Zelf appels plukken in boomgaard Schorre in Vrouwenpolder. Advertorial Scheldestromen verbreedt druk fietspad Gratis proefles jongensgym Trash the Dress Route bibliobus aangepast Activiteiten bij Terra Maris Gezellige bazaar Alle kleding één euro Nieuwe lessen verdedigingssport Van spetter tot aquarel Van 26 september tot en met 31 oktober kun je iedere zater dag en woensdag zelf appels plukken in boomgaard Schorre in Vrouwenpolder. Martin en Carien Duvekot die naast hun fruit teeltbedrijf een camping en landwinkel runnen, zijn vorig jaar begonnen met de zelfplukdagen. OOSTKAPPELLE - Het Winkeltje van Woord en Daad verkoopt tot en met 12 september alle twee dehands zomerkleding voor één euro per stuk. Deze euro's zijn bestemd voor vakonderwijs in India (zie www.woordendaad. nl/comite-walcheren). De win kel is open van maandag- tot en met zaterdagmorgen en woens dagmiddag en te vinden aan de Dorpsstraat 25 in Oostkapel le. VEERE - Waterschap Schelde stromen start deze week met het verbreden en verbeteren van het fietspad door de dui nen tussen Westkapel le' en Zoutelande. Vooral tijdens het recreatieseizoen maken veel fietsers en andere recreanten gebruik van dit 3,5 kilometer lange fietspad. Omdat grote drukte op een smal pad leidt tot verkeersonveilige situaties, wil het waterschap dit fietspad ver breden van twee naar drie me ter. Tijdens de Kustmarathon (weekend van 3 oktober) wordt er niet gewerkt. Het fietspad is dan inmiddels begaanbaar zodat alle deelnemers het pad veilig kunnen oversteken. OOSTKAPPELLE - Jongens in de leeftijd van 6 tot en met 11 jaar kunnen vrijdag 4 septem ber van 18.00 tot 19.00 uur meedoen aan een gratis gym les van Gymnastiekvereniging Hygiëa in Westkapelle. De les is in sportzaal de Bellink aan de Molenwal. Alle disic- plines uit de tumsport komen aan bod. Zo gaan de jongens springen als Jeffrey Wammes en draaien aan de rekstok als Epke. Aanmelden is niet no dig. Iedereen is welkom. Meer informatie? Mail dan naar info@gymnastiekverenigin- ghygiea.nl. VROUWENPOLDER - Kunstenaar Ida Groeneveld-Nauta geeft op 3 september van 13.00 tot 17.00 uur de workshop 'van spetter tot aquarel' op de mooie lande lijke plek bij Hoeve Christina in Vrouwenpolder. Kijk voor meer informatie en aanmelden op de website www.idanauta.nl/ tel. 0118-6346161. OOSTKAPELLE - Op het terrein en strand achter Kasteel Westho ven in Oostkapel le is zaterdag 5 december 'Trash the dress Zeeland'. Trek nog éénmaal je trouwjurk of trouwpak aan. Iaat je fotograferen en doe wat je op je grote dag nooit durfde. Klim in bomen, spring van de duinen, eet taart met je blote handen, spuit met bubbels en spring het water in. Samen met deelne mers en fotografen uit Zeeland en ver daarbuiten wordt het een middag om nooit te vergeten. De kosten zijn 12,50 euro per persoon inclusief drinken, taart en een fles bubbels om te spui ten. Info en foto's van vorige edities zijn te vinden op www. facebook.com/trashthedress- zeeland. Deelnemers (bruiden, bruidegommen en bruidskin deren) en (hobby)fotografen kunnen zich nog aanmelden vi- attdz@berbels.net VEERE - De Zeeuwse Biblio- theek/SCOOP is verantwoor delijk voor de levering van de bibliobusvoorziening in een groot aantal gemeenten op het Zeeuwse platteland waar geen fysieke bibliotheekvoorziening aanwezig is. Vanaf deze week zijn de haltetijden en sommige standplaatsen gewijzigd. Dit wordt gedaan om nog beter in te spelen op de. vraag van de klanten. Tegen landelijke tendensen in blijkt dat op het Zeeuwse platteland nog steeds veel gelezen wordt. Uit gebrui kersonderzoek is gebleken dat mensen behoefte hebben aan langere haltetijden zoals bij het onderwijs. Op een aantal plaat sen wordt hieraan voldaan, op andere'locaties komen de bus sen vaker. Meer info op www. zeeuwsebibliotheek.nl. men we op dit idee. We hebben gemerkt dat we veel mensen een groot plezier hebben ge daan met de mogelijkheid om zelf appels te komen plukken. Er heeft zelfs iemand gezegd dat dit leuker was dan een dagje pretpark: de kinderen vonden het spannend om zelf de mooi ste appels uit de bomen te halen, je kiest zelf je appels uit en gaat er anders naar kijken als je ziet wat er aan vooraf gaat voor een appel op je fruitschaal ligt." Fruitteeltbedrijf Schorre teelt niet alleen appels. Ook peren, pruimen en kiwibessen, een nieuwe fluitsoort. Van deze bes sen wordt behalve ijs en jam ook bier gemaakt: een uitda ging voor de liefhebber. In de landwinkel is dit bier uiteraard te koop, naast jam, boerenzui- vel, kaas, noten, servies, hun zelfgemaakte appel- en peren- sap en Zeeuwse streekproduc ten. Duvekot: Producten van Schorre vinden inmiddels hun weg naar winkels en restaurants en daar zijn we trots op. Net zo trots als op onze lekkere appels, die je dus hinnenkort zelf kunt komen plukken aan oe Vroon- dijk 2 van 09.00 tot 17.00 uur." Foto door: Berbel Nijsse OOSTKAPELLE - Terra Maris houdt op zondag 6 september van 14.30 tot 16.30 uur de activiteit strandjutten met een inleiding bij het aquarium. De activiteit is bedoeld voor alle leeftijden. De kosten zijn 4 euro per persoon. Aanmelden is noodzakelijk. Bij voorkeur via het invullen van het re serveringsformulier op www. terramaris.nl onder de rubriek GRIJPSKERKE - De jaarlijkse bazaar en rommelmarkt in Grijpskerke is dit jaar op za terdag 12 september. Er is van alles te beleven voor jong en oud. Er is verkoop bii opbod, verkoop van tweedehands tedoen/activiteitenagenda of telefonisch via 0118-582620. Op woensdag 9 september is er het natuurspreekuur 'daar vraagje me wat'. Het gratis na tuurspreekuur begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Tij dens deze activiteit kunnen be zoekers vragen stellen over de eigen natuurvondsten en waar nemingen aan biologe Betty Ras. goederen, kleding, speelgoed en meubelen. Ook voor een natje en een droogje wordt ge zorgd. Er is een consumptie tent, een satékraam, wafels en oliebollen. Kinderen kunnen pony rij den en ringsteken op het trapveldje. Als doel voor de bazaar is gekozen voor een project io Nigeria. Kijk voor meer ir- -op ut - Pc www.cbr-effata.org,. KOUDEKERKE - De trainingen bij Taekwondovereniging Kou- dekerke starten deze week in sporthal Couburg. De eerste les is woensdag 2 september om 19.00 uur onder begeleiding van Fred Korstanje. Hij geeft les in verschillende vecht-en verdedigingssporten zoals hapkido, judo, tang soo en tae kwondo. De trainingen staan open voor jongens en meisjes, jong en oud. Het is mogelijk een gratis proefles te volgen. Aanmelding vooraf is niet no dig, neem wel sportkleding mee. De lestijden zijn woens dag van 19.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot II .00 uur in de sporthal Couburg in Koudekerke. Duvekot: Vorig jaar kregen de fruittelers te maken met het Russische handelsboycot op Nederlands fruit waardoor we een overschot hadden. Zo kwa-

de Faam | 2015 | | pagina 34