nieuw avontuur Rabobank steunt voedselbank Groot zomerfeest Nieuwland Smile In veel steden is een tekort aan woonruimte want het is weer OPRUIMING! üsunjT3e Nie -zxrxe ukj ououe BoK TOUswc ervoor de provincie achter zich te laten? MIDDELBURG - De vier voed- selbanken De Bevelanden, Schouwen-Duiveland, Wal cheren en Zeeuws-Vlaan- deren krijgen van de Ra- bobanken Oosterschelde, Walcheren/Noord-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen een bijdrage van 12.705 euro. Dankzij deze bijdrage kon nu aan het bedrijf Thermo King Transportkoeling in Rotter dam opdracht gegeven wor den de oude koelunit van de koeloplegger van de voed- selbanken door een nieuwe te vervangen. Ook dit bedrijf heeft voor een financiële te gemoetkoming gezorgd door een korting op de prijs te ge ven van 1.500 euro. Voor het wekelijks kunnen verstrek ken van een voedselpakket aan hun klanten zamelen de vier voedselbanken in het eigen werkgebied voedsel in. Maar daarnaast wordt, als aanvulling op de eigen, lokale inzameling, weke lijks voedsel opgehaald voor de vier voedselbanken bij het Regionaal Distribu tiecentrum (RDC) van de Stichting Voedselbanken Nederland, Regio Brabant- Zeeland in Tilburg. Voor de ritten naar Tilburg beschik ken de voedselbanken over een gezamenlijke trekker met koeloplegger, die wordt beheerd en geëxploiteerd door de Walcherse voed selbank. Begin juli was de vijftien jaar oude koelunit uitgevallen. In Nieuw- en Sint Joosland is vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus alweer voor de 14e keer het jaarlijkse Zo merfeest Nieuwland. Twee dagen lang wordt het dorp ondergedompeld in festivi teiten voor jong en oud. Het Zomerfeest Nieuwland start op vrijdagmiddag om 16.00 uur met de Rabo Dikke Ban den Race voor de kinderen gevolgd door de wielerronde Jos van der Vleuten Memo- rial. Vanaf 20.30 uur wordt er gefeest in de tent op het parkeerterrein bij de Röode Leeuw. Rockcoverband Hot Fuzz speelt daar de beste rockhits aller tijden en zorgt ervoor dat de vrijdagavond gegarandeerd succesvol wordt afgesloten. De festiviteiten op zaterdag beginnen om 8.00 uur met het ringrijden. Centraal in het dorp zijn uiteenlopende activiteiten: van 10.00 tot 16.0Q uur is er een gezellige kraampjesmarkt met dweil orkesten en demonstraties van The City Line Dancers en Dans- en Folkloregroep Medioburgum-Walacra. Voor de kinderen zijn er ver schillende springkussens, een bungee trampoline en een ballongoochelaar. Ook kunnen zij meedoen aan de kleedjesmarkt. Bij de feest tent zijn er oldtimer auto's en brommers te bezichtigen. Voor wie Nieuw- en Sint Joosland van bovenaf wil bekijken worden er op zater dag door Prince Helicopters uit Zierikzee rondvluchten verzorgd. Vanaf 17.00 uur is het genieten van de bbq en live muziek. Lust ok noGz wil ik ook wel eens in het weekend blijven, want het is ook leuk om in Den Haag iets met vrienden af te spreken. Of ik thuis zal missen, weet ik nog niet. Ik denk dat je er wel aan zal moeten wennen dat je ineens alles zelf moet doen en dat dan naast mijn studie waaraan ik natuurlijk ook genoeg tijd wil besteden." Alle spullen van Julia staan al in het huis in Leiden, ze kan er zo in. "Ik heb al een week in troductie gehad om ken nis te maken met de stu dentenverenigingen en de stad. Dat was leuk en vooral veel feesten. Waar schijnlijk kom ik wel ie der weekend naar huis. Ik heb in Zeeland toch al mijn vrienden en vrien dinnen wonen. De introductie heeft Jo- lien nog tegoed. Dat is spannend, maar ze gaat er van uit dat iedereen nieuw is en dus in het zelfde schuitje zit. "Ik heb er veel zin in", besluit ze. Ook Julia heeft er zin in. Ze vond het eerst alle maal heel leuk, nu ziet ze er even wat tegenop. "Ik ken nog niemand en mijn vriendin gaat natuurlijk een andere studie doen. Dat is ook wel weer goed, in je eentje leer je mak kelijker nieuwe mensen kennen." Zo'n 150.000 eerstejaars beginnen dit jaar met hun studie. Er komen ieder jaar meer studenten bij en die moeten ook allemaal ergens wonen. Sinds jaar en dag is er in veel steden een tekort aan studentenkamers. Vooral in de grote steden. En je raadt het al: in Am sterdam betaal je dan ook het meest voor een kamer. Namelijk gemiddeld 539 euro per maand. Arnhem en Utrecht zijn daarna het duurst met 433 en 398 euro per maand. In Enschede ben je gemiddeld het goedkoopst uit, 282 euro kost een kamer daar. In Rotterdam heb je in verhouding het meest waar voor je geld. Kamernet onderzocht dat een kamer doorgemiddeld 15,73 euro per vierkante meter kost, de laagste vierkantemeterprijs van alle studentensteden. In Enschede zijn de kamers dan wel goedkoop, maar ook een stuk kleiner. Wil je ruim wonen? Dan moet je in Den Haag zijn, gemiddeld vind je daar een kamer met een oppervlakte van 25 vierkante meter. Schouwersweg 7 Herikenszand 0113 56 14 82 blnnenult.nl 9.Q00m2 inspiratie persoonlijk woonadvies WOONPLAZA O www.de-faam.nl De Faam woensdag 26 augustus 2015 3 NIEUW- EN SINT JOOSLAND - O Meer informatie op zomerfeestnieuwland. nl. jaar met hun studie. Waar gaan de Zeeuwse studenten dat doen? In Zeeland? Of buiten de provincie? Foto: PR Introductie Het zijn weer opruimingsweken bsj Binnenuit Meubelen! Korting dus op prachtige fauteuils, bankstellen, tafels, kasten, zitkamers, accessoires en nog veel meer. De flink afgeprijsde showroommodellen toveren gegarandeerd een smiie op uw gezicht. Kom snel langs bij Binnenuit Meubelen en vraag onze adviseurs naar de bijzondere acties? >100 woonmerken

de Faam | 2015 | | pagina 3