Het woord aan raadslid Wilfried Boonman Verkeersdag op de Markt r O Beperkte dienstverlening op vrijdag 11 en 18 september f Enquête onderhoudstoestand van wegen in Middelburg f Commissie Straatnaamgeving EL. Inmiddels raken we er steeds meer aan gewend en zien we ook de noodzaak in om zelf meer de verantwoording te nemen voor onze leefomgeving. Daarnaast wordt er veel gesproken over medezeggenschap, burger- of cliëntparticipatie. Er wordt echter ook met argus ogen gekeken naar deze ontwik keling als zijnde een manier om te bezuinigen die leidt tot een tweede ling in de maatschappij. Zonder in de zoveelste welles-nietes discus sie terecht te komen, kunnen we heel wat leren door een parallel te trekken met innovatieve bedrijven; decentralisaties en burgerpartici patie bieden kansen. Ook (of zelfs) met minder budget en met een strakke planning. De parallel met burgerparticipatie is dat inwoners die nieuwe initiatieven starten in hun wijk of buurt succesvol moeten kunnen zijn, en de kans krijgen om te groeien, zonder allerhande obstakels die van bovenaf, van overheidswege, worden opgelegd. Foto: Aart van Belzen Open innovatiestrategieën zijn eveneens gebaseerd op kennisde ling en samenwerking. Het vormen van netwerken bij decentralisaties, ieder vanuit een eigen specialisme of achtergrond zal dan tot ver rassende nieuwe werkwijzen en diensten leiden. Het Leeuwarder frontlijn team heeft aangetoond dat door een brede samenwerking tussen verschillende disciplines en minder bureaucratie de zorg ef ficiënter wordt en goede resultaten worden behaald; binnen het budget! De ontwikkeling richting een burger maatschappij zal dan leiden tot een nieuw elan en nieuwe initiatieven. Ini tiatiefnemers en voorlopers moeten het vertrouwen krijgen dat hun idee en/of inzet succesvol kan zijn en kans van slagen heeft en niet wordt bedreigd of in de kiem gesmoord. We zullen hierbij wel een kleine, adequate overheid moeten na streven die dient als vangnet, zich faciliterend opstelt en uiterst te rughoudend is met het formuleren van nieuwe en belemmerende wet en regelgeving. Niet een overheid die een sta-in-de-weg is. Het geven van vrijheid en verantwoordelijk heid stimuleert ideeën. Voor onze samenleving ontstaan zo waarde volle nieuwe diensten. Wilfried Boonman Raadslid WD wilfriedboonman@hetnet.nl Op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 september vinden omvangrijke werkzaamheden plaats aan de hele ICT-omgeving bij de gemeente. De dienstverlening is hierdoor beperkt. De gemeentelijke balies zijn vrijdag 11 september gesloten. De gemeente is vrijdag wel gewoon telefonisch en via social media bereikbaar. Er is echter geen mailverkeer mogelijk. De mails die in de genoemde periode verstuurd worden, blijven bewaard en worden na afronding van de werkzaamheden doorgezet. Vanaf maandag 14 september zijn de balies weer geopend. Tijdens de werkzaamheden kunt u de gemeentelijke website wel bezoeken, maar geen gebruik maken van de digitale balie. Zo zal het bijvoorbeeld niet mogelijk zijn om een verhuizing via internet door te geven, een trouwdatum te reserveren, een uittreksel aan te vragen of een melding openbare ruimte te doen. Vrijdag 18 september zijn de gemeentelijke balies vanaf 12.00 uur gesloten.vanwege een personeelsmiddag. Het was helaas niet mogelijk om deze dagen te combineren vanwege al aangegane contracten en de beschikbaarheid van leveranciers. c.rr Op zaterdag 5 september orga niseert gemeente Middelburg een evenement op de Markt waarop verkeer centraal staat. Tijdens deze dag kunt u onder andere een e-bike uitproberen, een virtuele remwegtest doen, maar ook in discussie gaan over diverse verkeersonderwerpen met wethouder Chris Simons tij dens een rondetafelgesprek. De verkeersdag begint om 10.00 uur en eindigt om 16.00 uur. De toegang is gratis. Met de invoering van 30-kilometer- zones in de Middelburgse bin nenstad zijn de verkeersregels en -situaties sterk veranderd. Reden genoeg dus om er nog eens extra aandacht aan te besteden. Tijdens de verkeersdag worden diverse aspecten op toegankelijke wijze onder de aandacht gebracht. Ook is er aandacht voor een relatief nieuwe groep weggebruikers: de e-bikers. Op een speciaal parcours krijgt u tips voor verantwoord gebruik van de elektrische fiets. Wanneer u van mening bent dat bestaande verkeerssituaties in Middelburg veranderd moeten worden of als u een idee heeft met betrekking tot de verkeersveilig heid in de gemeente, dan bent u van harte welkom aan te schuiven bij de rondetafelgesprekken die geleid worden door wethouder Chris Simons. Er zijn in totaal vier gespreksrondes van ieder twintig minuten, die vanaf 11.00 uur op ieder heel uur plaatsvinden, met uitzondering van 13.00 uur. Deelne mende partijen aan de verkeersdag zijn fietshandelaren Piet Voskamp, Rens Petièt en Cyclehub, Delta-Cy- cle, de Touristshop, Veilig Verkeer Nederland, de WMO-raad, Stichting Werkgroep Gehandicapten Walche ren en de Fietsersbond. De dag is mede mogelijk gemaakt door een subsidie van de Provincie Zeeland. Doe mee op Locatie: Markt te Middelburg Verkeersdag PM De gemeente Middelburg schrijft momenteel een wegenonder houdsplan. In dit plan wordt vastgelegd hoe wij de straten en we gen in Middelburg gaan onderhouden. Uiteraard wil de gemeente haar geld zo efficiënt mogelijk inzetten, daar waar dat het hardst nodig is. Naast een technische analyse van de huidige onder houdstoestand van alle verhardingen, willen we de Middelburgers raadplegen. We doen dit in door middel van een enquête. Graag horen wij hoe u het onderhoud van de wegen in Middelburg er vaart. Waar mogelijk willen we uw mening en wensen in de besluitvorming omtrent het wegenonderhoud betrekken. Het onderzoek beperkt zich nadrukkelijk tot de onderhoudstoestand van de verhardingen, met andere woorden: wat vindt u van de kwaliteit, vlakheid, het loop- en rijcomfort van het straatwerk. Het gaat dus niet over verkeersdoorstroming, bereikbaar heid, verkeersborden, verkeersveiligheid, etc. De uitkomsten van de enquête zijn richtinggevend voor het vast te stellen beleid. De enquête bestaat uit twee vragen over de huidige kwaliteit van de bestrating (verdeeld over verschillende wegtypes) en vier vragen over de gewenste toestand van de bestrating, waarbij voorkeuren en wensen kun nen worden aangegeven. Een deel bestaat uit meerkeuzevragen, waarbij voor verschillende onderdelen een rapportcijfer gegeven kan worden. De enquête staat gedurende september en oktober op de internetsite van de gemeente Middelburg: www.middelburg.nl. Voor vragen over de enquête kunt u contact opnemen met het Ingenieursbureau van de ge meente Middelburg (tel. 0118-67 53 34). Klachten over de bestrating kunt u melden bij de afdeling Stadsbeheer (0118 - 67 52 52). Op woensdag 9 september vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Deze vergadering zal worden gehou den van 14.00 tot 16.00 uur in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Op de agenda staat onder andere een aanvraag tot het plaatsen van verkla rende onderborden bij straten in Nieuw- en Sint Joosland. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bluesroute 2A: aanleg inrit 18-8) Oude Rijksweg 60 (Nieuw en Sint Joosland: ombouwen showroom tot woonhuis (18-8). en infrastructuur Kantelauto voorlichting gordelgebrtiik Proefritjes e-bikes—i Reactietest met rij-simulator en informatie OPMMVI! A ik Veilig op weg: voorlichting dode hoek met vrachtwagen met vrachtwagen ICBWl F iets en wandel S routes en nog veel meer DELTA CYCLE! SWO~r EJTOuwsrsHoe ï35ï« Oude Veerseweg 9: tijdelijke huis vesting bedrijfsloods t.b.v. werkruimte en opslag (17-8). Torenweg: vervangen qeluidsscherm (21-8). 't Zanddorp 11plaatsen dakop- bouw (17-8). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvra gen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend.NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voor lopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. haakjes staat de datum van verzending): Eigenhaardstraat 37: bouw schuur tje (17-8). Anton de Komstraat 1 t/m 23: rioolvergunning (20-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus

de Faam | 2015 | | pagina 8