Ons eigen land herontdekken jffilOVET BEDRIJFSELEKTRICIEN (lFTE)wv Hengelsport Outdoor Fair Win 2 kaarten voor het openingsgala van Film by the Sea, inclusief hotel overnachting! oogpunt van het water. We gaan daarbij terug naar een miljoen jaar geleden toen de dieren mee gingen met de cycli van de natuur. Men sen denken vaak alleen aan de kortlopende cycli, zoals dag en nacht of de getijden, maar er zijn veel grotere cy cli zoals de ijstijden en het dalen en stijgen van de zee spiegel." ZEELAND - Al snel na De Nieuwe Wildernis kwam het idee voor de tweede natuurfilm. "Nederland is één groot deltagebied als uitstroomgebied van grote rivieren, een enorm dyna misch landschap. Met deze film willen we het eindeloze ritme van de natuur laten zien, iets wat de mensen vaak niet kunnen beseffen." HOLLAND - Natuur in de Delta is geen klassieke na tuurfilm over de vier seizoe nen, zoals zijn voorganger. "We vertellen als filmma kers een verhaal vanuit het ZEELAND SPEELT PROMINENTE ROL IN NIEUWE NATUURFILM Dat Zeeland zo'n prominen te rol speelt in dit tweede deel van de trilogie maakt de natuurfilm zo uniek. "Zeeland is een mooi onder deel van de Delta. De harde wind op de keringen, het stormachtige en de getijden, dat speelt een belangrijke rol in het dynamische land schap." De keuze voor de Delta als thema van de film ligt in het verlengde van een moei lijk afwegingsproces, want Nederland heeft veel mooie plekken. Maar de filmma kers wisten vooraf één ding zeker: "Het moest niet een 'ontdek-je-plekje-film' wor den, geen documentaire achtige film waarbij je al leen mooie beelden ziet. Als filmmakers onderscheiden we ons juist doordat we echt een verhaal willen vertel len." Dat verhaal wordt uit de doe ken gedaan vanuit het per spectief van vijf hoofdper sonages: de zeearend, bever, haas, pimpernelblauwtje en stekelbaars. Je reist met hen de hele delta door. De Oos- terschelde is zo'n plek die, met name onder water, op film is vastgelegd. "Wat zich daar allemaal aan leven af speelt, de anemonen en zee dieren. Fascinerend." Voor de Zeeuwse kust en ook bij het Haringvliet zijn beelden geschoten. De Deltawerken en Neeltje Jans hebben bo vendien een rol vanwege het typische Hollandse cultuur landschap. Zo'n natuurfilm zet je niet in een dag in el kaar. Er werkt een crew van zo'n veertig man aan, waaronder cameramensen en een productieteam. Daar naast wordt er veel gebruik gemaakt van kennis van na tuurbeheerders, ecologen en wetenschappers om het ver haal kloppend te maken. "Het is een zoektocht naar de juiste mensen die je het verhaal kunnen geven. Wij als filmmakers kunnen daarnaast ook veel kennis en inzicht teruggeven. Dat is één van de leukste dingen van het maken van de film, die wisselwerking met deze mensen." Vele uren aan ma teriaal wordt er opgenomen voor de natuurfilm, waar van uiteindelijk zo'n 1,5 uur echt gebruikt wordt voor de film. Daarom wordt er ook een lespakket voor 8 tot 14 jarigen samengesteld, waar bij het overige filmmateriaal gebruikt wordt als basis. Er komen 80 90 dipjes met uitleg over de natuur die online komen en gratis toe gankelijk zijn voor scholen. "Een mooi, compleet pakket om kinderen kennis te laten maken met de Delta." HOLLAND - Natuur in de Delta gaat 21 september in première in Pathe CineMec Utrecht. Een week voor de première is er een speriaal weekend om het educatief pakket te lanceren. Door het hele land worden dan acti viteiten georganiseerd op 12 en 13 september. Op 24 september gaat de film dan in roulatie bij zo'n 150 bi oscopen in Nederland. "Dat is best groots", vertelt pro ducent Ignas. "HOLLAND - Natuur in de Delta is een fascinerende herontdekking van ons eigen land." Na het succes van de natuurfilm De Nieuwe Wildernis werken de makers op dit moment aan het tweede deel van de trilogie: HOLLAND - Natuur in de Delta. Deze film gaat op 24 september in première. Het derde en af sluitende deel van de triologie is: Waddenland - Living on the Edge en zal eind 2017 uitkomen bij de start van Leeuwarden culturele hoofdstad Europa (Lwd2018). SSSftSS Quality in bulk 2 KAARTEN Klik&Win ALLES VOOR DE SPORTVISSER In het Vakantiepark Eiland Op dit grootste en meest van Maurik (bij Tiel) wordt spectaculaire outdoor hen- in het weekend van 5 en 6 gelsportevenement van de september de derde Hengel- Benelux zijn beleving, de- sport Outdoor Fair gehou- monstraties, voorlichting, den. Een uniek evenement proefvaren en vissen uitge- voor sportvissers dat de the- rold over alle hengelsport- orie en de praktijk verbindt, disciplines tijdens één uniek en waarbij 'zien, doen en be- evenement. Voor veel bezoe- leven'centraal staan. Of je nu kers vormt de 'Fair' inmid- witvisser, roofvisser, karper- dels jaarlijks een evenement visser of zeevisser bent, hier om naar uit te kijken en voor moet je gewoonweg bij zijn! velen ook 'een dagje uit' of Het Eiland van Maurik ligt zelfs 'een weekendje weg', centraal in het land, langs Het terrein beslaat ruim de boorden van de Neder- 50.000 m2 en strekt zich uit rijn en langs een groot op- over het recreatieschapter- pervlak aan recreatiewater rein, doorlopend langs de en topviswater. De 'Fair' is botenhelling en steigers, anders dan alle andere beur- tot aan openbare stranden zen op hengelsportgebied. langs het water. Daarmee De presentaties, stands, pro- komen honderden meters ductuitstalling en verkoop oeverlijn beschikbaar voor van hengelsportmaterialen sportvissen en demon- vindt plaats in pagodeten- straties met boten, kajaks, ten en in de openlucht, ter- hengels, kunstaas, kano's, wijl demonstraties, testen karpervissers, witvissers, en (zelf) uitproberen enkele bivvy's, voerboten etc. meters daarnaast aan de wa terkant plaatsvinden. O www.hs-outdoorfair.nl De Faam woensdag 2 september 2015 23 C www.de-faam.nl Na hof nnanl/onrio cnrrnr Na het ongekende succes van De Nieuwe Wildernis werken de makers van de natuurfilm momenteel aan het tweede deel van de trilogie: HOLLAND - Natuur in de Delta, die op 21 september in première gaat. Producent Ignas van Schaick: "We hebben Voor de Zeeuwse kust en ook bij het Haringvliet zijn beelden geschoten voor de film HOLLAND - Natuur in de Delta. Foto: PR de lat goed hoog gelegd. De verwach tingen zijn dan ook net zo hoog." door Iris Kouwen OVET B.V. is een stuwadoorsbedrijf met ruim 100 werknemers met overslag- en opslagterminals in Terneuzen en Vlissingen voor internationale klanten in de staal- en energiesector voornamelijk in Europa. met standplaats Kaloothaven/Vlissingen in dagdienst. Taakomschrijving U bent mede verantwoordelijk voor het beheer en de ontwikkeling van alle elektrotechnische zaken, zowel op de bedrijfslocatie Terneuzen als in Vlissingen-Oost. U bent mede verantwoordelijk voor het storingsvrij functioneren van alle relevante bedrijfsmiddelen waaronder vier dieselelektrische grijperkranen, laadschoppen, transportinstallaties, etc. U bent installatieverantwoordelijke laagspanning volgens de NEN-3140. U adviseert bij de inkoop van technische goederen. De standplaats is Vlissingen Kaloothaven, maar u wordt ingezet op onze beide locaties (Terneuzen Massagoedhaven en Vlissingen Kaloothaven) en eventueel andere locaties is mogelijk. Functie-eisen Opleiding MBO Elektrotechniek niveau 4 of een gelijkwaardig kennisniveau Minimaal 5 jaar ervaring in een soortgelijke functie Ervaring met elektrotechnische aandrijfsystemen Op de hoogte zijn van de laatste ontwikkelingen op het vlak van frequentie geregelde al dan niet plc/pc gestuurde aandrijvingen Competenties: zelfstandig, praktisch ingesteld, doorzettingsvermogen, creativiteit en goede communicatieve vaardigheden Bezit van rijbewijs B is vereist Plaats in de organisatie U werkt onder de dagelijkse leiding van de assistent Hoofd Technische Dienst. Werktijden 37,5-urige werkweek in dagdienst, 5 dagen van 08.00-12.00 uur en 12.30-16.00 uur storingsdienst buiten normale werktijden Beloning Volgens de bedrijfs-cao afhankelijk van opleiding en ervaring. Geïnteresseerden voor deze functie kunnen hun schriftelijke sollicitatie vóór 14 september 2015 richten aan: Ovet B.V., afdeling P&0, Postbus 1200,4530 GE TERNEUZEN of per e-mail: personeel@ovet.nl Voor meer informatie over de functie kunt u contact opnemen met Kees Klaassen'(0113-286219 06-23171227) en voor de procedure met Jan Kolijn (0115-676719 06-51248094). Voor onze terminals zijn wij op zoek naar een Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie

de Faam | 2015 | | pagina 23