Oranje lint van fietsers 1 Te koop in Oost-Souburg: Gerestaureerde monumentale boerderij Monumentendag met veel leuke activiteiten FIETSTOCHT Verkoop bij inschrijving »f«|f "oo 4 Deze fraaie monumentale boerderij is casco gerestaureerd (alleen buitenzijde). De binnenzijde is leeg en biedt een geweldige kans om nog geheel naar eigen inzicht in te delen. Deelverkoop van diverse afmetingen van het perceel is mogelijk tot ruim 3000 m2 grondoppervlakte. S-00 -V^/- Vragen? Schinkel de Weerd makelaardij www.woonburg.nl mg 0118 460300 c Schinkel de Weerd Makelaardij Eigenaar Cor Brouwer vindt het belangrijk dat oude ambachten in ere worden gehouden en laat daar ie der jaar veel van zien. "Wij proberen ook altijd op het thema in te spelen, dit jaar is dat "Kunst en Ambacht", zegt medewerker Anton Kesselaar. "Daarvan is er hier zaterdag genoeg te zien om je dag leuk en gezellig te vullen." Zelf verzorgen we demon straties klassieke- en mo derne meubelstoffering en stoelenmatten, en er is hout snijwerk te bezichtigen van de inmiddels 93-jarige heer De Wolf uit Kloetinge, maar ook een rietdekker is aan wezig en laat zien wat hij kan, het zijn allemaal oude ambachten die nog op wei nig locaties te bewonderen zijn. Verder onder meer is er een houtdraaier, steen- houwer, smid, zilversmid, koperetser, een schilder die de klassieke schildertech nieken beheerst en het leg gen en restaureren van par ketvloeren. We houden ook weer onze couponnenmarkt waar mooie exclusieve stof fen voor een hele lage prijs tussen zitten. Ook aan de dames is volop gedacht daar hebben we een hoeden maakster voor bereidt ge vonden een demonstratie te verzorgen, naast dit zijn er ook schilderijen, shawls en beelden en decoraties voor binnen en buiten te vinden. Voor de kinderen is er ook van alles te doen, een knut- selworkshop door de Knut- seltheek en padvinders van de Karei Doormangroep hebben een kinderprogram ma opgesteld en ze bakken ook nog gratis poffertjes en pannenkoeken. Tevens is de koetsen en oldtimercollectie van Cor Brouwer te bezichtigen, aan de inwendige mens is ook gedacht en er is kraam met koffie, thee, frisdrank en broodjes aanwezig. Er rijdt een gratis pendeldienst met een gele Amerikaanse schoolbus tussen centrum Goes en Meubel- en Rij- tuigstoffeerderij C.J. Brou wer, Nieuwe Rijksweg 8, 's-Heer Hendrikskinderen. Geopend: 10.00-17.00 uur, rolstoelvriendelijke entree, gratis parkeren. Info: 0113- 213642 stoffeerderijbrou- wer.nl/monumentendag VLISSINGEN - Oranje Pelo ton, het fiets-initiatief dat de Staatsloterij begin dit jaar is gestart, gaat letterlijk een oranje peloton in gang zetten. Op zondag 27 sep tember is de eerste Oranje Peloton Tocht. "De Oranje Peloton Tocht moet letterlijk een oranje gekleurd peloton door Nederland worden", legt Arjan van 't Veer van de Staatsloterij uit. "Mede hier om is een Koninklijke loca tie uitgezocht, de tocht start namelijk in de voortuin van Paleis Soestdijk. Daarnaast rijdt Leontien Zijlaard-van Moorsel als ambassadeur van Oranje Peloton mee en is Team Roompot Oranje Peloton aanwezig." Iedere deelnemer krijgt een eigen startnummer dat na afloop als lotnummer meedoet in een Oranje Peloton trek king. De hoofdprijswinnaar krijgt samen met vijf vrien den een clinic van Leontien Zijlaard-van Moorsel op de wielerbaan tijdens de Zes daagse van Rotterdam. "Zij ontvangen bij hun inschrij ving een Oranje Peloton wielershirt waardoor we het grootste oranje peloton van Nederland in beweging zet ten", vertelt Arjan van 't Veer van de Staatsloterij. De tocht kan in drie verschillende afstanden worden gereden; 65,110 of 165 kilometer. Om het aangepaste wielrennen te faciliteren is er een route uitgezet voor handbikers. Naast een Oranje Peloton wielershirt krijgen de deel nemers een 1/5 Staatslot. Inschrijven kost 27,50 euro en kan via www.oranjepe- lotontocht.nl O www.de-faam.nl qg faam woensdag 9 september 2015 15 thuis op Walcheren Met Open Monumentendag pakt Meubel- en Rijtuig Stoffeerderij Brouwer weer groots uit met dit jaar het grootste aantal deelnemers in de al reeds meer dan 25 jarige traditie dat er aan de Open Monumentendag wordt deelgenomen. Met Open Monumentendag pakt Meubel- en Rijtuig Stoffeer derij Brouwer weer groots uit. Foto: PR De Oranje Peloton Tocht start op een Koninklijke locatie en moet letterlijk een oranje gekleurd peloton door Nederland worden. Foto: PR "f-

de Faam | 2015 | | pagina 15