Beeld dr. Ghijsen wordt onthuld Ladies night was groot succes De Faarrf Roeien met de riemen die je hebt Wie is 'Hulp van het jaar? Zaterdag 19 september onthult de heer H. J. van der Maas, lid van gedeputeerde Staten van Zeeland, in Domburg het beeld van mevrouw dr. H.C.M. Ghijsen. Het beeld staat in het plantsoen bij de Schelpweg. WeGGNeR Media KORT NIEUWS Grootkoor start nieuw project Expositie over strand en zee Gitaarles bij het Leger des Heils Gevorderde én startende sporters ALBERT VADER, WETHOUDER VLISSINGEN COLOFON O www.de-faam.nl De Faam woensdag 16 september 2015 5 Beeldhouwer Leendert Houtekamer was met passie en vakmanschap druk bezig met het beeld van dr. H.C.M. Ghijsen. Foto: Leon Janssens door Leon Janssens DOMBURG - Engel Reinhoudt, lid van de projectgroep die zich inspande voor het beeld: "Beeldhouwer Leen dert Houtekamer heeft wer kelijk met passie en groot vakmanschap, uit een blok hardsteen, een waar eerbe toon aan mevrouw Ghijsen geschapen. Uiteraard kon dat alleen dankzij de steun van velen. Nu wacht za terdag de onthulling, een eenvoudige maar feestelijke plechtigheid." Om 10.00 uur heet Kees Martens van de projectgroep de bezoekers welkom. Daarna wordt er kort gesproken door gedepu teerde Van der Maas, burge meester van Veere R.J. van der Zwaag, mevrouw Vero- nique de Tier, dialectcon- sulente, de heer. Sj. Ghijsen, Leendert Houtekamer en En gel Reinhoudt. Daarna volgt de onthulling van het beeld en de overdracht aan de ge- ARNEMUIDEN - De ladies night in Arnemuiden was groots en de opkomst was nog groter! Om kwart over zes stonden de eerste vrou wen al in rij. De opening 19.00 uur werd feestelijk verzorgd door wethouder Jo- han Aalberts. Het idee waar Jeanine van Waarde van J-style-deco. nl twee jaar geleden mee begon, is inmiddels uitge groeid tot een enorm event. Meer dan vijfhonderd vrou wen hebben de zaal bezocht met de vijftig kraampjes. Het programma was gevuld met optredens van Isabel Provoost, bekend van de Voice, en damesband Jeelz. Er waren drie acties voor meente Veere. Tenslotte is er binnen de gelegenheid voor een feestelijk drankje. Aan het realiseren van het beeld voor mevrouw Ghijsen ging veel vooraf. Fondsen moesten gewor ven worden en het publiek werd ingeschakeld. Met een kleine donatie konden gulle gevers beeldgenoot worden en kans maken op een bood- schappencheque van Agri- markt. De hoofdprijs was één minuut gratis winkelen bij Agrimarkt. Deelnemers ontvingen bovendien een setje van vijf Zeeuwse unie ke ansichtkaarten. "Zeeland is een mooi beeld rijker met deze blijvende VLISSINGEN - De Nationale Hulpgids organiseert ook dit jaar weer de 'Hulp van het jaar' verkiezing. Cli ënten, collega's en familie kunnen hun favoriete hulp nomineren op www.hulp- vanhetjaar.nl. De Nationale Hulpgids vindt het belang rijk dat de hulpen in het zonnetje gezet worden en gaat daarom ook in 2015 op zoek naar de beste hulp van het jaar. Goede en betrouwbare hul pen zijn zeer belangrijk voor hulpvragers, die tegenwoor dig vaak met minder budget een beroep op zorg moeten doen. De Nationale Hulp gids gaat daarom op zoek naar de hulpen die met veel plezier en toewijding hun werk in de (kinder)opvang, thuiszorg, schoonmaak, begeleiding of verzorging Advertentieverkoop en media-advies Marcel Schreur E adverteren^eeland@ wegenermedia.nl T 06-5318 28 42 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl 1(088)0137268 Zeff een familiebericht opgeven kan via wwwiami I i e be richteno n line.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Kantooradres Edisonweg 3t€, 4382 NV Vlissingen Website www.de-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk herinnering aan de samen stelster van ons zo unieke Woordenboek der Zeeuwse Dialecten", zegt Engel, "a die steên es zou kunne pra- ote. Zö nie, dan doe oans het toch!" doen. De oppas die jouw kind weer helemaal laat op bloeien, de thuiszorgmede werker waar oma elke week naar uitkijkt, de begeleider die de mogelijkheden van jouw beperking ziet: ze kun nen allemaal genomineerd worden. "Dagelijks zien wij veel bijzondere hulpen voorbij komen op onze zorg marktplaats. De inzet van de hulp en de dankbaarheid van de hulpvrager: dat is het gevoel dat we willen delen", aldus Tom Verhagen, direc teur van De Nationale Hulp gids. Verdient jouw hulp de titel Hulp van het jaar 2015? Laat dan jouw waardering blijken door hem/haar te no mineren voor Hulp van het Jaar. Tot en met 18 oktober kunnen collega's en fami lie een hulp nomineren via www.hulpvanhetjaar.nl. Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.faam@ wegenermedia.nl T 088-013 09 20 Redactie Marina Meijers (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/verspreidklachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV MIDDELBURG - Op donder dag 17 september begint het Groot koor Zeeland onder leiding van de di rigenten Etty van der Mei en Nan van Groeningen een nieuw koorproject. De repetities zijn in de Hoeksteen in Middelburg van 19.15 uur tot 22.00 uur. De overige repetitie- data zijn 8 oktober, 5 en 19 november en 3 decem ber. Het kerstconcert is op 18 december. Dames en heren vanaf 18 jaar en ouder die graag zingen, zijn van harte welkom mee te komen zingen. O Voor meer informatie: www.grootkoor.nl MIDDELBURG - Mariëlle van den Bergh en Mels Dees exposeren tot en met 11 oktober bij galerie 't Haentje te Paart aan de Spanjaardstraat 19 in Middelburg. Zowel Mels als Mariëlle hebben een nauwe band met de zee. In de tentoonstelling laten ze in uiteenlopende media (onder andere wandtapijt, keramiek, fotowerken en 3d prints) verhalen zien, die in de loop van hun gezamelijke kunstenaarsbestaan op het strand van hun leven zijn aangespoeld. MIDDELBURG - Deze maand is er in het gebouw van het Leger des Heils aan Het Zwin 1 in Middel burg een cursus gitaar lessen voor gevorderden gestart. De lessen zijn gericht op het begeleiden van liederen en worden gehouden op donderdag avond van 19.30 tot 20.15 uur op 17 september, 1, 15 en 22 oktober, 12 en 26 november en 10 decem ber. De kosten zijn 25 euro inclusief lesmateri alen. Info: korps.walche- ren@legerdesheils.nl of 0118-614877. VLISSINGEN - Remy Vas- seur Coaching begint donderdag 17 september een zes weken durende cursus om kennis te maken met verschillende trainingsvormen. De trai ningen zijn geschikt voor iedereen, ongeacht welke sport en op wel niveau er in het verleden getraind is. Iedere les staat de groep van maximaal zestien personen onder begeleiding van Remy Vasseur. Tijdens de trai ningen ligt de nadruk op het trainen van verschil lende 'energie-motoren'. De avonden starten op de parkeerplaats van de Gamma aan de Govert Flincklaan in Vlissingen. De training is van 19.30 tot 20.30 uur. O remyvasseurcoaching.nl De titel van deze column is niet al leen van toepassing op de roeiers van de Dutch Marines Rowing Chal- lenge, maar ook op ons als College. Ander half jaar geleden begonnen we als nieuw college met als uitgangspunt: Vlissingen weer (financieel) gezond maken. Dat we daar hulp van buitenaf voor nodig hebben, is jammer, maar uiteindelijk is het gewoon niet anders. Tegelijkertijd dwingt je dat om ingrijpende beslissingen te nemen. Niet leuk, maar wel noodzakelijk. De onge kend forse bezuinigingen in de zorg kwa men daar nog eens bovenop. Het College koos er in 2014 al voor om van de huishou delijke hulp een algemene voorziening te maken. Hierdoor houden we over 2015 op dat onderdeel waarschijnlijk een deel van het budget over. Geld dat we vervolgens in willen zetten voor de zwaardere vormen van zorg, zoals de jeugdhulp waar we een flink tekort voorzien. In 2016 gaat het Rijk ons opnieuw opzadelen met een korting op de zorgbudgetten. Natuurlijk doen we een beroep op de staatssecretaris om ons nu eerst eens een paar jaar de gelegenheid te gegeven de huidige ombuigingen te realise ren. Maar totdat men in Den Haag ook tot dat inzicht komt, moeten we roeien met de riemen die we hebben. Dus nu zuinig aan doen, dan kunnen we in 2016 ons 'ge spaarde' geld gebruiken om rond te komen. Daarnaast stellen we dan de Raad voor om (meer) geld in te zetten voor bijvoorbeeld preventie. En die roeiers? Die hebben hun doel inmiddels bereikt, ze zijn in Londen. Het doel voor ogen houden, koers houden en doorzetten. Dat is ook wat dit College doet. In het belang van Vlissingen, Souburg en Ritthem. Voor u dus. De opkomst was enorm bij de ladies night in Arnemuiden. make a wish Nederland. In totaal werd 1.189,40 euro opgehaald Voor make a wish zodat weer vele wensen ver- Foto: Pr vuld kunnen worden. Meer foto's van de avond op face- book.com/ladiesnightarne- muiden.

de Faam | 2015 | | pagina 5