Cleene Hooge J SUPPORTER VAN Wandelen met de blik naar beneden KORT NIEUWS Reporter Middelburg Beste sportclub per gemeente VLISSINGEN - De vierde editie van de Verkiezing van de Leukste Sportvereniging is gestart. Ook bij deze editie draait alles om de mening van de leden. Tot en met 11 oktober kan er koste loos via de website www. leukstesportvereniging.nl gestemd worden. Op ba sis van de evaluaties met sportverenigingen is de ver kiezing dit jaar aangepast naar één stemronde van vijf weken. Op basis van deze stemronde worden de win nende sportverenigingen per gemeente, per provincie en de landelijke winnaar bepaald. "Mensen die stem men kunnen mooie prijzen winnen zoals een tablet, een jaar lang gratis sporten en een wellnessdag voor twee personen", aldus Lisanne Feenema van de organisatie van de verkiezing. Heerlijk eten uit de eigen tuin VLISSINGEN - Volkstuincom plex Levenslust houdt op zaterdag 19 september een open dag. Iedereen die wel eens droomt van een stukje grond om groente, fruit en bloemen te kweken is van harte welkom. Het volks tuincomplex ligt aan de rand van de stad, de Vlis- singsestraat 27 tegenover de ingang van Intratuin, tussen de wijken Paauwenburg en Lammerenburg. De open dag is van 11.00 tot 16.00 uur. Bij de kantine zijn kraampjes met diverse artikelen van de tuin. Ook start er op de hele uren een rondleiding langs enke le karakteristieke tuinen. Cursus digitale fotografie start MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt bin nenkort weer de populaire cursus digitale fotografie in Middelburg. In 12 lessen leren cursisten stapsgewijs alle geheimen van het digi tale fotograferen en het om gaan met de camera, waarbij de nadruk ligt op het foto graferen. Door gebruik te maken van scherptediepte, compositie en andere truc jes worden verbluffende re sultaten behaald. De cursus start op dinsdagmiddag 15 september en wordt gegeven in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Open avond jeugdbrassband MIDDELBURG - De jeugdafde ling van Brassband Middel burg is hard op zoek naar nieuwe leden. Om jonge aankomende muzikanten kennis te laten maken met de vereniging houdt de jeugdbrassband een open re petitie op 18 september. Filmfabriek met sportieve clip VLISSINGEN - Op 19 septem ber, de PZC Dag van de Zeeuwse film, start de dag met de Filmfabriek. Tussen 09.00 en 14.00 uur wordt een sportieve clip opgenomen. Iedereen die voor en achter de camera ervaring op wil doen, is welkom. Na de mid dag, vanaf 13.00 uur, geeft Dave Schram (Sonny Boy, Kapitein Rob, Daens) een workshop film produceren. Om 14.45 uur start het hoog tepunt van FilmExperienz met een masterclass van Erik de Bruyn (Wilde Mos sels, Nadine, De President, J. Kessels). Aan de hand van door hem vijf zelfgekozen filmfrag menten krijgen de deelne mers en het publiek de kans om vragen aan hem te stel len. Andere locatie voor Yogaflow maandag- en donderdag ochtend. Een vrijblijvende proefles is mogelijk. Kinderfeest bij Leger des Heils MIDDELBURG - Op zondag 20 september is bij het Leger des Heils aan Het Zwin 1 in Middelburg een kinderfeest. Het feest duurt van 16.00 tot 18.00 uur. Het feest wordt afgesloten met gezamenlijk frietjes eten. Kinderen tot en met 12 jaar met (groot-) ou ders of verzorgers zijn van harte welkom. Kinderen onder 6 jaar alleen met be geleiding. Aanmelden kan tot 16 september via korps. walcheren@legerdesheils.nl PR of telefoon 0118-615247 Oud is het nieuwe nieuw VLISSINGEN - Yogapraktijk Yogaflow is van wijkcen trum het Open Hof in Pau wenburg verhuisd naar de Blauwe Zaal bij Lammeren- burg aan de Zuidbeekseweg 18. Per september starten de yogalessen voor zowel beginners als gevorderden. Ook is er een aparte groep voor 60+ waar aandacht is voor concentratie en ont spanning alsmede soepel maken van gewrichten en balansoefeningen ter val- preventie. De lessen zijn op MIDDELBURG - Kees Branden burg houdt cursussen spe ciale fotografische procédés in Middelburg. Op 26 en 27 september zijn er twee één- daagse workshops waarbij het maken van digitale ne gatieven met een inkjetprin- ter aan de orde komt. Deze uitleg wordt gecombineerd met op zaterdag cyanotypie en op zondag kallitypie/van dyke brown. Meer informa tie over de diverse work shops die dit najaar gege ven worden is te vinden op www.polychrome.nl. Tip voor een schone buurt Word Supporter van Schoon, krijg een gratis Kiiko sticker Zo wordt je straat schoner én leuker. Supporters van Schoon zijn mensen die net iets extra doen om hun omgeving schoon te houden. Dat begint al bij je eigen afval netjes in de afvalbak te gooien. Met onze Kliko-sticker laat jij weten dat je voor een schone buurt gaat én moedig je anderen aan dit ook te doen. Het is vanaf ons huis onge veer een uurtje lopen. Mijn blik is tijdens het wande len regelmatig op de grond gericht. Daar liggen soms weggegooide oude batte rijen, die ik altijd opraap en mee naar huis neem. Dat doe ik al heel lang. Batterijen zijn erg slecht voor het milieu. Het zuur in batterijen is echt rot- Wil jij deze sticker gratis ontvangen? Meld je dan via www.supportervanschoon.nl aan als Supporter van Schoon. Want, een schonere straat is een leukere straat. Toch? met een adres erbij. Zodra we weer naar het centrum lopen, dan deponeer ik dit in een tonnetje voor de bat terijen, bij supermarkt Al- bert Heijn. Je kunt daar mooie prijzen mee winnen. Ik doe dat al ongeveer 30 jaar. Nog steeds geen reischeque ge wonnen. Ik zou zo weer naar Rome willen. Maar prijs of geen prijs, ik ga ge woon door hoor! zooi. Ik snap dan ook niet waarom mensen de batte rijen zomaar dumpen. Dat gebeurt hoor! Als ik langs het fietspad richting stad loop is het altijd bingo. Ik zie altijd wel batterijen in de berm liggen. Ik vermoed 'PRIJS OF GEEN PRIJS, IK GA GEWOON DOOR' dat mensen batterijen ver wisselen en de oude in de berm smijten. Ik let ook op rondslinge rend plastic. Op mijn fiets rijd ik regelmatig langs de Schelde en stop dan al het plastic dat ik vind in mijn fietstassen. Natuurlijk zie ik ook wel andere troep, maar ik kan niet alles op ruimen. Daarom zet ik in op plastic en batterijen, juist omdat die materialen zo lang schadelijk zijn. Zelfs als ik op vakantie ben raap ik batterijen op. In 2009 waren we een paar da gen in Rome. Een prachtige stad, met heel veel oude gebouwen. Om elk hoekje vind je wel weer wat moois. Geen wonder dat er veel ge fotografeerd wordt en dus veel batterijen gebruikt worden. Maar als de bat terijen van het fototoestel gewisseld moeten worden, laten toeristen ook daar de rommel op straat achter. In een paar dagen had ik heel wat batterijen verzameld. Die gingen natuurlijk weer in de koffer mee naar Ne derland. Thuis heb ik op zolder een plastic bakje en daar depo neer ik elke keer mijn oude batterijen in. Als er tien batterijen in zitten dan doe ik ze in een plastic zakje O www.de-faam.nl O Aanmelden bij de ZVU, tel. 0118 -634800 of via de website: www. volksuniversiteitzeeland, nl/fotografie Stichting De Cleene Hooge gaat wandelen op zaterdag 19 september om 10.00 uur. Het verzamelpunt is aan het eind van de Cleene Hoogeweg (zijweg Laurens Stommespad). Boswachter en stadsdichter Carel Leeftink wandelt mee en vertelt over het landschap. De wandeling gaat door het Nationaal Landschap Walcheren en voert over trekpontjes en loopbruggen. Er is een stop bij boerderij Pitteperk voor de koffie. Deelname is gratis. Foto: w De repetitie is in het Van Cittershof in Sint Laurens van 18.30 tot 20.00 uur. De Faam woensdag 16 september 2015 13 O Meer informatie bij de docent Diana van der Gaast, tel. 0118-430757 of via www.yogaflow.nl SCHOON® Naam Jack Gravemaker Plaats Middelburg Wat drijft mij Ik hou van een schone wereld Elke week lopen mijn vrouw en ik wel een paar keer naar het centrum van Middelburg. Zodra het weer het toelaat trekken we de wandel schoenen aan. Lekker in beweging blijven, dat vinden we fijn. OVER REPORTER VAN SCHOON In Nederland zijn 175.000 Supporters van Schoon actief. Zij zetten zich in voor een schonere leefomgeving. Als Reporter van Schoon delen deze supporters hun verhalen en ervaringen. Dat doen ze op deze plek in de krant en op de website www.supportervanschoon.nl. Jack Gravemaker ziet altijd wel ergens batterijen liggen

de Faam | 2015 | | pagina 13