J Open Monumentendag trekt duizenden i bezoekers l f f f www.middelburg.nl f Leden en voorzitter Adviesraad Sociaal Domein gezocht Help bij het huisvesten van vluchtelingen met verblijfsstatus Gemeentelijke balies gesloten Nieuwe afvalbakken binnenstad Nieuwe campagne glasrecycling WÊÊÊËÈÊÊmmm GEMEENTE MIDDELBURG Vrijdag 18 september zijn de gemeentelijke balies vanaf 12.00 uur gesloten vanwege een personeelsmiddag. Tussen maandag 21 september en 2 oktober worden er nieuwe afvalbakken in de binnenstad geplaatst. De oude afvalbakken worden verwijderd en vervangen door 33 nieuwe en grotere exemplaren. Voor de plaatsing worden geen straten afgesloten. Straten zijn hoog stens korte tijd niet begaanbaar door de werkzaamheden. In het drukste deel komen afvalbakken met een ondergronds depot met een grote capaciteit (850 liter: 14 keer de inhoud van de huidige afval bakken). Deze afvalbakken worden mechanisch geleegd. De afvalbakken in het minder drukke deel krijgen geen ondergronds depot, maar hebben wel een grotere capaciteit (100 liter) dan de huidige afvalbakken (60 liter). Uitpuilende afvalbakken zoals die nu op drukke dagen wel eens te zien zijn, zullen daarmee grotendeels tot het verleden behoren. Na een jaar wordt de nieuwe situatie geëvalueerd. Heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met Joos Eggebeen via 0118 - 67 53 08 of j.eggebeen@middelburg.nl. Inwoners van de gemeente Middelburg brengen jaarlijks on geveer 21 kilogram glas per persoon naar de glasbak. Het landelijke streven voor soortgelijke steden ligt op 24 kilogram. Middelburg is dus al heel goed op weg, maar het kan nog beter! Wethouder Arjan Beekman start daarom op 17 september om 10.00 uur op de Markt de Middelburgse editie van de landelijke campagne 'Glas in 't bakkie', die mensen moet aansporen meer glas voor hergebruik aan te bieden. Mét restjes en mét deksel Uit recent onderzoek blijkt dat mensen glas eerder naar de glasbak brengen als ze daar weinig moeite voor hoeven te doen. Terwijl vroeger het glas eerst schoongemaakt moest worden, mag je nu de restjes aan het glas laten zitten. En ook de dop of deksel kunnen mee de glasbak in. Recyclingbedrijven kunnen dit door nieuwe technieken goed sorteren. Dat is een stuk hygiënischer in huis en gemakkelijker voor u. Glas in 't bakkie De nieuwe campagne 'Glas in 't bakkie' vertelt consumenten over deze nieuwe, makkelijkere manier van glas scheiden. Het opvallende gele campagnebeeld zal de komende tijd op verschillende plaatsen in Neder land te zien zijn, op tv, abri's, in huis-aan-huis bladen en op containers. Middelburg vindt afvalscheiding erg belangrijk en ondersteunt de nieuwe campagne. Cijfers Middelburg Uit de sorteeranalyse voor Middelburg van 2012 dat er in totaal blijkt dat er in totaal 1387 ton glas wordt ingezameld. Hiervan wordt 993 ton (72%) gescheiden en 394 ton (28%) nog niet gescheiden ingeza meld (28%). Dit houdt in dat er 45 kilogram per huishouden per jaar gescheiden wordt ingezameld en 17 kilogram nog niet gescheiden wordt aangeboden. Glas is eindeloos Al heel lang - sinds 1978 - scheidt Nederland haar glazen verpakkingen, maar liefst 350 miljoen kilo per jaar. Toch verdwijnt er nog steeds heel veel verpakkingsglas in het restafval. Denk aan verpakkingen als wijnfles sen, jampotjes en parfumflesjes. Dat is zonde, want glas kan eindeloos hergebruikt worden zonder dat het kwaliteit of kwantiteit verliest. Kijk voor meer informatie op www.glasscheiden.nl. Ook dit jaar was Middelburg tijdens Ópen Monumentendag weer in trek bij monumen tenliefhebbers. De meer dan dertig geopende monumenten kregen de gehele zaterdag doorlopend bezoek. Open Monumentendag is een jaarlijks evenement in het tweede weekend van september, waarbij duizenden monumenten in Neder land gratis toegankelijk zijn voor publiek. Dit jaar was het thema 'Kunst en ambacht'. Vele bezoe kers kwamen van buiten Zeeland om op deze dag speciaal Mid delburg te bezoeken. Het stadhuis is elk jaar een trekpleister en ook voor het statencomplex was veel animo. Dit jaar was er bijzondere aan dacht voor het duurzame monu ment. Wethouder Chris Dekker gaf het officiële startschot voor 'Middelburg groene monumenten- stad'. Belangstellenden konden een wandeling maken langs deze 'groene' monumenten en grote en kleine maatregelen bekijken die zorgen voor een goed wooncom fort en lage energielasten. De organiserende commissie wil alle deelnemers aan deze Open Monumentendag bedanken voor hun gastvrijheid en hun inzet om deze dag te doen slagen. Het stadhuis is een grote trekker op Open Monumentendag. Foto: Jacky Nijsen Het college van burgemeester en wethouders is op zoek naar enthousi aste vrijwilligers met brede of speci fieke kennis van het Sociaal Domein. Momenteel wordt er gezocht naar le den en een voorzitter voor een brede Adviesraad Sociaal Domein. Deze adviesraad volgt de Seniorenraad Middelburg en de WMO-adviesraad op als onafhankelijk adviesorgaan voor het college. De Adviesraad So ciaal Domein adviseert het college van burgemeester en wethouders gevraagd en ongevraagd op beleids matig niveau ten aanzien van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, de Jeugdwet, Passend Onderwijs en de Participatiewet. De volledige vacatureteksten zijn terug te vinden op de gemeentelijke website: www.middelburg.nl/advies- raad. Meer informatie is ook op te vragen via beleidsmedewerker dhr. T. Roeb (afdeling Stedelijk Sociaal Beleid) via t.roeb@middelburg.nl of 06-116 032 54. Walcherse gemeenten zijn op zoek naar particuliere verhuur ders die vluchtelingen met een status een plek willen bieden. Het zal u niet zijn ontgaan, de vluchtelingen in asielzoe kerscentra die in Nederland mogen blijven, zogenaamde vergunninghouders, wachten in veel gemeenten al een lange tijd op een plek om te wonen. Op Walcheren zoeken wij de hulp van verhuurders om aan de taak die de Rijksoverheid ons heeft gegeven te kunnen blijven voldoen. Voor alle duidelijkheid: het gaat hier om vluchtelingen waarvan de procedure is afgerond. Deze men sen hebben een (tijdelijke) verblijfs vergunning gekregen en mogen vanuit het asielzoekerscentrum doorstromen naar een gewone wo ning. Iedere gemeente krijgt vanuit het Rijk een verplichting opgelegd om een bepaald aantal van deze vluchtelingen te huisvesten. De woningcorporaties op Wal cheren vervullen een belangrijke rol bij het huisvesten van vergun ninghouders. Tot nu toe hebben ze ook voor de meesten een plek be schikbaar gesteld. Op Walcheren moeten er in 2015 in totaal 199 ondergebracht worden. Er zijn nu ongeveer 100 personen, gezinnen en alleenstaanden, voorzien van een woning. En de drie Walcherse gemeenten krijgen voor 2016 weer nieuwe vergunninghouders te huisvesten, naar verwachting veel meer dan voor dit jaar. Het Cen traal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft aangegeven dat de stijging minimaal zo'n 40 procent zal zijn. Het is niet zo dat de woningcor poraties helemaal geen woningen meer beschikbaar hebben, maar corporaties hebben meer doel groepen te huisvesten en ook voor hen willen zij aan de vraag blijven voldoen. Op Walcheren zijn er veel particuliere verhuurders die onder de sociale huurnorm woningen of appartementen verhuren, deze verhuurders willen de gemeenten met deze oproep graag bereiken. Geïnteresseerde verhuurders kunnen contact opnemen met hun eigen gemeente via het algemene telefoonnummer 14 0118 en vragen naar de verantwoordelijk ambtenaar voor huisvesting van vluchtelingen met een verblijfsta tus. Ze kunnen ook de informatie over verhuren aan vergunninghou ders doorlezen op de website van het COA: https://www.coa.nl/nl/ asielzoekers/huisvesting-vergun ninghouders. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facëbook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2015 | | pagina 9