I Nieuwe, deel 23 ww.nationaletaptoe.nl Ahoy. Oad Win de dubbel-cd Hollandse Genieten aan de kust van Friesland 24 Mm 27 september Ahoy Rotterdam Klik&Win Whisky by the Sea Menu op vrijdag 25 september Whisky by the Sea menu vrijdag 25 september 2015 Arsenaal Theater deweekkrant.nl/webwinkel ïgo wandelreis door wind en sneeuw, waar bij de jongeman langzaam maar zeker aan een totale depressie ten prooi valt. Dichter Wilhelm Müller vertelde dit verhaal in 24 gedichten, waarna componist Franz Schu- bert het op een overweldigende manier op muziek zette en invoelbaar maakte. Daar mee is de liederencyclus Winterreise een van de mooiste aller tijden. Locatie: Zeeuwse Concertzaal Middel burg, aanvang: 20.00 uur. www.zeeuwseconcertzaal.nl Literaire avond Franca Treur (lezing) Eerste voorstelling van het nieuwe sei zoen van het Nut Noord-Beveland. Franca Treur is Zeelands bekendste schrijfster. In 2009 debuteerde ze met de roman 'Dors vloer vol confetti' dat buitengewoon posi tief werd ontvangen in literair Nederland. In 2014 verscheen haar nieuwe roman 'De Woongroep'. Locatie: Kerkje van Kats, aanvang: 20.00 uur. www.nutnoordbeveland.nl ZATERDAG ig SEPTEMBER Concert VIER Fêtez la musique, vier de muziek! De zan gers Wilbert van Waas en Peter Reinders en zangeres Rianne Walhout o.b.v. gita rist Dick van Waas vormen samen 'Vier'. Kleinkunstliedjes waarvan de tekst vaak alleen al poëzie is. Locatie: Geerteskerk in Kloetinge, aan vang: 20.00 uur. DONDERDAG 17 SEPTEMBER Miniconcert van de Middelburgse orga nist Gerard Boot Concert op het Van Vulpen-orgel van de Koorkerk te Middelburg. Gerard Boot is in de miniconcert-serie een graag geziene gast en ook nu belooft het weer een prach tig concert te worden met werken van Lü- beck, Buxtehude, Telemann en J.S. Bach. Het concert is vrij toegankelijk, met een collecte aan de uitgang. Locatie: Koorkerk in Middelburg, aan vang: 15.00 uur. www.langejanproject.wordpress.com VRIJDAG 18 SEPTEMBER Theatergroep Nomade: het leven van An- thony Fokker De locatie is een hangaar op het vliegveld die wordt omgetoverd tot de Theater- Hangaar van Midden-Zeeland. Een film- theatervoorstelling met levende muziek over het fascinerende leven en werk van de Nederlandse luchtvaartpionier An- thony Fokker (1890-1939). Het verhaal van de Haarlemse jongen die in 1911 zijn eigen vliegtuig bouwde en rond de Bavo- kerk vloog. Hij werd op jonge leeftijd een toonaangevende vliegtuigbouwer in het Duitsland van de Eerste Wereldoorlog. In deze voorstelling worden uniek film- en fotomateriaal uit de luchtvaartarchieven en indringende fragmenten uit Fokkers' autobiografie De Vliegende Hollander vertoond. Acteurs en musici van Theater Nomade spelen deze unieke filmtheater voorstelling. Ook op 19 september. Locatie: Vliegveld Midden-Zeeland, aan vang: 20.15 uur. www.zeelandtheaters.nl Nico van der Meel en Pieter-Jan Beider - Schuberts Winterreise (concert) Een jongeman verlaat zijn geliefde uit angst anders door haar aan de kant gezet te worden. Het is het begin van een lange Eric Koller met 'Koller blijft thuis' (caba ret) De uitnodiging van Cirque Du Soleil om als clown van het circus mee te gaan op wereldtournee is voor een artiest als Eric Koller vergelijkbaar met de kwalificatie van een atleet voor de Olympische spelen. De interesse van Cirque Du Soleil in Eric Koller doet hem gloeien van opwinding. Dat de samenwerking er tof op heden nog niet van is gekomen doet hem zeer. Maar ieder nadeel heeft z'n voordeel. Zo kwam Koller tot een prachtige humoristische voorstelling waarmee hij een nieuwe weg inslaat. Een nieuw hoofdstuk in de fysieke grappenmakerij van Eric Koller. Ondanks dat zijn eigen unieke vorm behouden blijft, is 'Koller blijft thuis!' een voorstel ling geworden die anders is dan zijn vo rige. De voorstelling vertolkt een gevoel wat iedereen kent: het grote onbereikbare waar we allemaal wel eens in ons leven tegenaan schuren. Alsof het voor het grij pen ligt. In 'Koller blijft thuis!' laat Eric, op zijn eigen vertrouwde fysieke wijze, de lach en de traan elkaar omarmen. Zoals het een. echte clown betaamt. Locatie: Dorpshuis Luctor et Emergo, aan vang: 20.00 uur; www.podiumreimerswaal.nl ZONDAG 20 SEPTEMBER Concert Maaike van der Heijdt, dwars fluit en Rien Balkenende, piano Maaike van der Heijdt en Rien Balkenen de vormen een gewaardeerd fluit-/piano- duo op de Zeeuwse podia. Ook bij dit con cert wordt muzikaal uitvoerig stilgestaan bij minder bekend maar zeer boeiend en prachtig werk van componisten uit de 20e eeuw. Een concert om niet te missen. Locatie: Speelhuus van Ter Reede in Vlis singen, aanvang: 11.30 uur. www.concertenvlissingen.nl Manhuistuinconcert Concert verzorgd door Kon. Harmonie Ons Genoegen te Vlissingen o.l.v. Ward de Ketelaere. Toegang gratis. Locatie: Man- huistuin in Goes, aanvang: 12.00 uur. Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar de Grote of Maria Magdalenakerk. Concert Duo LiBra Het nieuwe seizoen van de Stichting Kerk biedt Podium wordt geopend met een bijzonder concert. Het Duo LiBra uit Tilburg, presenteert dan een programma met uitsluitend 'hedendaagse klassieke muziek'. Locatie: Doopsgezinde Kerk van Middel burg, aanvang: 15.00 uur. www kerkbiedtpodium.nl Profiteer van voordeel tot 39,- per persoon bij 5 dagen! Inclusief: MILITARY ÏAÏÏQQ vfonds Beach Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie - In pata negra gewikkelde lichtgerookte gamba's, geserveerd met gekruide tomatencoulis Whisky by the Sea menu vrijdag -Whisky: Ihinnahabhain 12yearsold. - Kleine profiterolles gevuld met gerookte zalm en dille met rucolaslaatje - Whisky: Highland Park 12 years old. Ciebonden soep van knolselderie met geroosterde stukjes hazelnoot - U'hiskv'l'alisker 10 years old. - ConHt de Canard, in ganzenvet gegaard eendenboutje, geserveerd met groene linzen - Whiskv: Glenrothes Select Reserve 25 september 2015 Reserveren is noodzakelijk Inloop vanaf 18.00 uur Aanvang diner 19.00 uur Prijs (""9.50 per couvert Reserveren: info@arsenaaltheater.nl tel.: 0118-430 303 - Gebakken kabeljauwhaasje met peterseliewortel en citroengras - Whisky: ilenfiddich reseve Reserve 15 Years years old. - Stoverij van hert met gekaramelliseerde uitjes en aardappelkroketten - Whiskv: Makers Mark 45% Arsenaalplein 1 4381 BL Vlissingen - Dessert van rood fruit met hangop van Zeeuwse yoghurt en sorbet van vlierbessen -Whisky: Dahvinnie 15venrsold. Informatie over de Whisky by the Sea proeverij en diner vindt u op wvw.whiskybythesea.nl. ueweeKKidiii.m/weuwiNKei categorie reizen autovakanties De Faam woensdag 16 september 2015 18 li IUWSIPODIA O www.de-faam.nl Schuberts Winterreise, een concert I door Nico van der Meel en Pieter-Jan -S? Beider op vrijdag 18 september in de ■I Zeeuwse Concertzaal in Middelburg Eric Koller met 'Koller blijft thuis', een cabaretvoorstelling op zaterdag 19 september in Dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland Literaire avond met Franca Treur op vrijdag 18 september in het Kerkje van Kats Dit sfeervolle 4-sterren hotel ligt in recreatiegebied 'De Holle Poarte', aan het strand en de boulevard. Het hotel beschikt o.a. over gratis wifi, een lift, restaurant, bar en terras. 3-5 dagen naar het charmante vissersdorpje Makkum Verblijf in 4-sterren hotel aan het IJsselmeer Ontbijtbuffet Gratis wifi Ontdek de Elfstedentocht-steden Klantbeoordeling 8,5! Voor informatie en/of boeken ganaarwww.kras.nl/LR83003 of bel 0900-9697 (70 cpg) o.v.v. LR83003 Deze aanbieding is geldig t/m 30 september 2015 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten. iS*L

de Faam | 2015 | | pagina 18