bol van activiteiten ledereen welkom bij de Play In Met de roeisloep naar Engeland 0 uit bin De Oosterscheldeweek staat bol van activiteiten r 090 ontdekken kan van 5 tot en met 12 september oesterputten en het kweken van oesters en mosselen. Aansluitend kunnen er, on der het genot van een glaasje wijn, verschillende soorten oesters worden geproefd. Een andere activiteit is wad lopen op de bodem van de Oosterschelde. Na een korte vaart met de Yerseke 100 kunnen de deelnemers, voor zien van schepnet en emmer, naar wieren, krabbetjes, gar nalen, schelpen en andere bodenvondsten zoeken. Deze educatieve wandeling is zeer leerzaam en geschikt voor kinderen. Deze rondvaart naar de schelpenbank is op maandag 7 september om 16:00 uur en vertrekt vanuit de haven van Yerseke. De Oosterschelde fietsend of wandelend ontdekken zal vooral vanaf de dijken moe ten gebeuren maar hier en daar zijn er mogelijkheden om, onder leiding van een gids, een laarzentocht op slikken en schorren te ma ken. Een van die wandelin gen is een survival door het verdronken land van Zuid- Beveland, dat in het zuid oostelijke deel van de Oos terschelde ligt. Deelnemers krijgen tijdens de wandeling informatie over de deltana- tuur en over de verdronken. Het voormalige getijdenha- ventje Rattekaai vormt het beginpunt van de excursie die dinsdag 8 september om 18.30 uur vertrekt. OOST-SOUBURG - In kader van 700 jaar stadsrechten Vlis- singen is er zaterdag 13 sep tember een concert en Play In op Karolingische Burg in Oost-Souburg. Vanaf 13.00 uur barst het muziekgeweld los met een concertmiddag in de grote feesttent van het folklorefestival. De toegang is gratis. Fanfare, jeugdorkest en slagwerkge roep van Vlijt en Volharding en de jeugdslagwerkgroep van Muziekvereniging Eu- terpe uit Heinkeszand tre den op. Om 15.30 wordt er een groot Play In-orkest gevormd, dat onder leiding van dirigent Albert John Vervorst zal repeteren en aansluitend de middag be sluit met een concert, dat om 17.00 uur eindigt. Alle actieve gevorderde mu zikanten, zowel van vereni gingen als individueel, zijn uitgenodigd om aan deze Play In deel te nemen. Het niveau van de te spelen wer ken is maximaal 3e divisie. Naast HaFaBra-muzikanten zijn ook violisten van harte welkom. Instrument (m.u.v. groot slagwerk) en lessenaar moeten de muzikanten zelf meebrengen. Voor bladmu ziek wordt gezorgd. Deel name is gratis. Aanmelden kan tot aan vang van de repetitie, maar bij voorkeur vooraf via: vlijtl921@zeelandnet.nl on der vermelding van Burg- playin2015. VLISSINGEN - Tijdens de We reldhavendagen in Rotter dam op 5 september zullen ruim 140 mariniers in roei- sloepen onder de Erasmus- brug beginnen aan de mon- stertocht naar Engeland. Eenmaal op de Noordzee gaat de tocht echter eerst naar Vlissingen. Op 6 sep tember arriveert de Dutch Marines Rowing Challenge in Vlissingen. De oprichter van het Korps Mariniers, Michiel A. de Ruyter komt immers uit deze stad en het is natuurlijk ook de plaats waar straks een nieuw Ma rinierskazerne zal komen te staan. De verbondenheid tussen Zeeland en de mari niers is dus niet nieuw, die bestaat al ruim 3 eeuwen. Dat willen de mariniers onderstrepen door deel te nemen aan verschillende Zeeuwse evementen en na tuurlijk tijdens de overtocht zelf. Vanuit Vlissingen zal de oversteek over de Noord zee worden gemaakt naar Sheerness. Onderweg die nen de twee drukst bevaren scheepvaartroutes ter we reld overgestoken te worden. Vanaf de monding van de Thames bij Sheerness wordt er richting Londen verder de rivier opgeroeid tot aan de Tower Bridge. Het sloeproeien is een eeuwenoude maritieme basisvaardigheid. Het on derscheidt zich door zijn traditionele en unieke ka rakter. Het combineert team work met doorzettingsver mogen en amfibische inzet. De Koninklijke Marine zal de roeiers ondersteunen met een van haar.grootste mari neschepen Zr. Ms. Johan de Witt. AAeRtetv) N» "Ruus tcöMMEWAN Mie 'T "BeRBKiFeeST JP»eWK je Kice AeLTie?D UKJ STIK iw 3e küpATENJ WOONPLAZA O www.de-faam.nl De Faam woensdag 2 september 2015 3 erSflTieldc sSgfili POOSTERSCHFLOE.NL coördinator communicatie en educatie bij het Nationaal Park Oosterschelde en rechts Jean d'Hooge van september de aftrap van de Oosterscheldeweek is. Foto: Carrie Frederiks Fietsen en wandelen Al zeven jaar houdt Nationaal Park Oosterschelde in de tweede week van september de Oosterscheldeweek. Acht dagen lang staat het bol van de activiteiten. Iedereen, van jong tot oud, kan dan kennismaken met dit bijzondere gebied waarbij het beleven van de Oosterschelde centraal staat. Zo kunnen deelnemers mee op zeehondensafari of een natuurvaartocht, maar ook snorkelen, strandjutten, wandelen en zeilen. Ook op culinair gebied valt er veel te beleven: Genieten van Zeeuwse zilte zaligheden of meedoen aan een zoektocht naar eetbare wieren. In totaal zijn er meer dan zestig activiteiten. Er is dus voor ieder wat wils. Als klap op de vuurpijl sluit de Oosterschelde week af in Goes met een unieke sneak preview van de bios coopfilm 'Holland, Natuur in de Delta.' Het complete programma is te vinden op de website. O www.np-oosterschelde.nl ^«"^Merfen >100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies bij Blnnenüft Buitenmeubelen en Buitenverlichting Dat beteken kortingen van 15 tot 40% op onze showroommodellen Tuinbanken tuintafels, parasols barbecues en ioungemeufoelen. alles mag straks pronken in uw tuin: Kom snel langs en profiteer bij Binnenuit Buitenmeubelen en Buitenverlichting of kijk op binnenuit.nl Schouwersweg 7 Hemkenszand 0113 21 58 38 binnenuit.nl

de Faam | 2015 | | pagina 3