BON LEZERSMENU DE FAAM persoon Genieten bij Hildernisse Ook genieten van dit lezersmenu? Knip dan onderstaande bon uit. Dit lezersmenu geldt alleen t/m 30 september 2015. Hildernisse is te vinden op Plein 1040 nr. 10 in Middelburg en open van woensdag t/m zondag. Reserveren is noodzakelijk en kan via 0118-620381 of www.hildernisse.nl. Wel vermelden dat het om het Faam Lezersmenu gaat en bon meenemen! E-MAILADRES: Het nagerecht is een kaasbordje met vijf kazen van onder meer van kaasboerderij Schellach. Ben je niet zo'n liefhebber van kaas, dan raad ik de in Drambuie gemarineerde aardbeien aan, met vanille panna cotta en prosecco-ijs. Zoet en tintelend fris tegelijk. Je kunt natuurlijk ook voor de sorbet gaan die als derde nagerecht op het Faammenu staat. Maar wat je ook kiest... een avondje Hildernisse is sowieso genieten. WOONPLAATS: GEBOORTEJAAR: AANTAL PERSONEN: De Vlissingse Ondernemers Centrale presenteert De RUYTER KINDERSPELEN Lappiea Lap stok W Door Dennis Rijsbergen Aandacht. Dat is het woord dat me te binnen schiet na een avondje Hildernisse. Of het nu om aandacht voor de inrichting van de zaak gaat, of aandacht in de keuken voor de overheerlijke gerechten of de aandacht die je als klant krijgt van het vriendelijke personeel. Wat dat betreft weet eigenaresse Paul Sanders precies hoe je een goed restaurant moet runnen. Het begint eigenlijk al meteen wanneer je over de drempel stapt. Hildernisse ademt een warme, huiselijke doch stijlvolle sfeer uit. Het personeel is attent en staat meteen voor je klaar. In dit geval met het Faammenu. Om te beginnen kun je kiezen uit zalm en crostini met Hollandse garnalen en limoenmayonaise of Panna- en Seranoham met een soepje van meloen en zomers fruit of peër met geitenkaas, gerookte noten en salade. Er is ook soep. In dat geval is er de keuze uit: Gegratineerde uiensoep, de wisselende weeksoep of een kreeftenbisque. Wij nemen de zalm en de peer met geitenkaas. De zalm is verrukkelijk, maar dat is niet zo vreemd wanneer ik de uitleg van onze gastvrouw hoor. "We pekelen de zalm zelf met kruiden en specerijen en laten die dan een nacht intrekken." Ook de peer met geitenkaas is een mooie combinatie, een voorbode van smaaksensaties die ons verder nog te wachten staan. De Faamlezers kunnen als hoofddis de op de huid gebakken dorade met zomerse salsasaus nemen, of de frittata, met olijven, zongedroogde tomaten en feta. Wil je liever pasta dan serveert Hildernisse pasta met gegrilde groenten en gorgonzolasaus. Wij gaan voor de specialiteit van het huis: steak Hildernisse; een malse Ierse biefstuk met sjalotten-wijnsaus. De biefstuk is perfect - met aandacht gebakken en mooi rood. De zachte 'wildsmaak' in combinatie met de kruidige saus prikkelt je smaakpapillen. Bovendien ziet het gerecht er mooi verzorgd uit. Eten doe je immers ook met je ogen. www.de-faam.nl VOORLETTERS: NAAM: ADRES: 4 met dank aan Stichting Moerman Promotie Vlissingen Bibliotheek Kunst- en cultuurplein Blaas de allergrootste bellen van je leven tijdens het bellenfeest. Of wil jij een levend standbeeld zijn Dit onder begeleiding van Lappie Lapstok creatief en gezellig! http://www.fappielapstok.com/ Waar: Scheldeplein (Walstraat- bij de Blokker) Vlissingen bruist tijdens Vlissingen Maritiem JÉ op 28,29 en 30 augustus 2015. Zaterdag 29 augustus staan kinderen centraal in Vlissingen. Op 7 verschillende locaties in en rond het centrum zijn ertussen 11:00 en 16:00 uur leuke, spectaculaire, gezellige, grappige, actieve en sportieve activiteiten te vinden voor alle leeftijden. Deze worden georganiseerd door de VOC (Vlissingse Ondernemers Centrale) en zijn allemaal gratis. Dat wil je natuurlijk niet missen! Voor de laatste informatie en nog meer activiteiten: http://www.vocvlissingen.nl Muziekplein Altijd al eens een instrument willen bespelen? Samen of alleen? Krijg jij het voor elkaar om geluid uit de trombone te krijgen? Kom naar het muziekplein in de Spuistraat en maak kennis met veel instrumenten van het Harmonieorkest Ons Genoegen, het drum fanfare show orkest Deltaband en ga opzoek naar jouw muzikale talent. Waar: Spuistaat (naast de Rabobank) Elke laatste woensdag van de maand staat een nieuw Lezersmenu in De Faam. Het restaurant en de inhoud van het menu wisselen steeds, maar de formule blijft hetzelfde. Voor 25 euro per persoon krijg je een heerlijk driegangenmenu. Deze maand: Restaurant Hildernisse in Middelburg. De Faam woensdag 26 augustus 2015 11 Kids fun plein (voor heel jong en oud) Het KOW (De Kinderopvang Walcheren) verzorgt de zeehel den schmink, de glittertattoos. Verder is er een maritieme speelhoek en kan je knutselen met zeeschatten en op zoek naar een schat. De Bibliotheek heeft de Poëtische Kapsalon uitgenodigd. Deze kunstenaars betoveren iedereen met een gek, grappig, eigenaardig, feestelijk, kunstzinnig of donzig kapsel, ledereen hoort gedichten, kan meezingen met de staartjes-rap, luistert naar verhaaltjes, speelt mee met een knip-en-krol-woordspel en noem maar op! Leuk voor kinderen t/m 12 jaar. (Tijd Poëtische Kapsalon: tussen 14.00 en 16.00 uur) Verder kan je ook nog Poëtische doosjes maken, al nieuwsgie rig? We kijken naar je uit! Waar: Oude Markt (achter de Hema en Bibliotheek) Voetbal sport plein Snelheidsmeter, Schiet de stropdas, Voetbalflipper, Blaasvoetbal, Trapkatapult, Panna kooi en Voetbal boarding. Een plein vol bal plezier en professionele begeleiding. Maak tevens kennis met de voetbal verenigingen uit de Gemeente Vlissingen. Zelfs aan de allerklein sten is gedacht met Voetjebal. Voetjebal is het voetballende speelconcept voor kinderen van 2 t/m 5 jaar, waar kinderen met veel plezier hun coördinatie, motoriek en voetbaltechnische vaardigheden ontwikkelen. Waar: Arsenaalplein (voorkant Arsenaal theater - Carrousel) Vlissingen Piratenplein Springen, glijden en opgegeten worden? Mega fun/net een aantal coole, grote springkussens bij het Dijktheater. Laatje schminken tot een echte piraat. Voor stoere jongens en meiden. Waar: Dijktheater (achterkant piraten Arsenaal - restaurant 't VoorOnder) Sportplein Fun dinics met leuke oefeningen, coole hippe muziek, waarbij Basketball wordt ingezet als middel. Thema's als Sportiviteit, Teamwork, Acceptatie en Respect staan centraal. Het motto is "ledereen is een Basketball STAR." De nadruk ligt op humor, succesbeleving en FUN. Dit onder begeleiding van de clinician van Proball. http://www.proball.nl/ Waar: Kleine Markt (naast Intersport in de Walstraat) Gratis MuZeeum bezoek Neem de kinderen mee op avontuur door het Zeeuws maritiem muZEEum. Kinderen vinden het muZEEum leuk en spannend; er is van alles te ontdekken en er zijn spelletjes en speurtochten. Op zaterdag 29 augustus kunnen maximaal twee kinderen (t/m 12 jaar) gratis mee met één betalende volwassene. Een besparing van maximaal 14,-http://www.muzeeum.nl/ Waar: MuZEEum Nieuwendijk 11 MEGA Actieplein Adventure Experiencemet een supersurvivalbaan, klimglijberg, hindernisbaan en klimpalm. Een spectaculaire belevenis voor jong en oud. Ook voor vaders en stoere moeders met voldoende energie! Durf jij de uitdaging aan? Waar: Bellamypark Cupcakes versieren (en opeten natuurlijk) Voor 100 kinderen staat het cupcake team vanT'Art klaar om de lekkerste cupcakes te versieren en nog lekkerder te maken. De cupcake die je maakt mag je natuurlijk ook opeten of als smakelijk cadeautje weggeven. Dit alles meteen mooi uitzicht over het mega actie plein. Tussen 12:00tot 16:00 uur WaarBellamypark - Café de Concurrent - boven verdieping Zumbapassiekids Komen jullie ook lekker mee Zumba-en (dansen bewegen op muziek) op vrolijke liedjes met Zumbap- assie kids? We zien jullie graag op 29 augustus vanaf half 2 op het Bellamypark. Elk halfuur. www.zumbapassie.nl

de Faam | 2015 | | pagina 11