Zondag is het feest op Plein 1940 Rustig thuis voor ragdoll Chico De Faarrf m Wê Paradise lost Deel ervaringen in de zorg m WÊÈm Plein 1940 in Middelburg is helemaal op de schop gegaan en autovrij gemaakt. Er zijn nu ook terrassen voor de horeca ingericht. Om dit te vieren wordt 6 september een Pleinfeest georganiseerd door de ondernemers rondom Plein 1940 en de Pottenmarkt. MIDDELBURG - Deelnemende bedrijven zijn Bomont, Bar Gaudi, Bar American, Pluk de Dag, Steakhouse de Tam boer, Hildernisse eten en drinken, Zij van Beneden, De Herberg, De Vriendschap, Seventy Seven, a Domani, Die Lange, El Kantra, Ex- presszo en 12% of meer. Het Pleinfeest is van 13.00 tot 23.00 uur. Carolien Sanders van Steakhouse De Tamboer en Hildernisse eten en drin ken, en Connie de Lange van café De Vriendschap zijn enthousiast:"Het is feest omdat Plein 1940 nu einde lijk autovrij is. Dat heeft heel wat voeten in de aarde gehad maar nu is er een plein met terrassen waar het gezellig en zonnig zitten is." Ook het Geereplein wordt erbij be- trokken. Met het Pleinfeest haken de 'ondernemers op het thema kermis in en zijn zij verkleed als ouderwetse kermisklanten. Bezoekers worden getrakteerd op ver schillende activiteiten zoals Georg Traber die vanaf 13.30 uur al opklimmend een ze ven meter hoge stellage bouwt van bezemstelen. Er is een wijnproeverij, lekker eten en drinken, ijsjes en muziek. Veel vrijwilligers zijn ingeschakeld en de ge meente Middelburg draagt bij in de kosten. Wethouder Johan Albers opent rond 15.30 uur het Pleinfeest waarbij een taart wordt ge gooid. Eerst wordt met een veiling zoveel mogelijk geld binnengehaald voor Stich ting Jarige Job, voor kinderen die geen verjaardag kunnen vieren om wat voor reden dan ook. Daarna wordt de taart gegooid. WETHOUDER SEM STROOSNIJDER Gisteren tijdens het zes uur journaal werd ik overvallen door een plotse ling gevoel van misselijkheid. Het gevoel kwam op tijdens een nieuwsitem over een vrachtbusje net over de grens bij Oostenrijk. Het busje stond in de verzen gende hitte langs de snelweg met een nog onbekend aantal overleden personen. De autoriteiten werden gealarmeerd door een vloeistof die achter uit de laadbak kwam sijpelen. Het dodenaantal was op .dat moment nog onbekend, maar geschat werd enkele tientallen. Ik weet niet waarom dit item mij zo misselijk maakte. De stroom van berichten over duizenden verdron ken bootvluchtelingen hebben mij, eerlijk gezegd, nooit zodanig beroerd. Was de oorzaak hiervan de anonimiteit van een zeemansgraf of witte lijkenzak op een Italiaanse patrouilleboot? Was het dat de bootvluchtelingen hun best deden om het continent te bereiken en deze mensen al het 'Fort Europa' waren binnengereden? Ik weet het niet. Maar dat misselijke gevoel van gisteravond had ik vanmorgen weer toen het een omgeslagen boot voor de kust van Libië betrof waarbij 200 mensen overleden. Het geeft te raden wat mannen, vrouwen en kinderen een klein busje in drijft. Is het de hel die ze ontvluchten? De oorlog in Syrië of de overbevolkte opvang centra in Griekenland? Of is het 'Het Para dijs' waarnaar zij op zoek zijn? De vrede en veiligheid van Europa, de droom van een toekomst? Ondertussen klinkt er protest, ook in Nederland, tegen de komst van meer asielzoekers. De angst dat 'zij' ons 'Paradijs' betreden, is vaak groter dan onze barmhartigheid. En als wij bang zijn dat deze mensen ons 'Paradijs' zullen afnemen of bezoedelen met hun komst, is dat dan de beschaving waarvoor wij vechten? VLISSINGEN - Wat zijn de er varingen met het geven van burenhulp, vrijwilligers werk en mantelzorg? En hoe tevreden zijn mensen die hulp vragen over de manier waarop hun gemeente de toegang tot zorg en onder steuning regelt? Dat willen negen cliëntenorganisaties weten. Op 3 september begint de digitale raadpleging 'Zorg naar gemeenten: Goed voor elkaar?'. De vragenlijst is bedoeld voor mensen die vrijwilliger zijn of onbetaald hulp (kun nen) bieden én voor mensen die zorg en ondersteuning nodig hebben. De vragen lijst staat op "www.zorgnaar- gemeenten.nl. Het duurt ongeveer 10 minuten om de vragen te beantwoorden. Mensen die geen internet hebben, kunnen telefonisch hun ervaringen melden: op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur via 0900 235 67 80 (20 cent per gesprek). "Door de vragenlijst in te vul len, helpen inwoners mee de zorg en ondersteuning door gemeenten te verbeteren", vertelt programmavoorzit ter Hans Sureveen. "De re sultaten worden gebundeld en aangeboden aan lokale belangenbehartigers, Wmo- raden en alle gemeenten. Zij kunnen de ervaringen gebruiken om goede zorg te regeleii die past bij wat men sen vragen." Het onderzoek is onderdeel van het programma Aan dacht voor iedereen (AVI). Hierin werken negen cliën tenorganisaties samen VLISSINGEN - Deze week zet ten we een schat van een kat in het zonnetje. Chico is een ragdoll van vier jaar oud. Een ragdoll is een forse kat. ragdoll betekent letterlijk 'lappenpop', omdat de kat zich in de armen van zijn baasje echt laat hangen. Het zijn rustige aanhankelijke katten. Chico is op zoek naar een plek waar geen andere die ren zijn en geen jonge kinde ren want daartraakt hij een beetje door van slag. Chico heeft last van zijn darmen en heeft daarom goed voer nodig. Hij is dol op aandacht en drie keer in de week een kambeurt kan geen kwaad. Belangstelling voor Chico? COLOFON Of voor één van de andere katten of honden in Dieren asiel Walcheren? Kom dan eens een kijkje nemen op de Maanweg 5 in Vlissingen of bel naar 0118 - 613579. 1 tWm weoeNeR Media KORT NIEUWS Mia Madre bij Film by the Sea VLISSINGEN - Film by the Sea door het jaar heen toont dinsdag 8 septem ber de Italiaanse film Mia Madre. Het leven van Margherita, een succesvol filmmaker, komt onder hoogspanning te staan wanneer haar moeder in het ziekenhuis wordt op genomen. Ze zit midden in de draaiperiode van haar nieuwe film. Met een ex-man, een opgroeiende dochter en de strubbelin gen in een nieuwe relatie kan ze er niet veel meer bij hebben. Haar broer die wel de nodige tijd aan het ziekbed kan doorbren gen, drukt Margherita met haar neus op de fei ten: hun moeder zal niet lang meer leven. Dit besef dwingt Margetha stil te staan bij het leven dat ze leeft. Nieuwe film van ac teur/ regisseur Nanni Mo- retti (La Stanza del Figlio, Caos Calmo). Schrijfcafé is voor ladies only MIDDELBURG - Op dinsdag 8 september is er weer schrijfcafé voor vrouwen van 10.15 tot 12.15 uur in Zenc op de Markt in Mid delburg. Het thema is be leven. Meer informatie bij Tanja Harpe, tel.0118 851698 of 06 53348410. Tekenen voor jong en oud MIDDELBURG - In septem ber start de basiscursus tekenen in het atelier van kunstschilder en tekendo cent Janita de Jong. Zowel met de kinderen als vol wassenen wordt gewerkt in groepen van zes cursis ten, zodat de begeleiding optimaal is. Verschil lende tekenmaterialen en onderwerpen komen aan bod. Aanmelden kan via info@janitadejong-por- tretschilder.nl. Stuur voor meer informatie een mail, of ga naar Sieraden bij Blauwe Hope MIDDELBURG - Blauwe Hope aan de Seisweg 78 in Middelburg is zondag 6 september geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Er zijn sieraden met edel- steenkralen te zien van gastvrouw Anne de Kam. Reparaties kunnen aange boden worden. Gastexpo- sant is Hanneke Patty die mandala's toont in kleur potlood en aquarel. Meer sieraden van Anne zijn tot en met november te be wonderen in 't Gasthuis aan het Noordpoortplein 2 in Middelburg. VI 'IEND s :hap O www.de-faam.nl De Faam woensdag 2 september 2015 5 door Leon Janssns NlUïWSSl V Plein 1940 heeft een ander aanblik gekregen en is een stuk gezelliger geworden. Foto: Leon Janssens O zorgnaargemeenten.nl BHH Ragdoll Chico zoekt een rustig huishouden. Chico houdt van aandacht maar kan niet goed samen met andere dieren. O dierenasielwalcheren.nl. Advertentieverkoop Redactie en en media-advies S persberichten Unda Heikoop I# w! Marina Meijers E adverteren.zeeland@ 1 E redactie.foam@ wegenermedia.nl wegenermedia.nl T 06-20 5414 55 BMVkP T 088-013 09 20 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website www4e-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie Marina Meijers (foto), Harmke Kik, Frank Hussiage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/Verspreidklachten T 0900-4245726 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV O Cinecity dinsdag 8 september 14.00 en ig.30 uur O www.schrijfjevrij.nl O www.janitadejong portretschilder.nl

de Faam | 2015 | | pagina 5