Bij Buitel speelt de natuur een hoofdrol Veere's Genoegen start met nieuwe blokfluitgroep Sponsor met je hond Strandjutten bij het zee-aquarium Aanleg Pumptrack- baan is begonnen Ledenverga dering Stads- heraut GAPINGE - Gastouder Ellen Schoenmakers is dit voorjaar in Gapinge een bijzondere kleinschalige kinderopvang gestart. Het kind en de natuur staan centraal bij Buitel. Kleine kinderen kunnen goed zichzelf zijn. Om dat te blijven kunnen doen en om verder te groeien, hebben kinderen lief devolle aandacht voor hun ei gen ontwikkeling nodig. Dus écht gezien worden en daarin gerespecteerd worden. Maar ook een veilige, warme plek, koestering, spelen, bewegen en duidelijke grenzen zijn van belang. Natuurlijke materialen en feestjes vieren horen hier natuurlijk ook bij. Bewuste keuzes Ellen Schoenmakers licht toe: "De natuur speelt een hoofdrol bij Buitel. Het is heerlijk voor kinderen om in de natuur te spelen met hetgeen voorhan den is. Dus geen schommels of ander speeltoestellen, maar gewoon genieten van wat de natuur zelf biedt. De natuur is een plek waar kinderen niet hoeven te presteren, waar ze gewoon zichzelf mogen zijn en ontdekken, ook de aller kleinsten." Ook voor ouders die zelf weinig tijd hebben om met hun kroost de natuur in te gaan, biedt Buitel mogelijkhe den. "Juist dan is het aantrek kelijk om voor kinderen om een paar uurtjes per week naar Buitel te komen", aldus Ellen. Buitel maakt bewuste keu zes. Het liefst waardevolle en duurzame. Zo gebruikt Buitel bijvoorbeeld goede duurzame luiers en buitenkleding die lang meegaat. Eten en drinken is zo veel mogelijk biologisch. Buitel is gericht op kinderen van 0 tot 5 jaar. Meer informa tie op www.buitel.info VEERE - Muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere start op maandag 28 september met een nieuwe blokfluitgroep. De blokfluitlessen zijn bedoeld voor kinderen vanaf 7 jaar (groep 4 basisschool) die graag een blokfluit (en eventueel later een muziekinstrument) willen leren bespelen. De lessen wor den verzorgd door een docent van de Zeeuwse Muziekschool en zijn in clubgebouw 'Het Akkoord aan de Oudestraat 9 in Veere. De lessen (in totaal 36 lessen) vinden plaats op maandagmid dag na schooltijd. Aanmelden voor de blokfluitlessen kan via info@veeresgenoegen.nl of kijk voor meer informatie en voor de speciale folder (met o.a. de tarieven) op de website www.veeresgenoegen.nl. WESTKAPELLE - De Die renbescherming regio Zeeland houdt op zondag 27 september een sponsorhondenwandeling. Dit keer wordt gelopen voor de inrichting van de nieuwe die renambulance. Strandpaviljoen Bluv stelt een lunch/dinerbon ter waarde van 50 euro be schikbaar voor de deelnemer die het meeste sponsorgeld bij elkaar loopt. De wandeling is op het strand bij Westkapelle. Inschrijven tussen 12.00 en 12.30 uur op het terras van Museum Het Pol derhuis, Zuidstraat 154-156 in Westkapelle. Hondenbaasjes, die niet in groepsverband kun nen of willen lopen, kunnen tot 13.00 uur inschrijven. Start van de wandeling in groepsverband is om 12.30 uur. De minimale sponsorbijdrage bedraagt 7,50 euro per persoon, kinderen tot en met 12 jaar gratis. Voor alle honden is er een goed gevulde doggy-bag beschik baar en Strandpaviljoen Zilt Zo op het badstrand van Westkapelle biedt alle deelne mers aan de wandeling een kop koffie of thee aan. Aanmelden voor de wandeling kan per mail (dierenwelzijn@zeeland. dierenbescherming.nl) of tele fonisch (0118-490572) onder vermelding van naam, adres, woonplaats, telefoonnum mer, aantal personen en aantal honden. Meer info op zeeland. dierenbescherming.nl/sponsor- wandeling. VEERE - Woensdag 16 sep tember is de ledenvergadering van de Stadsheraut. De bij eenkomst wordt gehouden in De Korenmaat aan de Kapel- lestraat in Veere. Meer infor matie op ww.stadsraadveere.nl. OOSTKAPELLE - Terra Ma- ris houdt op zondag 20 septem ber van 12.30 tot 14.30 uur de activiteit Strandjutten met een inleiding bij het aquarium. De activiteit is bedoeld voor alle leeftijden. De kosten zijn 4 euro per persoon. Aanmelden is noodzakelijk. Bij voorkeur via het invullen van het reser veringsformulier op de web site www.terramaris.nl onder de rubriek te doen/activitei tenagenda of telefonisch via 0118-582620. Na de inleiding bij het zee aquarium gaan de deelnemers lekker struinen met de Jutter langs het strand op zoek naar natuurlijke en niet natuurlijke aanspoelsels. De Jutter geeft uitleg over de natuurlijke vind- sels. Bij voorbeeld over schelpen, doorboorde veenbrokken, ei- kapsels van de wulk. Kortom over dingen, die anders mis schien onopgemerkt blijven. Bij de niet natuurlijke vindsels hoort meestal wel een verhaal, leuk om over te fantaseren! Een echte jutter stamt regelrecht af van de verzamelaars en kan dus alles gebruiken. VEERE - Eindelijk is de fi nanciering rond met een laat ste bijdrage uit het nieuwe leefbaarheidfonds van de ge meente Veere. De Rabobank en de Heidemaatschappij hadden al eerder financiële ondersteu ning toegezegd en de kinderen van basisschool de Magdalon hebben bijna 1900 euro opge haald om het project te verwe zenlijken. Bochten en heuvels Aannemingsbedrijf Dostra is nu begonnen met de aanleg van de baan. Eerst wordt het profiel met de juiste heuvels, dalen en bochten aangelegd. Die wordt getest door specialisten. Daar na worden de heuvels en boch ten geasfalteerd zodat kinderen ook goed met skateboards en stepjes over de baan kunnen. Maar wat is nu een pumptrack baan? Het is een geacciden teerde, geasfalteerde baan voor skateboarders, mountainbikes, stepjes en dergelijke. Door handig gebruik te maken van het lichaam (pompen) kan op de baan snelheid gemaakt wor den zonder bij te steppen of te fietsen (vergelijk een schom mel). Het plan is om de baan begin oktober te openen.

de Faam | 2015 | | pagina 10