Hobby Cadeau Verkoop uw huis Schoolzwemmen was zeker geen pretje De Looff BLAUWGERUITE t mjfmh MAAND AANBIEDING Wij kopen uw huis of appartement in geheel Zeeland aan tegen 'n hoge prijs! Tel: 0118 - 62 88 34 MAKELAARDIJ O.G jy| w «jaS een plankje om te blijven drijven. Als je de zwemslag een beetje onder de knie had, moest je in het 'diepe' en dat was gewoon het ka naal. Zowel in de pieren- bak als in het kanaal zelf was het water smerig zwart. Naast scheepvaart dreef er van alles in het water. Na af loop was het enige wat je als versnapering kon kopen een spritskoek of een pennywa fel. De zwemlessen werden gegeven door strenge zwem- J**ujpr4i NIET ZELDEN TROFFEN DE ZWEMMENDE KINDEREN RATTEN IN HET KANAAL instructeurs/instructrices waarvan sommigen gelijke nis vertoonden met de auto ritaire zweminstructeur in het beroemd tafereeltje van het bange ventje dat niet kopje onder durfde in de Bert Haanstra film 'De stem van het water'. Gevorderde waterratten die in het ka naal zwommen werden niet zelden opgeschrikt door de aanwezigheid van ratten. Of moesten gebruik maken van de EHBO-koffer vanwege opengehaalde voeten aan scherpe stenen en uitsteek sels. Halverwege de jaren zestig werd in de Vlissingse raad al druk gespeculeerd dat er een nieuw modern Wat had ik een hekel aan die zwemlessen. Want het was allesbehalve leuk in dat groezelige gebouwtje. Het stelde als zwembad dan ook weinig voor. Geopend als zweminrichting in au gustus 1953 bestond het uit een steiger die uitmondde in het Kanaal door Walche ren, twee pierenbakken, een duikplank en een aantal hokken waarin je je moest omkleden. Als beginneling daalde je af in een van het kanaal afgescheiden aan gelegd ondiep pierenbad. Je deed kurken om en kreeg zwembad moest komen, kwam er na wikken en we- Men vond dit soort kanaal- gen een zwembad naast de baden niet van deze tijd, te sporthal aan het Baskens- onhygiënisch en te gevaar- burgplein. De bouw van het lijk. Andere steden hadden Sportfondsenbad startte in al zwembaden met chloor- 1969. Het werd officieel ge- water. Maar geld bleek het opend door Burgemeester struikelblok. Uiteindelijk Roemers op 20 juni 1970. Iedere week schrijft verslaggever Gerard van der Hoeven in 'Blauwgeruite ziel' over een historische gebeurtenis in Vlissingenin het kader van 700 jaar stadsrechten. Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentearchief Vlissingen. Daarbij heeft u de volgende voordelen Direct zekerheid! Géén dubbele woonlasten! Géén bijkomende kosten! Beste bod op uw huis! Snelle betaling en vlotte afwikkeling! Oplevering van uw woning bepaalt u zelf! Betrouwbaar, snel, discreet en alles via de notaris! 10 stickervellen Kerst 4,00 10 knipvellen van Marianne Design 4,00 A5 linnen karton diverse kleuren 0,10 per stuk Ook 's avonds en op zaterdag bereikbaar! Langeviele 63 - Middelburg .Tel. 0118 - 851042 06-30539469 www.hobbyencadeaukleurenfestijn.nl De Faam woensdag 2 september 2015 7 Beginjaren zestig trokken honderden kinderen per fiets naar het Vlissingse zwembad voor zwemles. In die tijd ging dat nog in school- ;i>, - g» verband. zwembad was een gjk M zogenaamd Kanaalbad aan het Jaagpad, dat tegenwoordig dienstdoet als opleidingscentrum voor Scaldis Academy. door Gerard van der Hoeven Het Vlissingse zwembad bij de opening in augustus 1953 Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen Wij verkopen o.a: hobby artikelen, stickervellen, karton, boeken, brei- en haakartikelen, wol en katoen, snij- en embossing mallen diverse lint en nog veel meer! Catania www.delooffmakelaardij.nl Oostkerkplein 16, 4331 TL Middelburg

de Faam | 2015 | | pagina 7