Horoscoop r r r r 8 5 3 7 1 2 7 6 3 9 4 2 4 6 9 5 1 5 2 4 9 8 1 5 8 2 6 4 1 7 5 J DE KAMERS Ram Wilt u vriendschapsbanden nauwer aan halen? Neem dan het ini tiatief en bedenk hoe u voorheen in die relaties stond. Misschien heeft u onbe wust op afstand aangestuurd. Stier Als er oud zeer opspeelt bent u dringend aan afleiding toe. Benut uw wilskracht om iets te bedenken waar van u zeker opknapt. Betrek daar men sen bij bij wie u uzelf kunt zijn. Tweelingen Stoerder doen dan u bent leidt alleen maar tot misverstanden en ver wijdering. Als er een emotionele crisis dreigt, is het een veel beter idee om open kaart te spelen. Kreeft Na enkele incidenten heeft u uw enthousiasme terug. Waarschijn lijk omdat mensen hun vertrouwen in u hebben uitgesproken. Niemand kan zonder een schouderklopje op zijn tijd. Leeuw Te hoog gespannen verwach tingen kunnen ontsporen. Stel daarom uw eisen bij. Voor uzelf en voor uw dierbaren. Dan kan iedereen tenminste weer opgelucht ademhalen. Maagd Als u verlangt naar meer diep gang is het verstandig eerst uw rela tie eens onder de loep te nemen. Met struisvogelgedrag schiet u niets op. Misschien bent u solo wel beter af. Weegschaal Onderneem zo snel mogelijk actie want zonder inspanning zal uw situatie niet veranderen. Verandering vraagt om volledige inzet. Klagen over anderen leidt tot pas op de plaats. Schorpioen Er is niets mis met kennis, maar heb ook aandacht voor uw gevoelens. In het gewone leven kunt u veel wijs heid opdoen. Wijsheid die soms veel meer diepgang heeft dan louter kennis. t/ Boogschutter We hoeven niet allemaal het zelfde te zijn of te doen. Daar zou het maar een saaie boel van worden. Echte vrienden doen dan ook niet moeilijk als u uw leven anders wilt gaan inrichten. Steenbok U zou zich wat losser op mo gen stellen. Een ontspannen aanpak kan goed werken. U doet vrijwel alles met volledige toewijding. Dat is prijzens waardig maar verkramp er niet door. Waterman Heb begrip voor mensen die niet alles alleen afkunnen. U wordt er niet slechter van als u af en toe iets doet voor een ander. Ook al krijgt u het idee dat dit u wordt opgedrongen. Vissen Een ingeslagen weg schenkt u niet de bevrediging waar u op had ge hoopt. Realiseer u echter dat u zelf ook zwakheden hebt die daar aan bij heb ben gedragen. Niemand is volmaakt. Helen Giltrow, De infiltrant Boekerij 19,99 (e-book 12,99) Snoeihard en filmisch duister Het Programma is een expe rimentele gevangenis op een plaats die nooit daarvoor was bedoeld. Oké, er nog nooit iemand uit ontsnapt, maar binnen zijn criminelen de baas en trekken bewakers zich terug zodra het donker wordt. Toch wil hitman Si- mon Johanssen er naar bin nen om een klus voor een onbekende opdrachtgever uit te voeren. Dat lijkt on mogelijk, maar met de hulp van computerhacker Karla wordt hem toch toegang ver leend. In een omgeving die hem beslist vijandig gezind is, moet hij op zoek naar een vrouw die eigenlijk niet kan bestaan. Als blijkt dat daar wel heel goede redenen voor zijn, komt de hele operatie langzaam maar zeker in een heel ander daglicht te staan. Voor Johanssen en voor de hele organisatie rond Karla wordt de situatie steeds gevaarlijker. Maar wie zit achter dit duistere spel? Een keihard en duister debuut. Ingewikkelde menselijke geest Als televisieprestator heeft Aram de Smet afgedaan en dan laat zijn partner, de succesvolle rechercheur Liz, hem ook nog eens in de steek. Terwijl Aram steeds verder afglijdt, ziet hij toe vallig de naam van jeugd vriend Bo Flinterman in een rechercherapport van Liz. Daarin wordt deze in verband gebracht met de verdwijning van het jonge meisje Pandora. Kan Aram zijn jeugdvriend helpen? Dat is misschien wel net zo'n op gave als het goed doorgron den van de personages. In deze psychologische roman heeft Pandora een bijzon dere kamer in haar hoofd om zinnen en woorden op te slaan, waarmee ze het feit dat ze niet kan praten com penseert. En Bo blijkt over een soortgelijke kamer te be schikken om zijn herinne ringen een plaats te geven. Ingewikkeld? Zeker! Maar doorzetten loont. Lucas de Waard, De ka mers De Geus 18,95 (e-book 14,99) Ann Leckie, Het recht van de Radch Luitingh-Sijthoff 19,99 (e-book 12,99) Volstrekt ander perspectief De volstrekt onbekende we reld met extreem andere verhoudingen en bewust zijn die Ann Leckie creëert, vraagt eigenlijk om meer ruimte dan deze kolom. Terwijl Leckie de complete samenleving van de Radch tot leven brengt, is het Breq die haar eigen doel heeft. Ooit een anonieme soldaat zonder eigen wil en aange stuurd door de kunstmatige intelligentie van het troe penschip Recht van Toren, heeft zij nu een duidelijke queeste. Met de duizend jaar geleden ingevroren Seivar- den aan haar zijde heeft zij een appeltje te schillen met Anaander Mianaai, de vrij wel almachtige heerser, die zijn bewustzijn over dui zenden identieke lichamen heeft gedistribueerd. Een op voorhand wel erg ongelijke strijd, die evenwel genoeg ingrediënten levert voor een leesbeleving die niet alleen de die-hard science-fiction- fans aan zal spreken. r O www.de-faam.nl Puzzel mee! gezichts harig tenen strijk woord voordeel Euro orgaan draadje mand ijzer voerder bevel peaan T T ver klappen 9 tele visie band vogel- mest kijken weeg gebalde Japans bordspel toestel hand 6 1 deel van een ei eigen dom kunst werk vroeger 10 vaartuig ziekte ver wekker grond soort speel goed ver bouwen T 3 vang- werktuig inkomen aard geest vorsten- titel 7 muziek instru ment indianen- tent glamour T 4 pro jectiel eettafel duiven hok land in persoon lijk vnw. muziek zitbad T Europa voor zetsel noot thans 5 voor zetsel T bikini zonder boven stuk T het minste 2 8 goed- bloed 1 23 4 56789 10 De Faam woensdag 2 september 2015 39 Kijk elke week voor winacties op Geefje mening over dit boek op ook op Facebook: dizzieboe- ken Sudoku 3 9 Sanders Puzzelboeken V7854

de Faam | 2015 | | pagina 39