'Stilstaan is geen optie' Tentoonstelling restmateriaal Biggekerke klaar voor Bigpop Oproep nieuwe rubriek Woensdag zwemmen langs de kust Concert en Play In op de Karolingische Burg I Kltk&Wm Kusttoerisme zorgt voor verdeeldheid KLIK WIN ACTIE Naar Film by the Sea met overnachting Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie VLISSINGEN - Na een interes sant betoog over de historie van het Nollebos, was het de beurt aan de Provincie Zee land, de Gemeente Vlissin gen en de Zeeuwse Milieu Federatie. De ZMF gunde de gemeente het lef om zaken te behou den omdat ze belangrijk zijn. Volgens het Kennis centrum Kusttoerisme, on derdeel van de Hogeschool Zeeland, is een groene kust zonder bebouwing een grote troef om toeristen naar Vlis singen te krijgen. "Maar daarbij speelt ook dat de toerist zich welkom moet voelen in de stad", aldus Margot Tempelman van het Kenniscentrum. "Voor een toerist moet de vakantiebestemming inspi reren en belevenissen cre- eren. Iemand moet als hij weer thuis is het gevoel heb ben dat hij zó weer terug zou willen." Leendert van Nieuwen- huijzen, eigenaar van Camping de Nolle en de (slaap)strandhuisjes op het Nollestrand, zag als priori teit voor de toekomst van zijn camping dat het leven in de stad en op de boulevard behouden moet blijven. TERUGBLIK OP PROFVOETBAL ZOEKTOCHT NAAR VERLEDEN VLISSINGEN - Deze week start voor veel verenigingen het nieuwe seizoen. Honderden sportclubs uit onze provincie beginnen aan een nieuwe competi tie, maar ook de wereld- dansclubs, de toneelver enigingen, de fotoclubs en de knutselclubs maken een nagelnieuwe start. En geen van deze clubs zou kunnen bestaan zonder en thousiaste leden. Iedere club heeft naast 'gewone' leden wel iemand waar de club op draait: de terreinknecht, de kantinejuffrouw, de enthou- OOST-SOUBURG - Zondag 13 september is er in het ka der van 700 jaar stad Vlis singen vanaf 13.00 uur een concertmiddag in de grote feesttent op de Karolin gische Burg in Oost-Sou burg. De toegang is gratis. Vlijt en Volharding en de jeugdslagwerkgroep van Muziekvereniging Euterpe uit Heinkeszand treden op. Om 15.30 uur wordt een groot Play In-orkest gevormd, dat onder leiding van dirigent Albert John siaste trainingsmoeder... Noem maar op, we kennen allemaal wel zo iemand. En nogmaals, het kunnen mensen zijn die de drij vende kracht zijn achter een sportclub maar ook achter bijvoorbeeld een hobbyclub. Deze mensen gaan we in De Faam het zonnetjé zetten, een heel seizoen lang. Vervorst repeteert en aan sluitend de middag afsluit met een concert. Alle mu zikanten, zowel van ver enigingen als individueel, zijn uitgenodigd om aan deze Play In deel te nemen. Het niveau van de te spe len werken is maximaal derde divisie. Deelname is gratis. Aanmelden kan tot aanvang van de repetitie, maar bij voorkeur vooraf via: vlijtl921@zeelandnet. nl onder vermelding van Burgplayin2015. WESTKAPELLE - De stichting Zwemmen langs Walche ren (ZLW) houdt woensdag 9 september de zwemtocht Westkapelle - Zoutelande. Deze tocht stond 26 augus tus op het programma maar BIGGEKERKE - Op zaterdag 12 september is alweer de derde editie van Bigpop. De hele middag treden jongeren op van Podium Z, en laten zij horen wat ze allemaal in hun mars hebben op muzi kaal gebied. Het wordt een zeer muzikale en gevari eerde middag. Om 14.00 uur begint Bigpop en de entree is gratis. Voor de allerklein- MIDDELBURG - Dani Ploeger staat tot 26 september met zijn tentoonstelling Waste and Desire bij Caesuur. De afgelopen twee jaar reisde Dani Ploeger door Groot- Brittannië, de Verenigde Staten, Hong Kong, Nigeria en Egypte en volgde de weg van consumentenelektro nica van de glanzende win kelcentra in het midden van werd wegens barre weers omstandigheden afgelast. De start is om 19.00 uur van af het strand bij het KNRM station. De finish is op het strand bij badpaviljoen De Branding in Zoutelande. sten is er een springkussen. Uiteraard is het mogelijk een hapje en een drankje te nuttigen. Stan Bor zal de overgang verzorgen naar het avondprogramma van Big pop. In het avondprogramma staan verschillende bands en artiesten waaronder Let- de consumptiemaatschappij tot haar hiernamaals in af valbergen en verwerkings fabrieken voor elektronisch afval. Waste and Desire bestaat uit installatiewerk dat is ontstaan in deze periode: Europees elektronisch afval verzameld op afvalbergen in ZLW verwacht 150 deelne mers die de strijd aangaan met golven, stroming, kou, drijfwier, kwallen en elkaar. Meer informatie op de site www.zwemmenlangs Wal cheren.nl. ters from Nina, Purple Maze en DJ Benny. Als afsluiting van Bigpop treden The Bo no's Friends op. Het festi val is op het voetbalveld aan de Oostweg in Biggekerke. De entree tot 20.00 uur gra tis, daarna 5 euro per per soon. Lagos, Nigeria, tablet com puters ingepakt in plaatstaal door metaalwerkers in Cairo, detailhandelsverpakkingen gevuld met restmateriaal uit een fabriek voor de verwer king van elektronisch afval in Engeland. Rolstoelhockey op Bellamypark VLISSINGEN - Op het Bella mypark in Vlissingen geven de rolstoelhockeyers van Sportclub Gehandicapten Beveland (SGB) op zaterdag 12 september een demon stratie van hun sport. Vanaf 14.00 tot 17.00 uur is ieder een welkom om te komen kijken. Naast de demonstra tie krijgt het publiek ook de unieke kans om een partijtje rolstoelhockey mee te spe len. Mensen met en zonder beperking mogen in een van de clubrolstoelen stappen en de sport zelf ervaren. Karolingenmarkt en rommelmarkt OOST-SOUBURG - In de win kelstraten van Oost-Souburg is het zaterdag 12 september Karolingenmarkt. Er zijn volop kramen en diverse acties. Naast de Karolingen markt en de rommelmarkt is er ook het Folklorefesti- val. Om 9.30 uur is hier een optreden van Vlijt Volhar ding en om 11.00 uur van Humoresque. In de Kanaalstraat zijn er tussen 14.25 en 16.15 di verse optredens, ondermeer van Mie Katoen, Dansgroep Midwoud en Reintje Vos. De spanning was voelbaar in het stadhuis in Vlissingen op de informatiebijeenkomst over kusttoerisme. Actievoerders van Behoud Nollebos waren nieuwsgierig naar de uitleg van wethouder de Jonge over de G1000 methodiek, een publieke raadpleging onder 1000 inwoners van de gemeente, door Conny den Heijer Lees verder op pagina 3 MIDDELBURG - Plein 1940 werd afgelopen zaterdag feestelijk heropend. De ondernemers hadden de krachten gebundeld en voor leuke activiteiten gezorgd. Het openingsfeest stond in het teken van het thema kermis. Voor kinderen was er de mogelijkheid om zich te laten schminken en diverse straatartiesten zorgden voor een vrolijke noot. Een van de onderdelen was het 'taarten gooien' dat voor hilarische taferelen zorgde. De belangrijkste verandering die Plein 1940 in de afgelopen periode heeft ondergaan, is dat het het autovrij is geworden. Gezellige terrassen voeren nu de boventoon. In het najaar worden bomen en straatlantaarns geplaatst om het plein nog verder aan te kleden. Plein 1940 heeft echter af en toe nog de uitstraling van een fietsenstalling. Tijdens de evaluatie die in het najaar zal gebeuren, staat dit op de agenda. Foto: Izaak Verkeste De Faairf Deze week in Blauwge- ruite Ziel een verhaal over het avontuur van VC Vlissingen 3 www.de-faam.nl Lees het bijzondere verhaal van de zoektocht door Menno Polderman Woensdag 9 september 2015 Bent of kent zo u iemand die uw Zeeuwse club een meer dan warm hart toedraagtMail ons dan via redactie.faam@ wegenermedia.nl Avondprogramma Afvalbergen Bigpop van 14.00 tot 1.00 uur. Voetbalveld Oostweg. O Tentoonstelling bij Caesuur, Lange Noordstraat 67 in Middelburg

de Faam | 2015 | | pagina 1