Folkloristische dag op Molenwater Van de Ruit winnaar standwerkersconcours r f f Rioolwerkzaamheden Museumbunker park Toorenvliedt geopend Sluit uw ramen en deuren goed, voorkom woninginbraak GEMEENTE MIDDELBURG Op donderdag 20 augustus wordt op het Molenwater de 2e Folkloristische Dag gehou den. Op deze dag wordt vanaf 08.00 uur door 200 ringrijders op zes banen gestreden om de koninklijke bekers en het Zeeuws kampioenschap. Parkeren Er geldt een parkeerverbod op het Molenwater vanaf woensdag 19 augustus 12.00 uur tot en met donderdag 20 augustus 22.00 uur. Het parkeerverbod geldt ook op het parkeerterrein tegenover de huisartsenpraktijk. Verkeer Het Molenwater is die dag tussen de ABS Middelburg en de Koe poort niet toegankelijk voor ver keer. In- en uitrijden in dit gebied is gedurende het evenement niet mogelijk. Er wordt een omleidings route ingesteld. Foto Aart van Belzen Op donderdag 13 augustus werd in de Lange Delft het standwer kersconcours gehouden. Een jury beoordeelde de standwerkers op originaliteit, overtuiging en welbe spraaktheid. Lydia van de Ruit (foto rechts) is met haar vlekkenzeep uitgeroepen tot winnaar van dit Middelburgse standwerkerscon cours. Uit handen van wethouder Arjan Beekman mocht zij de beker ontvangen. De tweede plek is voor John Gruter, met het product Blije Voeten. Derde is geworden Ed Lan- geveld, met zijn groenteschaaf. Foto Aart van Belzen Op maandag 24 augustus starten de werkzaamheden voor het aanleggen van een schoonwaterriool, het vernieuwen van het vuilwaterriool en het herstraten van de J.A. Boomstraat, F.G. Alemanstraat, P. Boddaertstraat, J.P. Boreelstraat, en de J.P. van de Brandenstraat. De werkzaamheden worden in fasen uitgevoerd en duren tot eind maart 2016. Voor meer in formatie kunt u contact opnemen met de heer J.Gabriëlse van de afdeling Ingenieursbureau, bereikbaar onder telefoonnummer 0118 - 67 53 33. Deze zomer is de monumentale museumbunker in park Toorenvliedt iedere vrijdagmiddag geopend. Tot en met 4 september kunt u de museumbun ker iedere vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur gratis bezoeken. www.bunkerbehoud.com Foto Aart van Belzen Ramen en deuren staan vaker open met het mooie weer. Een in sluiper kan dan zonder in te breken uw woning binnenkomen en er binnen enkele minuten met uw spullen vandoor gaan. Doe uw deu ren en ramen daarom op slot; ook al gaat u maar heel even naar de buren, boodschappen doen of even naar boven om bijvoorbeeld de was op te hangen en leg geen kostbare spullen in het zicht. Gaat u op vakantie dan kunt u uw buren vragen een oogje in het zeil te houden. Zij kunnen op uw woning letten en deze een bewoonde indruk geven. Dit door de post weg te halen, de plantjes water te geven, de auto af en toe eens op de oprit te zetten en een lampje aan te doen. Daarnaast is het ook belangrijk om alert te zijn. Vertel uw buren dat ze bij een verdachte situatie (bijvoorbeeld geluiden vanuit uw woning terwijl u er niet bent) direct de politie via telefoonnummer 112 moeten bellen. Snel alarm slaan betekent een grotere kans om de inbrekers te pakken. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur AANVRAGEN OMGEVINGSVER GUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Gerrit van der Veenstraat/Sir Winston Churchill-laan: kappen 10 bomen (130505) (7-8). Prinsenhove 26: vervangen/verbre den dakkapel voorzijde woning (10-8). Zuster van Donkstraat 21: aanleg uitrit (10-8). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvra gen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Gerstakker 25, Arnemuiden: bouw kap op garage (7-8). r 77: pla (12-8). Gortstraat 77: plaatsen 2 hekjes Markt 1 IA-17: aanbrengen 2 zonweringen en plaatsen 6 inground bodemhulzen (127162) (7-8). Molstraat 5: sloop bestaande aan bouw en bouw nieuwe aanbouw (13-8). Nieuwstraat 6, Arnemuiden: realiseren in-/uitrit (7-8). Verweriistraat 53: intern verbouwen pand (7-8) Vrijlandstraat 28: vervangen kozij nen zorgcomplex (129179) (7-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd ij burge en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voor lopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNINGEN De burgemeester van Middelburg maakt bekena dat hij de volgende exploitatie vergunningen als bedoeld in artikel 2.17 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Markt 29 (10-8). Bij het (de) hierboven genoemde besluit(en) kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belangheb benden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen r bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTHEFFING APV De gemeente heeft aan de firma Com binatie VOC te Amersfoort, op grond van artikel 4.5 van de APV 2015 een ontheffing verleend om wegwerkzaamhe den (o.a. asfaltwerkzaamheden) aan de N254 te verrichten. Dat gebeurt bij het viaduct Welzinge ter hoogte van de A-58. De werkzaamheden die gepaard kunnen gaan met enige geluidsoverlast, vinden plaats tussen s avond 20.00 uur en duren te de volgende morgen 06.00 uur. De werkzaamheden worden uitgevoerd op 1Maandag 31 augustus t/m woensdag 2 september; 2. Woensdag 2 september t/m vrijdag 4 september; 3. Vrijdag 4 september 20.00 uur t/m zaterdag 5 september 06.00 uur. Deze periode geldt indien blijkt dat de werkzaamheden, zoals vermeld onder 1 en 2, onvoldoende kunnen worden afgerond. Mochten de bovenstaande werkzaam heden, door bepaalde omstandigheden, niet door kunnen gaan dan geldt de reserveplanning zoals hieronder weerge geven. 1Maandag 14 september t/m woensdag 16 september; 2. Woensdag 16 september uur t/m vrijdag 18 september; 3. Vrijdag 18 september t/m zaterdag 19 september. Deze periode geldt indien blijkt dat de werkzaamheden, zoals vermeld onder 1 en 2, onvoldoende kunnen worden afgerond. De directe omwonenden worden, voordat met de werkzaamheden worden gestart, schriftelijk op de hoogte gesteld van de uit te voeren werkzaamheden.

de Faam | 2015 | | pagina 8