Online boodschappen doen is vers en handig Rotary houdt mosselparty HEERLIJK ETEN li PROEF EN BELEEF DE STREE #emelisse www.lekker-zeeland.nl Veel consumenten hechten waarde aan versproducten van een hoogwaardige kwaliteit van locale leveranciers, maar zijn niet in de gelegenheid om de versspecialisten te bezoeken. Bijvoorbeeld door werk, gezondheid of gewoon onvoldoende tijd. Bij yers Handig is het mogelijk om verse producten online te bestellen en thuis of op het werk te laten bezorgen. Vijf versspecialisten uit de regio hebben de krachten gebundeld en bezorgen de boodschappen aan huis in heel Zeeland en Goe- ree-Overflakkee. Het gaat om Groentehandel De Winter uit Goes, De Echte Bakker Filius uit Yerseke, Notenexpres uit Middel burg, Slagerij Van Zuid- land uit Dirksland en Cor de Kaasboer uit Melissant. Deze leveranciers van Vers Handig zijn geselecteerd op hun specialismen en kwaliteiten. Dit zorgt ervoor dat Vers Handig een breed assortiment kan aanbieden vanvheerlijke kwaliteitspro ducten uit de regio die ook nog scherp geprijsd zijn. Milieuvriendelijk Boodschappen kunnen heel eenvoudig online worden besteld in de webshop van www.versenhandig.nl. De producten worden afge leverd in speciale milieu vriendelijke (koel)boxen. Op vaste dagen, namelijk op dinsdag, vrijdag en zater dag, worden de boodschap pen bezorgd op het gewens te adres. Ben je in de gelegenheid om de boodschappen af te ha len? Dan kun je terecht bij het distributiecentrum aan de Columbusweg 5 in Goes. Streekmarkt en Energy Festival BROUWERSDAM - Op zater dag 5 september vindt bij het Inspiratiecentrum Gre- velingen op de Brouwers- dam een streekmarkt en het Energy Festival 2015 plaats. De vierde editie van de Zilte Zaterdag Streekmarkt valt samen met de allereerste editie van het Energy Festi val Goeree-Overflakkee. Een spectaculair evene ment voor alle bewoners en bezoekers op het meest duurzame eiland van West- Europa. Laat je op de streek markt verwonderen door lokale specialiteiten, oude ambachten en bijzondere duurzame producten. Maak tijdens het Energy Festival op een interactieve ma nier kennis met duurzame vervoersmiddelen. Test de nieuwste e-bikes, elektri sche scooters of schrijf je in voor een Tesla test drive via www.teslaislandchallenge. eu. Leer meer over nieuwe duurzaamheidsinitiatieven zoals de getijdencentrale, het waterstoftankstation of duurzame vistechnieken. Voor de kinderen is er een kidsplein met workshops, een speurtocht en een springkussen. -Het Energy Festival is georganiseerd door de gemeente Goeree- Overflakkee en Dietz com municatie en wordt mede mogelijk gemaakt door part ners als Tesla en Eneco. De evenementen zijn van 10.00 tot 17.00 uur en de toe gang is gratis. Dineren in een monument ZIERIKZEE - Tijdens het Open Monumentendag weekend is op Schouwen-Duiveland op zaterdag 12 september 'Dineren in een Monument'. Het nieuwe culinaire eve nement is bijvoorbeeld zeer geschikt voor bedrijven die hun relaties op een bijzon dere wijze willen verrassen. De deelnemende monu menten en restaurants zijn: Jacobshofje in Zierikzee (40 dinerplaatsen) met chef Martin Knippenburg van restaurant our Seaside in Renesse, Lekker bij Maas in Dreischor (20 dinerplaatsen, eveneens met chef Knip penburg) en Meekrapstoof Willem III in Noordgouwe (40 dinerplaatsen) met chef Bart de Bree van Hostellerie Schnddebeurs, vlakbij Zie rikzee. De eigenaren of beheerders van de betreffende monu menten zitten ook aan tafel en vertellen over de geschie denis van de locatie. Info: www.dinerenineenmonu- ment.nl Benefieteroute 2015 Benefiets: een stralend resultaat De belangstelling was massaal. Er zijn bijna 350 kaar ten gekocht, en er hebben meer dan 400 mensen meegedaan. Er zijn meer dan 35 liters soep ge maakt, 150 groensalades overhandigd, tientallen kilo's friet gebakken, 170+ stuks fruit gekozen, meer dan 500 stukjes kaas geproefd en bijna 25 grote flessen boluslikeur en appelsap uitgeschonken. Er zijn vele bossen bloemen geplukt en het aantal genoten pannen koeken, bonbons, smouters, tomatenspiesjes en honing- ijsjes was vanwege de massale belangstelling niet meer te tellen. Hét bewijs dat de deelnemers aan de vierde editie van de Benefietsroute zich de Zeeuwse streekproducten hebben laten smaken. Opvallend: de deelnemers kwa men uit alle delen van Nederland. In de week voorafgaand aan de vierde editie van Benefietsroute leek het soms meer herfst dan zomer. De blijdschap was daarom groot dat die zomer terug keerde. Vrijdag al een beetje, en zaterdag 29 augustus helemaal. Stralend weer, weinig wind en een goede temperatuur. Het bleek de opmaat naar de tot nu toe meest succes volle editie, georganiseerd door Lions Club Middelburg. Alle gekochte kaarten en de spontane donaties bij elkaar hebben gezorgd voor een stralend resultaat. Binnenkort overhandigt Lions Club Middelburg het prachtige bedrag van 4001 euro aan Stichting vrienden van het ZRTI. Onze dank gaat uit naar alle 15 'culipoints' en alle deelnemers. Wij danken ook onze sponsoren: Vers op Walcheren, Piet Voskamp Tweewielers, Lekker Zeeland en WV Zeeland. En de weergoden natuurlijk. Nagenieten kan op www.benefietsroute.nl en onze facebookpagina. Benefietsroute volgend jaar? Zaterdag 27 augustus 2016. De Rotary Goes- Reimerswaal houdt elk jaar het inmiddels traditionele en gezellige mosselfeest in Yerseke. De opbrengst gaat naar goede doelen in de regio. De editie van 2015 valt op zaterdag 12 september. Voor ondernemers is de mossleparty een perfecte netwerkgelegenheid om hun zakelijke maar ook privére- laties in een ongedwongen sfeer te ontmoeten, met uit zicht op de Oosterschelde. De opbrengst komt zoals gezegd ten goede komen aan Fruit met pit KAPELLE - Abrikozen, ker sen, nectarines, perziken en pruimen zijn niet alleen sappig maar hebben ook pit! Deze vruchten, ook wel steenfruit genoemd, bezitten een harde pit, de steen, in het midden van de vrucht. Op zaterdag 5 september kun je in het Fruitteeltmu seum in Kapelle terecht om alles te weten te komen over het steenfruit, zoals kersen en pruimenbomen. Tijdens de rondleiding om 13.30 uur kun je vragen stellen over de wijze en het tijdstip van snoeien, de reactie op de snoei en de opbrengst. Om 15.00 uur wordt fruit uit de museumtuin met oude ap pel- en perenrassen ouder wets geveild. goede doelen in de regio. Doelen van uiteenlopende aard zoals culturele stich tingen en vrijwilligersorga nisaties. Dit jaar kan onder meer de stichting Stoomtrein Goes-Borsele een financieel steuntje in de rug verwach ten. De SGB wil graag een draaischijf aanschaffen zo dat het sporenplan kan wor den aangepast. Dan kan ook het buitenterrein veilig open worden gesteld voor het pu bliek door middel van wan delpaden en een brug. De mosselparty begint met een gratis rondvaart op een Yersekse mosselkotter. Aan sluitend is er bij de Oesterij Zeeuwse oesters proeven of een half kreeftje eten, onder he genot van een heerlijk wijntje of biertje. En een mosselparty is natuurlijk niet compleet zonder onbe perkt mosselen eten. Onder tussen kunnen de bezoekers genieten van live muziek, voor de 10e keer het jaarlijk se Rotary Schaal- Schelp dier Festival. Het programma van het mosselfeest ziet er als volgt uit: om 14.30 uur is het ont vangst in de Juliana Haven in Yerseke (bij het Mossel- kantoor aan de Dregweg 2) en gratis rondvaart op de Oosterschelde aan boord van het mosselvaartuig YE30. Om 16.30 uur staan het aperitief, kreeft, garna len en oesters proeven bij de Oesterij aan de Havendijk 12 op het programma. En vanaf 17.30 uur is het onbeperkt Zeeuwse mosselen eten met friet en brood omlijst met live muziek. Na afloop rijdt er een busje om u terug te brengen naar de parkeerplaats aan de Ju- lianahaven. Van onze redactie Vijf versspecialisten uit de regio hebben de krachten gebundeld en bezorgen de boodschappen aan huis in heel Zeeland en Goeree-Overflakkee. O Meer informatie: www. versenhandig. nl Jeroen vanJDijen Stroomtrein Rondvaart Programma O Aanmelden voor het mosselfeest kan via www. rotarygoesreimerswaal.nl '"I-K li N l> i: 'A NIEUWEWEG 7 //4493 PA KAMPERLAND //Ü031-113-37O262 brouwerij@emelisse.nl www.emelisse.nl

de Faam | 2015 | | pagina 27