m Na brouwcursus je eigen speciaalbier produceren I Eten en feesten in Philippine EVENEMENTEN SI SI PROEF EN BELEEF DE STREE lil STREEKPRODUCENTEN www.lekker-zeeland.nl u Voor iedereen die liefde heeft voor bier en zelf aan de slag wil met bierbrouwen is er goed nieuws. Deltabrouwers uit Kapelle start 6 oktober met een cursus. Na afloop brouw jij je eigen speciaalbier. EB Lekker smullen bij 'Maritiem' Zo maak je taart extra lekker 5 Water drinken: niet onder de 18 Op zaterdag 29 en zondag 30 augustus staat Philippine weer in het teken van de enige echte Mosselfeesten van Zeeuws-Vlaanderen. Op en rond het Philipsplein is het twee dagen feest met mosselen en muziek. door Stefanie van der Maas Jens van Stee geeft de cursus. "Ik ben zelf zes jaar geleden begonnen met bierbrouwen. Er is geen mooiere hobby. Ik geef nu de cursus die ik toen zelf volgde." Jens is de jong ste biersommelier Van Ne derland. "Eigenlijk heeft dit zytholoog, maar die term is veel minder bekend." De cursus bierbrouwen duurt vijf dagen. Bij de cur sus brouwen de deelnemers hun eigen bier. Dat brouwen doe je thuis. Daaraan vooraf gaat een cursusavond waar in je alles wordt uitgelegd. Je krijgt de ingrediënten mee, het recept wordt en natuur lijk een hoop tips en tricks van de experts worden met je gedeeld. "De cursus is toegankelijk voor iedereen boven de 18 jaar met inte resse in bier," vertelt Jens. Jens van Stee geeft de cursus. "Ik ben zelf zes jaar geleden begonnen met bierbrouwen. Er is geen mooiere hobby. Ik geef nu de cursus die ik toen zelf volgde." Foto: Stefanie van der Maas Je leert de basis en krijgt een boek waarin alles staat beschreven, zodat je daar al tijd op terug kan vallen. Wie nog nooit heeft gebrouwd, krijgt ook alle apparatuur, om thuis aan de slag te gaan. Dit zit bij het cursusgeld in begrepen. Na afloop ben je in staat om zelf een recept te maken en een speciaal bier te brou wen. Hoe leuk is het om tijdens een feestje je eigen speciaal gebrouwen bier te serveren? Begin wel op tijd met brouwen want dat doe je niet van de één op an dere dag. Er gaat wel twee maanden overheen voor je speciaal bier klaar is om te proeven. De Deltabrouwers staan za terdag 29 augustus op de Kapelse dag. Daar vraag je de brouwers alles over de cursus en drink je direct sa men een glas bier. Aanmel den kan op de website. Hier vind je ook alle informatie. www.deltabrouwers.nl VLISSINGEN - Tijdens Vlis- singen Maritiem bruist het Ruyterplein van de smake lijke activiteiten. Op zater dag 29 en zondag 30 augus tus vindt de tweede editie plaats van het vorig jaar zo succesvolle Culinair Festi val. Diverse horecabedrijven presenteren zich met de lek kerste hapjes en drankjes. Tijdens het festival is er een brocante markt met curiosa en andere verrassende spul letjes. Tal van kraampjes tussen de jachthaven en de loodsenhaven zorgen voor een gezellige maritieme sfeer. Tussen de bedrijven door kunt u ook genieten van live muziek. Het Ruyterplein wordt om getoverd tot een sfeervol aangekleed en verlicht plein waar het goed toeven is. Dat wordt dus genieten op een van de mooiste plekjes van Vlissingen. Zowel op zaterdag als op zondag starten de activitei ten om 11.00 uur. Het cu linair festival gaat door tot 23.00 uur. De markt duurt op zaterdag tot 18.00 uur en zondag tot 17.00 uur. ZIERIKZEE - Het lijkt een flauw kindergrapje, ma ar er schuilt toch ook waarheid in: 'Wat smaakt er nog lekkerder dan een taartje? Twee taartjes!' In je eentje een gebakje eten is natuurlijk lekker, maar eigenlijk best saai. Zoiets wordt pas écht leuk als je het met zijn tweeën doet. Het duurt nog een paar we ken voor het zover is, maar dan kunnen taartenliefheb bers hun hart ophalen. Het mooie is: ze kunnen nu al gaan nadenken met wie sa men er taart gegeten gaat worden. Op 24 september organiseert SMWO Welzijn voor iedereen op Schouwen Duiveland een Taartjesdag. Op deze dag kan iedere in woner van Schouwen Dui veland gratis twee taartjes of gebakjes ophalen bij een afhaalpunt in de buurt en daar een ander mee verras sen. Met deze gratis taartjes gaat deze persoon op bezoek bij iemand die door omstan digheden aan huis gebon den is of anderszins niet zo veel sociale contacten heeft. Gezellig samen pra ten onder het genot van een gebakje en een kopje koffie. Hoe lekker kan een simpel taartje zijn? Kent u iemand die u een bezoekje wilt brengen? Aanmelden kan via www. welzijnsd.nl of bellen naar 0111-453444. Was u ook in zo'n land op vakantie waar de water kwaliteit uit de kraan niet drinkbaar was? Dan pas merk je hoe weinig van al het water we eigenlijk echt drinken. Het is pas zo'n zestig jaar geleden dat er op Noord Beveland Tom ter Horst Brouwerij Emsk leidingwater werd aangesloten. Voordien dronk men water uit de pomp. Controle op de kwaliteit was er niet. Met name in de steden was water niet te vertrouwen. Het was mede daarom dat bier zo belangrijk was. Tijdens de productie werd bier immers gekookt en daardoor steriel, de hop maakt het bier houdbaar. Water uit de kraan is natuurlijk geweldig. Echter, we drinken er maar een paar liter van per dag. Het meeste van dat dure water spoelen we weg via toilet, douche en [afjwasmachines. Zonde toch. Bovendien gaat ook veel regenwater het riool in om vervolgens onnodig gereinigd te worden. Dit kan beter weer terug de bodem Als we nou al het water eens reinigen tot het niveau van goed leidingwater voor huishoudelijke doeleinden. Het water dat we willen drinken kan dan prima in grote flessen worden verkocht net als in veel landen in de wereld. Voor wie dat dan nog niet vertrouwt, is bier natuurlijk een goed alternatief, zij het met mate. Tel daarbij dat we tegenwoordig zelfs bier zonder alcohol hebben en dat dit razend populair aan het worden is. Misschien is dan het 0.0% wel een goed alternatief en wordt water tot je achttiende verjaardag verboden. Binnenkort opent er een stadsbrouwerij in Goes. Hulst, Kamperland en Middelburg hebben al een eigen brou werij. Water you Drinking? Tom ter Horst Brouwerij Emelisse door Stefanie van der Maas PHILIPPINE - Wie Philippine zegt, zegt mosselen. Met acht verschillende restaurants is lekker eten heel belangrijk in dit dorp. Alle restaurant hebben zo hun eigen specia liteit, maar zodra het mossel seizoen losbarst eet je overal mosselen "op Philippiense wijze". Gekookte mosselen met kruiden, groente en wit te wijn. Het dorp staat altijd in het teken van mosselen, maar tijdens de jaarlijkse Mosselfeesten nog net een beetje meer. Heel even leek het alsof dit jaarlijkse feest verleden tijd was. Stichting Mosselfeesten Philippine hief zich na veertig jaar op omdat er geen nieuw be stuur was. Gelukkig maakte het feest een doorstart dank zij een groepje inwoners van Philippine. Mosselen eten Natuurlijk eet je tijdens de Mosselfeesten, mosselen be reid op Philippiense wijze. Elke dag tussen 14.00 en 17.00 uur proef je een portie voor 2 euro. Dat is nog eens een koopje. Op zaterdag is, in het gezelschap van Jean- Marie Pfaff, de wedstrijd 'mosselen opensteken. Op beide dagen is er een brade rie met vele marktkramen. Zondag ga je schat zoeken tijdens de rommelmarkt in het centrum van Philippine. Sportievelingen lopen zater dag mee met de wandeling van wandelclub De Trekvo gels van zes, twaalf of acht tien kilometer. 's Avonds gaan de voetjes van de vloer. Wat dacht je van Henk Peter die zater dag op het podium staan? Twee jonge muzikanten die covers in alle stijlen ten ge hore brengen. Ook voor kin deren is er een hoop te doen tijdens de Mossel feesten. Zo zijn er diverse kermisattrac ties, is er een voetbalkooi en staan er springkussens op de markt. In de middag is het gratis schminken. Mosselfie Ben jij een ster in het maken van selfies? Maak dan tij dens de Mosselfeesten eens een Mosselfie. Plaats je foto op Facebook, tag de Mossel feesten in je foto en wie weet win jij wel een dinerbon ter waarde van 100 euro. www.stichting mosselstad.nl

de Faam | 2015 | | pagina 14