Nancy op stoom na goed seizoen i Actieve Felix wil rustig baasje De FaanP 'Porrie' l\Aee met Frans Naerebout Na een uitstekend seizoen, blikt de Vlissingse Nancy van de Ven vooruit. Ze wist twee podiumplaatsen te behalen en haar prestaties van de laatste tijd smaken naar meer. VLISSINGEN - Nancy van de Ven en Yamaha zullen ook volgend jaar hun sa menwerking verder zetten. Beide partijen hebben dit jaar nauw samen gewerkt en hebben qua resultaten een mooie stijgende lijn la ten zien. Nancy begon dit jaar met de doelstelling om in de top vijf te rijden in het wereldkampioenschap en te proberen om een keer op het podium te komen. Dit werd uiteindelijk veel meer want dankzij het materiaal dat ze beschikbaar kreeg van Yamaha zette ze een flinke stap voorwaarts en wist ze twee podiumplaat sen te behalen en pakte ze haar eerste Grand Prix over winning. Dit zorgde ervoor dat ze in de eindstand om het wereldkampioenschap dames op een mooie derde plaats is geëindigd. De dame uit Vlissingen zal in 2016 alles in het werk stellen om de reeds behaal de resultaten te evenaren Felix is een lieve kat van zeven jaar. Vanaf februari zit hij al in Dierenasiel Wal cheren te wachten op een nieuw baasje maar helaas, tot nu toe is er niemand die voor Felix gevallen is. Felix is een actieve kat die graag buiten in de tuin speelt en daarna lekker lui ert in het zonnetje. Hij geeft de voorkeur aan een rustig huishouden zonder kinde ren. Hij vindt het fijn om zo nu en dan een aai bij de baas te halen maar is geen echte schootkat. Felix gaat graag zijn eigen gangetje. Wie kiest voor deze lieve viervoeter, krijgt een fijn huisgenootje erbij! Belang stelling voor Felix? Of voor of zelfs te verbeteren. Ze vertelt: "De samenwerking tussen Yamaha en mij is dit jaar erg soepel verlopen. Het doet me dan ook goed dat ik ook volgend jaar op hun steun kan rekeneri. Volgend jaar ga ik mijn best doen en proberen om zo hoog mo gelijk te eindigen. Is het de wereldtitel dan is dat super, maar ook met een andere positie ben ik tevreden als ik maar weet dat ik alles gegeven heb. Met de steun van Yamaha weet ik in ieder geval dat ik materiaal heb waarmee ik hoog kan scoren en dat de rest van mijzelf af zal hangen." Nancy zal ook in 2016 het volledige we- VLISSINGEN - Tegenwoordig worden winkels en fabrie ken bevoorraad door vracht auto's. Voordat de Zeeuwse eilanden door dijken met elkaar waren verbonden werd alles aangevoerd per schip. Tussen Rotterdam en de Zeeuwse steden voeren zogenaamde beurtvaarders; vrachtschepen die weke lijks heen en weer voeren. De Frans Naerebout is het enige Zeeuwse beurtschip dat nog in de vaart is. Het is gebouwd in 1927 en vaarde tot de jaren zestig op de lijn Goes - Rotterdam. In 2004 is de Frans Naerebout aan gekocht door de Stichting Beurtvaarder Frans Naere bout. Het schip is gerestau reerd en in de oorspronke lijke staat terug gebracht. In augustus en september is het mogelijk om mee te varen reldkampioenschap dames gaan rijden. Dit kampioen schap bestaat in 2016 uit zes wedstrijden waarvan de eerste in het weekend van 26 en 27 februari in Katar verreden gaat worden. naar diverse bestemmingen, zoals naar Vlissingen Mari tiem (Sail) en Antwerpen. Naar Vlissingen Maritiem vertrekt de boot op donder dag 27 augustus uit Goes om 10.30 uur naar Veere. Vrijdag 28 augustus vaart de Frans Naerebout met alle histo rische schepen van Veere naar Vlissingen, de Sail In. Het vertrek uit Veere is rond 8.30 uur. De terugreis Vlis singen - Veere is op zondag 30 augustus rond 16.00 uur. De volgende dag van Veere naar Goes, is het vertrek om 10.00 uur. Aankomst in Goes rond 16.00 uur. De kosten bedragen 20 euro per reis. Vooraf reserveren is noodzakelijk: 06 25272007 of 0652345248 ook via info@ beurtvaarder.nl. WeGeNeR Media KORT NIEUWS Gitaarles bij het Leger des Heils middelburg - Het Leger des Heils start op donder dag 3 september met gi taarlessen voor gevorder den. De lessen zijn gericht op het begeleiden van lie deren en zullen eens per twee weken tot en met be gin december plaatsvin den op donderdagavond van 19.30 tot 20.15 uur in het gebouw van het Leger des Heils aan Het Zwin 1 in Middelburg. De kosten voor de cursus zijn 25 uur. Info en opgave: korps.wal- cheren@legerdesheils.nl of (0118-) 614877. Van romans tot zware literatuur MIDDELBURG - Op de Mid delburgse Markt is zater dag 29 augustus de jaar lijkse zomerboekenmarkt. Deze markt, met stand houders uit Zeeland, de rest van Nederland en België, is gratis toeganke lijk en biedt een veelheid en grote diversiteit aan boeken. Er is van alles te vinden, van de gewone roman tot het literaire werk, van oud tot (bijna) nieuw en van goedkoop tot duur. In ieder geval omvat het aanbod kinder boeken, kookboeken, lite ratuur, poëzie, historische boeken, platenboeken, atlassen en uiteraard is ook plek ingeruimd voor Zeelandica, boeken dus van een Zeeuwse auteur of over een Zeeuws onder werp. De markt mikt op zowel de 'gewone' lezer als de verzamelaar. De markt is van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Lezing Groei Bloei over wijn SEROOSKERKE - Groei Bloei houdt op dinsdag 1 september een lezing 'Van teelt naar vruchtenwijn maken'. De lezing wordt gegeven door Jurjen van Opstal. Hij vertelt over het snoeien, oogsten en het verwerken van het fruit töt wijn. Deelnemers krij gen een goede en een foute wijn te proeven. De lezing is in De Zandput, Seroos- kerke. Aanvang: 19.30 uur. Leden Groei Bloei hebben gratis toegang, niet-leden betalen 5 euro. Expositie door Juul Kortekaas MIDDELBURG - Bij Galerie T in Middelburg is op zon dag 6 september een ge legenheidsexpositie van Juul Kortekaas te zien. De kunstenares zal zelf aan wezig zijn. Galerie T is deze dag open van 13.00 tot 17.00 uur. Omdat Kor tekaas 65 jaar is gewor den, is zij de uitdaging aangegaan om 65 tulpjes te schilderen op panelen van 65 centimeter hoog om ze vervolgens voor 65 euro aan bezoekers aan te bieden. Galerie T is geves tigd in de huizen De Ege lantier, De Croone en De twee Visschen Vismarkt 13-19 en Turfkaai 25-27 in Middelburg. WETHOUDER DICK VERBOOM 66 Wat u mist is porrie", concludeert een grand old Vlissingse op mijn poging uit te leggen waarom ik stop als wet houder. Porrie, dat woord had ik al veertig jaar niet meer gehoord! Mijn grootvader, sleepbootkapitein en T'eilander (een soort Vlissingse Vlissinger), bezigde de term regelmatig. Of deze Vlissingse gelijk heeft, ik denk het niet. De conclusie is eenvou dig: ik mis het geduld en het vermogen de aanwezige publieke porrie efficiënt aan te wenden. Ik ben geen wethouder geworden voor mijzelf, maar voor Vlissingen. Er wordt hard gewerkt op het stadhuis. Het afwegingskader is complexer dan in het bedrijfsleven. Shell, Unilever, Imtech, het is appeltje-eitje (nou ja, misschien met een snipper zalm, wat kaviaar en een truffeltje) in vergelijking met het centrum van de we reld: Vlissingen, waar paaltjes en glijbanen zich afwisselen met sociale zorg, infra structuur, scholen en een financieel tekort. De ambtelijke organisaties van kleine en middelgrote gemeenten staan onevenredig onder druk. De oplossing: samenwerking. Wie weet op termijn een WAAP (één Walchers Ambtenaren APparaat)? Geduld mijn beste, geduld. Waar ik tevreden over ben? De artikel 12 aanvraag, de naam De Willem Ruisstraat en allerlei ondergrondse dingen. De uitdaging, naast het scheppen van financiële orde, is voor mij burgerpar ticipatie. Wat ik ga missen? De collega's van B&W (geweldige ploeg), vrijwilligers in alle kleuren en maten: van plantsoenon derhouders en bouwers van speelstad tot wijkbesturen, geweldig! Ambtenaren met porrie. En het schrijven van een column (nog even en ik krijg spijt van mijn besluit). Vlissingen krijgt het zwaar, maar is op de goede weg. Om met de woorden van mijn opa te spreken: "Volle porrie vooruit!" één van de andere katten of weg 5 in Vlissingen of bel honden in Dierenasiel Wal- naar 0118 - 613579. cheren? Kom dan eens een Meer info op www.dieren- kijkje nemen op de Maan- asielwalcheren.nl. COLOFON O www.de-faam.nl De Faam woensdag 26 augustus 2015 5 Nancy van de Ven kan terugkijken op een uitstekend seizoen. Komend jaar zal zij weer een volledig wereldkampioenschap gaan rijden. Foto: PR Familieberichten E femilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.femilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T {088) 013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website www.de-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk O www.beurtvaarder.nl Redactie en persberichten Marina Meijers E redactie.feam@ wegenermedia.nl T 088-01309 20 Redactie Marina Meijers (foto). Harmke Kik, Frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrarrt.nl/ver5preidklachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV Kater Felix zoekt een nieuw thuis. Belangstelling? Kijk op www. dierenasielwalcheren.nl. Foto: PR

de Faam | 2015 | | pagina 5