie ligt." Geboren in: Zierikzee Huidige woonplaats: Arnhem Werk: Modeontwerper Privé: Relatie Belangrijkste levensles: "Je moet doen waar je passie ligt." Terug naar Zeeland

de Faam | 2015 | | pagina 15