Open Monumentendag Zaterdag 12 september van 10.00-17.00 uur ^LUMILEDS Zorgwoning in trek bij ouderen -§v 3 dagen uitwaaien in Wijk aan Zee - :'K%-W^M- Wfm Meubel en Rijtuig Stoffeerderij Brouwer Kijk voor het complete programma op: stoffeerderijbrouwer.nl/monumentendag Locatie: Nieuwe Rijksweg 8 's-Heer Hendrikskinderen tel. 0113-213 642 GRATIS Zaterdag 26 september 2015 organiseert Lumileds Middelburg (voorheen Vitrite) een Open Dag voor belangstellenden. Houtsnijwerk Zorg moet betaalbaar blij ven. Dat is de insteek van de overheid. Die stuurt erop EEN ZORGWONING BETREKKEN WIL NIET ZEGGEN DAT ALLES ANDERS WORDT aan om ouderen zo lang mo gelijk thuis te laten wonen, omdat dit goedkoper is dan hen onderbrengen in een zorgwoning. Deze aanpak is in strijd met de behoeften van ouderen, zo blijkt uit een onlangs gepubliceerd onder zoek van kennisorganisatie Platform31, in combinatie met brancheorganisaties en zorgondernemers. In het onderzoek komt naar voren dat ouderen hebben aangegeven graag in een woonzorgvoorziening te wonen. Enerzijds vanwege de veiligheid en de con stante aanwezigheid van zorg, anderzijds vanwege de gezelligheid. De overheid bekostigt dergelijke voor- Eubopean Care Residenges zieningen echter niet meer, maar adviseert om zo lang mogelijk thuis te blijven wo nen. Ook als dit al lang niet meer de beste keuze is. Niet voor niets kiezen oude ren steeds vaker voor parti culiere woonzorgvoorzie ningen. Dit hoeft ook niet zo duur te zijn als veel mensen denken. Uit resultaten van onderzoeksbureau Beren schot blijkt namelijk dat er particuliere voorzieningen zijn die heel goed weten hoe ze met weinig geld, veel zorg kunnen verlenen. De kwali teit van deze voorzieningen is dan ook hoog. Een voorbeeld van zo'n particuliere woonzorgor ganisatie is European Care Residences. Deze organisa tie, onder leiding van echt paar Maria Scholts en Paul Bijleveld, heeft verschil lende woonzorglocaties ge realiseerd waar bewoners alleen of samen ouder kun nen worden. Win de nieuwe thriller van Hans Koppel Hier kunnen bewoners te vens alles doen waar ze zelf zin in hebben. Grote en kleine zorgtaken worden overgenomen door de orga nisatie, waardoor bewoners en hun naasten tijd over hebben om allerlei activi teiten te ondernemen. "Een zorgwoning betrekken, hoeft niet te betekenen dat alles anders wordt", aldus directielid Maria Scholts. "Woonde iemand voorheen samen? Dan kan dat bij ons ook. Had iemand een huis dier? Dan mag die gewoon mee. Bij ECR vinden we het belangrijk dat mensen hun leven voortzetten zoals ze dat gewend zijn." Behalve huishoudelijke on dersteuning en persoonlijke verzorging, biedt de orga nisatie ook 24 uur per dag, zeven dagen per week zorg voor een vaste prijs. Deze structuur valt in de smaak bij veel ouderen. In algemene woohzorgvoorzieningen be taalt men huur en indien er meer zorg bijkomt, worden de kosten steeds hoger. In particuliere woonzorgvoor zieningen zoals ECR blijven de lasten hetzelfde. Zo kan men op dezelfde plek blij ven wonen, ook als behoef ten veranderen. Dat is op eigen wijze ouder worden. Woonzorglocaties van ECR zijn er op meerdere locaties in Nederland. Kijk voor meer informatie op www.ecr.eu. De ideale locatie voor een paar heerlijke dagen weg f FIETCHER O www.de-faam.nl De Faam woensdag 9 september 2015 to Met o.a.: Klassiek en modern meubelstofferen Meubelrestauratie Koperetsen Klassieke schildertechnieken Schilderen en tekenen Kralentassen, poppentassen en restauraties LUMILEDS - VITRITE, ELEKTRAWEG 14338 PK MIDDELBURG Houtdraaiwerk Steenhouwerij Zilversmid Klassieke parketvloeren Knutseltheek Hoedenmaakster Rolstoelvriendelijk, gratis parkeren! Lumileds Middelburg (voorheen Vitrite) heeft de laatste jaren ingrijpende ver anderingen ondergaan. Dankzij geavanceerde technologische kennis op het gebied van dieptrekken, stansen, spuitgieten van hoogwaardi ge kunststoffen heeft Lumileds Middel burg (voorheen Vitrite) een leidende positie op de markt (van onderdelen voor autolampen). Bij Lumileds Middelburg werken ca. 130 personeelsleden. Een belangrijk deel hiervan werkt aan innovaties van producten en productiesystemen. U kunt de fabriek bezichtigen op zater dag 26 september 2015. Door het, op eigen gelegenheid, vol gen van een bepaalde routing kunt u de unieke productieprocessen volgen. Tijdens de rondgang, die ca. 1,5 uur duurt, zult u tevens kunnen zien welke producten Lumileds Middelburg pro duceert. U kunt uitsluitend toegangskaarten verkrijgen door vóór 15 september a.s. een mail te sturen naar lisa.brouwer@philips.com met daarin vermeld uw naam, adres, het aantal toegangskaarten en of kinderopvang nodig is (i.v.m. kinderen onder 6 jaar). Tevens willen wij u verzoeken dit aan te geven als u slecht ter been bent, zodat wij hiermee rekening kunnen houden. Kinderen onder de 6 jaar kunnen niet worden toegelaten tot de fabriek. Voor kinderopvang kan gezorgd worden. S.v.p. aangeven per mail. De toegangskaarten worden u toege stuurd. U dient zich bij aanmelding op 26 sep tember 2015 te identificeren met een geldig legitimatiebewijs. Uit onderzoek blijkt dat ouderen graag op een plek wonen waar veiligheid en zorg samenvallen. Dit is in veel voorzieningen niet meer zo geregeld, omdat het kabinet dit niet langer ondersteunt. Waar kan men dan terecht? Particuliere voorzieningen ECR biedt behalve zorg, ook huishoudelijke ondersteuning en persoonlijke verzorging, zoals de schoonheidsspecialiste. Ondernemen KUk&WinJ Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Levensloopbestendig Fletcher Hotel-Restaurant Zeeduin ligt aan de rand van Wijk aan Zee op slechts 50 meter van het breedste strand van Nederland. Deze gezellige badplaats biedt veel sportieve mogelijkheden en is een ideale locatie voor een ontspannen vakantie aan de kust. Zo kunt u prachtige fiets- en wandeltochten door de duinen maken of een bezoek brengen aan het historische Haarlem. 3-daags arrangement Ontvangst met koffie of thee en regionale lekkernij 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x luxe 3-gangen diner op de dag van aankomst Informatiepakketje van de omgeving inclusief fiets- en wandelroutes Gratis WiFi Meer informatie of boeken? Ga naarwww.hotelzeeduin.nl/hah of bel +31 (0)251-376161 Dit arrangement is geldig t/m aankomst 31-03-2016 (m.u.v. feestdagen en evenementen) o.b.v. verblijf van twee personen op een standaard tweepersoonskamer. De prijs is exclusief reserveringskosten (€5 per boeking), tax and handlingfee (€2 p.p.p.n) en weekendtoeslag bij verblijf op vrijdag- en/of zaterdagnacht (€5 p.p.p.n.). In september boekt u dit arrangement voor €109 p.p. weMnkel.deweekkrantnl/reteen.html,

de Faam | 2015 | | pagina 10