V/lissingen Maritiem eert erfgoed idjf Nieuw Aziatische Tapas All vou can eat! 'Ying's Wokpalace Middelburg Dinsdag t/m donderdag onbeperkt eten en drinken 23,- p.p. Vrijdag, zaterdag en zondag 25,- p.p MARITIEME STAD Afhalen restaurant Dinsdag t/m donderdag Vrijdag t/m zondag 16.00 - 22.00 22,50 per persoon 16.00 - 22.00 24,50 per persoon Spuistraat 67-69 Vlissingen 0118-415151 Chinees Wok-Restaurant' Openingstijden: dinsdag t/m zondag 16.00 - 22.00 uur. Maandag gesloten. Domburgs Sehuitvlot 23 Middelburg Telefoon 0118-851300 vvvvw.viiigsvvokpaIare.nl VLISSINGEN Ter kennismaking in september 5,- korting per persoon Jarig? Kom je met 4 personen eten op je verjaardag dan eet je als jarige gratis Bij WOK Ying's wokpalace in Middelburg betaald u een vaste lage prijs voor de heerlijkste gerechten en voor de drank. VLISSINGEN - Het laatste weekend van augustus staat Vlissingen als maritieme stad weer op de kaart met afgemeerde schepen, zoals stoom- en sleepvaartsche- pen, platbodems, Tall Ships en beloodsingsvaartuigen. Het centrum van Vlissingen Maritiem 2015 is de Dokha ven, maar daaromheen is er ook van alles te beleven. Ge zelligheid, sfeer, gedurende drie dagen met muziek, vertier en met de nadruk op maritieme zaken. En dat al lemaal in de Vlissingse bin nenstad, want vanwege de ligging van het oude Schel- deterrein in het centrum van de stad zijn alle evene menten gemakkelijk bereik baar. In de Dokhaven komen de afgemeerde schepen te liggen en is het mogelijk om daarop een kijkje te nemen en soms zelfs mee te varen. In het historische Dokje van GEZELLIGHEID, SFEER, EN VERTIER MET DE NADRUK OP MARITIEME ZAKEN Perry (naast de Dokhaven) ligt het vlaggenschip 'De Shtandart', een van de sche pen die ook een rol speelde in de succesvolle film Mi- chiel de Ruyter, de film over Nederlands grootste zeeheld uit de zeventiende eeuw die in Vlissingen werd gebo ren. Het schip is een replica (1999) van het in 1703 in Sint Petersburg gebouwde vlaggenschip van de Russi sche Keizerlijke Marine en in opdracht van tsaar Peter de Grote gebouwd door de Nederlandse scheepsbouw meester Vybe Gerens. Het schip maakt deel uit van de Russische liefdadigheidsin stelling 'Shtandart Project' en is bemand door jongeren die enigszins maatschap pelijk buiten de boot zijn gevallen en via uitwisse lingen kennis maken met maritieme vaardigheden. Op zaterdag is op die replica ook een replica van zeeheld Michiel de Ruyter aanwe zig. Dick Schipper, voorzit ter van Vlissingen Maritiem en ook van Stichting Sail De Ruyter: "We zijn blij dat ondanks de teruglopende sponsor- en subsidiegelden en ook vanwege het feit dat er noodgedwongen aan de kades van Het Dok wordt ge werkt, we op een creatieve wijze zo'n mooi programma hebben kunnen verwezen lijken." Vlissingen Maritiem en Sail De Ruyter hebben zich bewezen als een goed evenement. De laatste edi tie van grote broer Sail de Ruyter in 2013 trok tussen de 80.000 en 100.000 bezoe- kers. Ondanks het meer be scheiden Vlissingen Mari tiem hoopt men toch ook dit jaar op ettelijke duizenden bezoekers. Sfeer is daarbij belangrijk, maar uiteraard ook de spirit van de organi satoren die op brede wijze Het evenement start op donderdagavond 27 augustus met een openingsconcert in de Sint Jacobskerk. Vlis singen viert 700 jaar stadsrechten en de Koninklijke harmonie Ons Genoegen bestaat 125 jaar. Zij zullen beide feiten muzikaal ondersteunen bij de opening van Vlissingen Maritiem het maritieme erfgoed wil len uitdragen en daarmee worden gesteund door me dewerking van instanties en mensen uit de beroeps praktijk zoals het Loodswe zen, Rijkswaterstaat en de Kenniswerf. Want het is ge bleken dat zo'n evenement bijdraagt en jongeren fasci neert voor een maritieme opleiding. Het sloeproeien met leerlingen van de Zee vaartschool is één van de festiviteiten tijdens het eve nement. Maar ook bijvoor beeld in de Dokhaven kun nen jongeren kennis maken met de zeilsport in de Delta Lloyd Optimisten Arena. Ook in en rondom de voor malige Machinefabriek kun nen mensen genieten van ondermeer een markt met Zeeuwse streekproducten, een hobby- en kunstmarkt en zijn er demonstraties van oude maritieme ambachten. Uiteraard zijn er voor kin deren ook allerlei attracties zoals een Kids-Event, een kinderdorp, springkussen en dergelijke. Voor mensen die hun 'zeebenen' willen testen is het meevaren met schepen uiteraard een be levenis. Dat kan ondermeer tijdens de Sail Inn, de aan komst naar het festivalter rein, door het Kanaal door Walcheren. Maar ook vanuit de Koopmanshaven met de 'Scaldis' op de Westerschel- de, zaterdagmiddag met 'De Piraat' vanaf de jachthaven naar de Hooghe Platen, met de RHIBS van het Korps Mariniers vanuit de Dokha ven en de eerder genoemde Delta Lloyd Optimisten Arena. w ui icciiur.Fiu Ml<tdetbur Bij binnenkomst begeleidt uw gastvrouw u en uw gasten naar uw tafel en geeft uitleg overde vele mogelijkheden. Deze prijzen zijn inclusief soep, voorgerechten, warm buffet, wok, teppanyaki en nagerechten. Inclusief drank zoals bier, wijn, frisdrank, aperitief, koffie en thee. Exclusief sterke drank zoals jenever, gin, whiskey, likeur etc. «rt O www.de-faam.nl De Faam woensdag 26 augustus 2015 19 Ondanks dat Vlissingen Maritiem gezien kan worden als het kleine broertje van Sail De Ruyter, is het tweejaarlijks evenement Maritiem er een van allure met de komst van zo'n vijftig schepen en een uitgebreid programma voor jong en oud. Het streven is om in 2019 weer een Sail De Ruyter te organiseren. door Gerard van der Hoeven Vlissingen Maritiem is een evenement van allure, met de komst van zo'n vijftig schepen en een uitgebreid programma voor jong en oud. Foto: PR i Yings Palace

de Faam | 2015 | | pagina 19