ll 'Pesten werkt ontzettend verstikkend Bekendmaking besluit VLISSINGSE FILM 10 titels voor een vaste lage prijs Normale winkelprijs 19,95 nu voor 5,- et 3 PESTEN NIET ALS TABOE ZIEN MAAR HET BESPREEKBAAR MAKEN d mma De boekendisplay staat vanaf 14 september in onze winkel met o.a. de nieuwe Tess Gerritsen, Sophie Kinsella en Siska Mulder. Graag tot ziens Jumbo De Boeck Oost Souburg Openingstijden Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 08.00-20.00 uur 08.00-20.00 uur 08.00-20.00 uur 08.00-20.00 uur 08.00-20.00 uur 08.00 - 20.00 uur 10.00 -18.00 uur De Boeck, Oranjeplein 72 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 16 september 2015 23 Pesten. Het is van alle tijden en dankzij internet en social media lijkt het alleen maar toegenomen. Vlissinger Jos Houtzager (41) is ook flink gepest. Hij kreeg een gebrek aan eigen waarde, faalangst en raakte psychisch in de knoop en overwoog zelfs een einde aan zijn leven te maken. door Gerard van der Hoeven VLISSINGEN - Het gaat nu een stuk beter met hem. Jos probeert te overleven door het geven van pianolessen. Mede het maken van mu ziek gaf hem een stimulans om het thema pesten niet als een taboe te zien, maar juist bespreekbaar te maken. En het thema te verwerken in een korte film van 15 minu ten. Die is deels autobiogra fisch. Out of the Box Het resultaat is Out of the Box, een film over pesten, die in Vlissingen is opgeno men. De film vertelt het verhaal over de band Sans Zucre die op zoek moet naar een zan ger. De keuze valt op Jos, de toet senist van de groep. Maar die twijfelt vanwege zijn faalangst of hij dat aandurft. Zijn demonen uit het verle den komen hem voortdu rend pesten. Toch gaat hij het gevecht aan. De bandleden Paco Lous, Jo- seph Black, Jacinho Tuhepa- ry en Jos Houtzager spelen rollen in de film die werd geregisseerd door Bo van Scheyen. Haar vierde korte film en zij wil, volgens eigen zeggen, films maken met een verhaal met een bood schap die herkenbaar is en mensen raakt. "Het verhaal wat Jos mij twee jaar geleden vertelde over zijn pijnlijke erva ringen was authentiek en kwam recht uit het hart. Ik kreeg een indruk hoe gevan gen iemand zich kan voelen. Pesten werkt verstikkend." No budget De film werd gemaakt door een team jonge filmers onder ■-y Links op de foto Jos Houtzager, rechts regisseur Bo van Scheyen. leiding van Dion van Drom. Van Scheyen: "Een talent vol team dat kwaliteit biedt ondanks een low-budget, of zeg maar liever 'no budget'." Houtzager ziet ook educa tieve mogelijkheden voor de filmvertoning: "Die gaat vooral over jezelf kunnen zijn. Vandaar ook de titel Out of the Box. Omdat jon geren die gepest worden ge neigd zijn zich te isoleren. Het is juist belangrijk om uit die eigen benauwde wereld je weg te zoeken." Foto: Arjen Ventevogel Hersteltalent is een team dat zich inzet om mensen met chronische, psychische en lichamelijke klachten ten gevolge van pesterijen en faalangst te leren reflec teren zich staande te blijven houden. Want pesten kan desastreuse gevolgen hebben. Verder kregen de filmma kers ondersteunende medewerking van Emergis en Het Klaverblad. Rijkswaterstaat r' Ministerie van Infrastructuur en Milieu Maatwerkvoorschrift op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (hierna: Barim) De minister van Infrastructuur en Milieu heeft een besluit ingevolge Barim genomen naar aanleiding van een verzoek van AMC Vlissingen B.V. te Vlissingen en maakt ter voldoening aan arakei 1.9 van het Activiteitenbesluit milieubeheer het volgende bekend. Het besluit heeft betrekking op het lozen van koelwater waaraan geen chemicaliën zijn toegevoegd op het oppervlaktewater van de Westerschelde. Op grond van artikel 3.4 lid a van het Activiteitenbesluit milieubeheer. Terinzagelegging Het besluit en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 17 september 2015 tot en met 28 oktober 2015 ter inzage. Op verzoek kan Rijkswaterstaat u de stukken per e-mail toezenden Daarnaast bestaat er bij Rijkswaterstaat de mogelijkheid, op voorafgaande afspraak, de stukken te komen inzien ten kantore van Rijkswaterstaat Zee en Delta te Middelburg op werkdagen van 9.00 uur tot 16.00 uur. Voor beide verzoeken kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de heer L. Filius, telefoon 06 - 25 50 4312. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van de terinzagelegging een bezwaarschrift indienen bij de minister van Infrastructuur en Milieu, p/a de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat Zee en Delta (afdeling Werkenpakket), Postbus 5014,4330 KA Middelburg. Het besluit is in werking getreden op 10 september 2015. Het indienen van een bezwaar schrift heeft geen schorsende werking. Indien tegen het besluit bezwaar is gemaakt en als onverwijlde spoed dat vereist, kan de indiener van het bezwaarschrift een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voor- zieningenrechter van de rechtbank binnen het rechtsgebied waarin de indiener van het bezwaarschrift zijn woonplaats heeft of gevestigd is. Inlichtingen Belanghebbenden kunnen zich voor het verkrijgen van nadere inlichtingen over de ter inzage gelegde stukken tijdens kantooruren wenden tot mevrouw Van Baaien van Rijkswaterstaat Zee en Delta, telefoon 06 - 25 50 41 01. De minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening, mevrouw ir. M. Harte Hallo Tophoeken SISKA MULDER MET TESS GERRITSEN ZACHTE- \'0

de Faam | 2015 | | pagina 23