Het woord aan raadslid Ad van de Kreeke Uitnodiging najaarsronde wijktafels r f r Commissievergaderingen in september Huishoudelijke Hulp Toelage 1 Zaal huren? www.makelpunt-middelburg.nl M De gemeenteraad neemt per jaar tal van besluiten die meer of minder vergaande consequenties hebben voor de burger. Het betreft die zaken waarvan we als burgers vinden, dat die collectief moeten worden geregeld. Een aansprekend voorbeeld hier van is de wettelijke taken op het gebied van het sociaal domein. Sinds 1 januari jl. is de gemeente verantwoordelijk voor belangrijke delen van de zorg en de uitvoering van de regelgeving op het gebied van werk en inkomen, zoals opgenomen in de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning (WMO), de Jeugdwet en de Participatiewet. Het betreft regelgeving die van we zenlijke betekenis is voor kwetsba re groepen in onze Middelburgse samenleving. Vorig jaar is door de gezamenlijke gemeentes op Walcheren het uitvoerend beleid met betrek king tot de hiervoor genoemde regelgeving vastgesteld. Hierin is opgenomen wat we gaan regelen en hoe we het regelen. Dit is FotoAart van Belzen dus gebaseerd op aannames en verwachtingen. Afgelopen week zijn de eerste bevindingen gerapporteerd over de wijze van uitvoering door de Walcherse gemeentes. Het lijkt er op dat er veel is om tevreden over te zijn. De financiën zijn onder controle, de werkdruk bij de medewerkers van Porthos is erg hoog en de telefoon wordt binnen drie minuten opgenomen. Het lijkt er op maar de belangrijkste zaken weten we niet. Zijn de klanten tevreden? Hebben zij antwoorden op hun vragen gekregen? Is de benodigde zorg geleverd? Zijn de beleidsdoelstellingen gerealiseerd zoals minder opnames in de jeugd zorg en meer ambulante behan deling? Daar hebben we helaas geen inzicht in. We zullen als de wiedeweerga moeten zorgen dat we dit wel krijgen anders is het onmogelijk om het beleid bij te sturen c.q. te verbeteren. D66 is zich er van bèwust dat we met minder geld meer moeten doen. Dat vergt maatwerk. Daar voor zijn ook uw antwoorden nodig op de hierboven genoemde niet beantwoorde vragen. Uw reacties zijn welkom. Ad van de Kreeke Raadslid D66 De najaarsronde van de wijk tafels staat voor de deur en u bent als bewoner of onderne mer van harte welkom deze te bezoeken. In elk van de tien wijken komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plan nen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmana- ger van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gele genheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvra gen voor het wijktafelbudget. Informatie over de wijze van aan vragen en de voorwaarden staan op onze website onder: wonen en verbouwen wijken en dorpen. Onder 'Algemene Informatie' vind u het aanvraagformulier met daar in opgenomen de voorwaarden. Alle wijktafels starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. Uitgezonderd 't Zand- Stromenwijk, hier start de wijktafel om 19.30 uur met inloop vanaf 19.00 uur. In de Mortiere wordt dit najaar geen wijktafel gehouden. Hieronder een overzicht van de wijktafels en de locaties: Donderdag 17 september Binnenstad, Schouwburg Dinsdag 13 oktober Nieuw Middelburg, Café Willem (Hof van Buren) Woensdag 14 oktober Donderdag 15 oktober Donderdag 15 oktober 't Zand-Stromenwijk, De Vergulde Baars Zuid, Palet - Grote Zaal Sint Laurens, .Van Cittershof Donderdag 12 november Arnemuiden, De Arne Donderdag 12 november Griffioen, Wijkcentrum 't Seijs Dauwendaele, Ontmoetingscentrum Nieuw- en Sint Joosland, Dorpshuis Donderdag 26 november Klarenbeek-Veersepoort, Café Willem (Hof van Buren) Dinsdag 17 november Dinsdag 24 november Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 28 september. De commissie vergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 16 september. De commissievergadering Ruimte staat ge pland voor 21 september. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 22 september. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. De Huishoudelijke Hulp Toelage wordt beschikbaar gesteld voor een grotere groep mensen. Inwoners van Walcheren kunnen tot januari 2016 voor vijf euro een uur huishoudelijke hulp inkopen. Vanaf 1 januari 2016 wordt dit tien euro per uur. De Huishoudelijke Hulp Toelage was al bestemd voor inwoners die tot 31 december 2014 huishoudelijke hulp van de gemeente ontvingen en die hulp vanaf 2015 zelf moesten betalen. Ook overbelaste mantelzorgers konden al een beroep doen op de Huishoudelijke Hulp Toelage. Sinds september 2015 kunnen inwoners vanaf 75 jaar ook in aanmer king komen, evenals inwoners die de hulp wel kunnen regelen, maar door een lichamelijke beperking het huishouden niet zelf kunnen doen. Als inwoners al huishoudelijke hulp hebben, dan kan voor de maaltijdbe reiding ook de Huishoudelijke Hulp Toelage worden ingezet. Ook bewo ners en hun mantelzorgers van het Sint Jans Hospice de Casembroot kunnen gebruik maken van de Huishoudelijke Hulp Toelage. Er kan maximaal 3 uur Huishoudelijke Hulp Toelage worden ingekocht. Inwoners die gebruik willen maken van de Huishoudelijke Hulp Toelage kunnen contact opnemen met Porthos, tel. (088) 7514000. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG KENNISGEVING ONTWERP BESCHIKKING MET PROJECTBESLUIT GARAGES JACOB CATSSTRAAT Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) voornemens zijn een omgevingsvergunning met project- besluit (artikel 2.1, lid 1 sub a en c en artikel 2.12, eerste lid, sub a, onderdeel 3 Wabo) te verlenen: Voor: het realiseren van 12 garages Locatie: Jacob Catsstraat 44A t/m 44M te Middelburg De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken zijn raadpleeg baar via www.middelburg.nl (onder inwo ners wonen en verbouwen bestem mingsplannen plannen in procedure) en liggen gedurende zes weken, van 17 sep tember tot en met 28 oktober, ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een ziens wijze omtrent net ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op net telefoonnummer (0118) 67 55 10. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel o: 15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Seissingel 1OO: aanbrengen zonwe ring (4-9). Stationsstraat 12: vernieuwen kozijn en ramen voorgevel 2e verdieping (9-9). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Anton de Komstraat: aanleggen in /uitritten (129880) (14-9). 't Zanddorp 11uitbreiden woning (14-9). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van méning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voor lopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrecnter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatie vergunning als bedoeld in artikel 2.17 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Nederstraat 31 (9-9). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burge meester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie ning vragen aan de Voorzieninaenrechter bij ae Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2015 | | pagina 8