v r Open Monumentendag 12 september Uitnodiging wijktafels Beperkte dienstverlening op vrijdag 11 en 18 september Vervangen asfalt Doeleweg (Akkerlaan - spoorwegovergang) F Leden en voorzitter Adviesraad Sociaal Domein gezocht Huwelijksaangifte is nu 'melding voorgenomen huwelijk' GEMEENTE MIDDELBURG Op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 september vinden om vangrijke werkzaamheden plaats aan de hele ICT-omgeving bij de gemeente. De dienstverlening is hierdoor beperkt. De gemeentelijke balies zijn vrijdag 11 september gesloten. De gemeente is vrijdag wel gewoon telefonisch en via social media bereikbaar. Er is echter geen mailverkeer mogelijk. De mails die in de genoemde periode verstuurd worden, blijven bewaard en worden na afronding van de werkzaamheden doorgezet. Vanaf maandag 14 september zijn de balies weer geopend. Tijdens de werkzaamheden kunt u de gemeentelijke website wel bezoeken, maar geen gebruik maken van de digitale balie. Zo zal het bijvoorbeeld niet mogelijk zijn om een verhuizing via internet door te geven, een trouwdatum te reserveren, een uittreksel aan te vragen of een melding openbare ruimte te doen. Een reisdocument of rijbewijs dat op woensdag 9 september vanaf 14.00 uur of donderdag 10 september via de spoedprocedure wordt aange vraagd kan pas op maandagmiddag 14 september worden opgehaald. Vrijdag 18 september zijn de gemeentelijke balies vanaf 12.00 uur gesloten vanwege een personeelsmiddag. Het was helaas niet mogelijk om deze dagen te combineren vanwege al aangegane contracten en de beschikbaar heid van leveranciers. Vanaf maandag 14 september tot en met vrijdag 2 oktober vinden er asfal- teringswerkzaamheden plaats aan de Doeleweg. Het betreft het deel vanaf het kruispunt met de Akkerlaan tot de spoorwegovergang waarbij de gehele asfaltconstructie moet worden vervangen. Om veilig te kunnen werken wordt de Doeleweg afgesloten voor het verkeer. Het fietspad blijft wel bereikbaar. Voor het overige verkeer wordt een omleiding ingesteld. Voor meer infor matie over de asfalteringswerkzaamheden kunt u contact opnemen met de heer P. Geldof van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 56 81 Het college van burgemeester en wethouders is op zoek naar enthousiaste vrijwilligers met brede of specifieke kennis van het Sociaal Domein. Momen teel wordt er gezocht naar leden en een voorzitter voor een brede Advies raad Sociaal Domein. Deze Adviesraad volgt de Seniorenraad Middelburg en de WMO-adviesraad op als onafhankelijk adviesorgaan voor het college. De Adviesraad Sociaal Domein adviseert het college van burgemeester en wet houders gevraagd en ongevraagd op beleidsmatig niveau ten aanzien van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, de Jeugdwet, Passend Onderwijs en de Participatiewet. De volledige vacatureteksten zijn terug te vinden op de gemeentelijke website: www.middelburg.nl/adviesraad. Meer informatie is ook op te vragen via beleidsmedewerker dhr. T. Roeb (afdeling Stedelijk Sociaal Beleid) via t.roeb@middelburg.nl of 06-11603254. Met ingang van 1 september 2015 doet u geen huwelijksaangifte of aangifte van geregistreerd partnerschap meer, maar maakt u een melding van uw voorgenomen huwelijk. De melding doet u bij de gemeente waar u in het huwelijk wil treden of een geregistreerd partnerschap wil aangaan. De melding moet minstens twee we ken en maximaal een jaar vóór de huwelijks- of geregistreerd partnerschaps datum gedaan zijn. U kunt de melding doen wanneer u 18 jaar of ouder bent en als u niet getrouwd bent of een geregistreerd partnerschap hebt. Wanneer u kiest voor een voltrekking in de gemeente Middelburg, dan worden na uw huwelijksreservering de benodigde stukken om uw melding te doen schriftelijk aan u toegezonden. U kunt uw trouwdatum reserveren via www.middelburg.nl. Voor bruidsparen die voor 1 september 2015 in ondertrouw zijn gegaan en na die datum trouwen of een partnerschapsregistratie aangaan, is het niet nodig om deze melding alsnog te doen. De ondertrouw blijft geldig. Het thema van Open Monu mentendag is dit jaar Kunst en ambacht. Een onderwerp dat bij uitstek bij monumenten past. Immers, monumenten zijn op ambachtelijke wijze tot stand gekomen. Het is goed dat oude restauratie technieken en -methoden doorge geven worden aan jongere gene raties, bijvoorbeeld door middel van leerlingenbouwplaatsen. Ook (toegepaste) kunst is in en aan vele monumenten te vinden. Denk bij voorbeeld aan de rijke ornamentiek in de gevel van het Middelburgse stadhuis of aan de prachtige tapijten en wandbeschilderingen in het Van de Perrehuis (Zeeuws Archief) of aan interieurelementen in de diverse kerkgebouwen. Opvallend in de Middelburgse binnenstad is, dat tal van (kunst)ateliers zijn gevestigd in monumentale panden. Kortom, kunst en ambacht is een thema waarmee je alle kanten op kunt. Nieuwe deelnemers: Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) Veilinghuis Korendijk Sint Laurens Johan Antheunisse en Stijn Lute- ijn, presentatie 'Stoep en Han gende tuintjes van Middelburg' Een wandeling langs 'Middel burgse duurzame' monumenten Op Open Monumentendag kunt u een wandelroute lopen langs duurzame monumenten. 'Middelburg, groene monumenten- stad' is een burgerinitiatief dat zich hiervoor inzet. Tussen 10.00 -17.00 uur tonen enthousiaste bewoners u, hoe zij hun monument met respect voor de historie duurzaam hebben gemaakt. Gasthuiskerk Een aantal lokale ambachtslieden (imitatie schilderen, glas in lood) laten iets zien van hun oude am bacht. Verder zijn er die dag work shops die in het teken staan van het Thema 'Kunst en Ambacht'. Gortstraat 43 Ludo van Well demonstreert in zijn atelier aan Gortstraat 43 hoe, ook anno 2015, een ambachtelijk ge beeldhouwd gevelwerk tot stand komt. In de galerie zijn beeld houwwerken van hem prominent aanwezig. Doopsgezinde kerk Op Open Monumentendag is er een presentatie van de restauratie van de glas-in-lood ramen, door 't Ouwe Glas'uus te Nieuwdorp. Sint Laurens Onder de rook van Middelburg ligt in een landelijke omgeving Sint Laurens. De Noordweg, die door dit historische dorp loopt, verbindt al eeuwenlang Middelburg met het agrarisch achterland. Het dorp Sint Laurens, genoemd naar een heilige uit de Romeinse tijd, ont stond uit bebouwing rondom het middeleeuwse kasteel Popkens- burg. Op Open Monumentendag zijn de Nederlandse Hervormde Kerk, het voormalig gemeentehuis aan de Noordweg, Hof 'Pop- kensburg' aan de Kasteelstraat en het Hof 'Welgelegen' aan de Noordweg 402 voor het publiek geopend. Brochure De exacte openingstijden van de opengestelde monumenten, rondleidingen en andere activitei ten in Middelburg kunt u lezen in een brochure. Deze brochure is nu verkrijgbaar bij de Tourist Shop op de Markt en tijdens Open Monu mentendag bij de opengestelde monumenten. Ook op www.mid- delburg.nl is informatie hierover te vinden. Foto: Aart van Belzen "mtamI Wmm De najaarsronde van de wijk tafels staat voor de deur en u bent als bewoner of onderne mer van harte welkom deze te bezoeken. In elk van de tien wijken komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plan nen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gele genheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvragen voor het wijktafelbudget. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op onze web site onder: wonen en verbouwen wijken en dorpen. Onder 'Algemene Informatie' vind u het aanvraagfor mulier met daar in opgenomen de voorwaarden. Alle wijktafels starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. Uitgezonderd 't Zand- Stromenwijk, hier start de wijktafel om 19.30 uur met inloop vanaf 19:00 uur. In de Mortiere wordt dit najaar geen wijktafel gehouden. Hieronder een overzicht van de wijktafels en de locaties: Donderdag 17 september Binnenstad, Schouwburg Dinsdag 13 oktober Woensdag 14 oktober Donderdag 15 oktober Donderdag 15 oktober Donderdag 12 november Donderdag 12 november Dinsdag 17 november Dinsdag 24 november Donderdag 26 november Nieuw Middelburg, Café Willem (Hof van Buren) 't Zand-Stromenwijk, De Vergulde Baars Zuid, Palet - Grote Zaal Sint Laurens, Van Cittershof Arnemuiden, De Arne Griffioen, Wijkcentrum 't Seijs Dauwendaele, Ontmoetingscentrum Nieuw- en Sint Joosland, Dorpshuis Klarenbeek-Veersepoort, Café Willem (Hof van Buren) Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2015 | | pagina 9