I «I 3L Profvoetbalavontuur van korte duur f I 5 3 BLAUWGERUIT Nieuwe natuurlijke ondersteuning voor rust en emotionele balans mmgp 111 lij HET STADIONNETJE AAN DE IRISLAAN WERD VERBOUWD VOOR DIT AVONTUUR I prijsplukker I 2#r prijsplukker Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 illtratuill Kijk voor onze actuele folder op www.intratuin.nl/folder kleurtje leven VE Top 3 signalen van stress-situaties: 1) Snel geïrriteerd 2) Vermoeidheid 3) Onrustig gevoel' O www.de-faam.nl De Faam woensdag 9 september 2015 7 Op 18 augustus 1990 speelde VC Vlissingen (opgericht in 1916) zijn eerste voetbalwedstrijd in de Eerste Divisie als profclub. De eerste wedstrijd tegen RBC werd met 2-0 gewonnen en was een droomstart. door Gerard van der Hoeven Al jaren was Zeeland een blinde vlek op de kaart wat profvoetbal betrof. Toen de successen in de hoofdklasse beter werden en Vlissingen de nodige sponsorgelden had binnengehaald besloot men de stap te wagen en een licentie bij de KNVB aan te vragen. Zeeland had profvoetbal en het stadion netje aan de Irislaan werd verbouwd tot accommoda tie voor zo'n 5000 voetbal liefhebbers. Vlissingen had een talentvolle groep met spelers als Emiel Dorst, Remco van Keeken, Danny Magito, Marcel Schenk, Carlo van Tbur en Romeo van Aerde. Voor de nodige ervaring werd oud-PSV-er en Oranje international Ar- nemuidenaar Jan Poortvliet gecontracteerd. Trainer was de van Helmond Sport af komstige Jo Jansen die in de sportverslagen van destijds als de 'bebaarde Vlissingse trainer' werd bestempeld, vanwege zijn imposante ge zichtsbeharing. Talentvolle spits Peter van Vossen was Vlissingen eerder kwijt geraakt aan het Belgische Beveren, en zou later furore maken bij Anderlecht, Ajax, GlasgowRangers, Feijenoord en als Oranje-international. Met Houtland als shirtspon sor werd aan de competitie 1990/91 begonnen. De club speelde het seizoen niet on verdienstelijk, maar kreeg te maken met strenge eisen van de KNVB voor financiële in vesteringen. En had eerder tijdens een KNVB-beker- wedstrijd ook de gevreesde supporters van FC Den Haag al over de vloer gekregen die met bussen naar Vlissingen kwamen en bewoners van de Irislaan de stuipen op het lijf joeg. Uiteindelijk werd de nieuwkomer in de Eerste Divisie laatste en werden de scheurtjes zichtbaar van het 'X Het profvoetbalteam van de VC Vlissingen in het eerste seizoen van het betaalde voetbal (1990/91) Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen ambitieuze profavontuur. Het tweede seizoen bleek fi nancieel en sportief voor de inmiddels tot VCV Zeeland omgedoopte club een ramp. De club werd opnieuw laat ste in de competitie 91/92. De KNVB besloot vanwege de benarde financiële po sitie geen licentie meer te verlenen, zodat na twee seizoenen het doek viel en van het toneel verdween. De club ging failliet en keerde na een doorstart weer terug in het amateurvoetbal. Iedere week schrijf t verslaggever Gerard van der Hoeven in 'Blauwgeruite ziel' over een historische gebeurtenis in Vlissingen, in het kader van 700 jaar stadsrechten. Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentearchief Vlissingen. Mand met voorgeplante bloembollen Rieten mand met 50 blauwbloeiende voorjaars bloembollen'die na elkaar opkomen, 0 37,5 cm. Chrysant Minipico Diverse kleuren, hoogte 20 cm volle zon, potmaat 14 cm. GEMEENTE Wijziging bekendmaken Bekendmakingen van de gemeente Veere vindt u vanaf 1 januari 2014 zoveel mogelijk digitaal. Voor enkele besluiten is dit (nog) niet mogelijk. Officielebekendmakingen.nl U kunt de digitale bekendmakingen altijd en overal bekijken via onze website www.veere.nl onder het kopje Bestuur - Gemeenteberichten - Bekendmakingen. U wordt dan doorver wezen naar het digitale gemeenteblad op de website www.officielebekendmakingen.nl. U kunt op verschillende manieren zoeken op deze site. Ook kunt u een abonnement nemen op een attenderingsservice. Als u uw gegevens invoert en aangeeft welke informatie u wilt ontvangen, krijgt u via een e mail automatisch bericht als er nieuwe bekendmakingen verschijnen. Voor hulp of informatie kunt u tijdens openingstijden terecht bij de Centrale Publieksbalie in het gemeentehuis aan de Traverse 1 in Domburg, telefoonnummer (0118) 555 444. ADVERTORIAL Bijna 70% van de Neder landers ervaart wel eens stress. Het is dan niet altijd vanzelfsprekend om emotioneel in balans te blijven. Sneller geïrriteerd, een kort lontje, prikkelbare gevoelens: allemaal herkenbaar. Ook vermoeidheid en een onrustig gevoel behoren tot de top 3 signalen van stress-situaties. De natuur kan hierbij ondersteuning bieden. A.Vogel Passiflora Rustgevend Emotionele Balans geeft rust en ontspanning1, helpt evenwichtig te blijven in stresssituaties4 én bevat magnesium voor extra energie bij vermoeidheid. Onder andere een overvolle agenda, drukte op het werk en zorgen om gezondheid of de financiële situatie kunnen zor gen voor periodes van stress of spanning. Dan kan het soms lastig zijn de nodige rust te vin den en emotioneel in balans te blijven. Ook kan het leiden tot vermoeidheid. Natuurlijk is het niet mogelijk om alle oorza ken van stress of spanning weg te nemen. Maar het is wel mogelijk om ervoor te zorgen er rustiger mee om gaan. Natuurlijke ondersteuning De nieuwe A.Vogel Passiflora Rustgevend Emotionele Balans is 100% natuurlijk en bevat een krachtige combinatie van kruiden en mineralen. Het on dersteunt bij innerlijke onrust en stemmingswisselingen2,3 en helpt evenwichtig te blijven in stress-situaties4. Het bevat te vens een hoogwaardige en goed opneembare vorm van magne sium, wat gunstig is voor een goede geestelijke balans en extra energie bij vermoeidheid. Het is geschikt voor overdag, houdt lichaam en geest fris en alert2 en geeft geen gewenning. Zo kunt u ook in periodes van stress en spanning goed blijven functioneren. A.Vogel Passiflora Rust gevend Emotionele Balans is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en gezondheids winkels in een verpakking van 30 stuks. Adviesprijs 11,99. Meer weten? Bel de A.Vogel gezondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl. PassiHora Rustgevend K Emotionele Balans y Rustig en evemvkhttg Ml stress-situaties 'passiebloem, 2citroenmelisse, Valeriaan, 4zink

de Faam | 2015 | | pagina 7