Hevige gevechten in Zeeland Leuke sporthond zoekt dito baas De Faanf êÈMm m Veilige Publieke Taak; een sprookje? ipte Sporten op het gemakje WW* KORT NIEUWS Tijdens Film by the Sea gaat de tweede film van de Zeeuwse Documentaire Stichting in première. De documentaire 'De Franse slag in Zeeland' zoomt in op het begin van de Tweede Wereldoorlog in Zeeland. "Het is dit jaar 75 jaar geleden dat de oorlog begon, een mooie gelegenheid om een film te maken", meent voorzitter en uitvoerend producent Leen Schouls. door de redactie VLISSINGEN - Niet veel men sen weten dat er aan het begin van de oorlog Franse militairen vochten in Zee land. Bij Kapelle, langs het kanaal van Zuid-Beveland. werd een felle strijd gestre den. Ook op de Sloedam en bij Vlissingen hebben hevige gevechten plaatsgevonden, waarbij veel Fransen sneu velden, gewond raakten of gevangen werden genomen. Deze documentaire vertelt hun verhaal. "Als stichting vinden we het belangrijk om onderbelichte onder werpen uit de Zeeuwse ge schiedenis op een filmische VLISSINGEN - Op zoek naar een jonge sporthond? Kom dan eens kennismaken met Lecrae; een leuke jonge hond van november 2013. Hij had in het begin nog een wat onzekere houding, maar is nu een leuke, gezellige hond. Hij heeft nog wat be geleiding nodig in het alleen thuis zijn en meerijden in de auto. Maar hij is nog jong en met veel aandacht komt dit zeker in orde. Door zijn (nog) onzekere houding plaatst het dierenasiel hem niet in een gezin- met* kleine kinde ren. Maar in de toekomst zal bezoek van kleine kinderen zeker geen probleem zijn. Lecrae is een leuke hond om mee te op cursus te gaan en en creatieve manier onder de aandacht te brengen", vertelt Schouls. "Honder den Fransen lieten het leven in Zeeland, reden genoeg om hen de eer te geven die hen toekomt." De documen- tóire begint op 14 mei 1940, als de Fransen oversteken vanuit Zeeuws-Vlaanderen naar Walcheren en Zuid- Beveland en eindigt rond 18 mei als ze halsoverkop vertrekken vanuit Vlissin gen. Er komen verschillende experts aan het woord die de historische lijn vertel len. Deze informatie wordt geïllustreerd door getuigen die de meidagen van 1940 zelf meemaakten. De pre- DISHOEK - Sinds mei is de eerste Slow Sports groep in Zeeland actief. Slow Sports staat voor ontspannen bui ten bewegen. Trainer Mu- riël Hendrikx: "De drempel om te gaan sporten is soms heel hoog. Bij Slow Sports beweeg je op je eigen ni veau en dat maakt het juist geschikt voor beginners en redelijk gevorderden. De beste manier om te ervaren of deze vorm van bewegen bij je past, is om een keer mee te doen. Een proefles is daarom gratis." Slow Sports biedt een combinatie van diverse beweeg vormen. Er wordt gewandeld (deelne mers die dat willen, kunnen ook stukjes hardlopen) en onderweg zijn er oefeningen voor kracht, balans en coör dinatie. Die oefeningen ko men uit diverse takken van miere van De Franse Slag in Zeeland is op 12 september om 11.00 uur in Cinecity in Vlissingen. sport zoals yoga, krachttrai ning, pilates en looptraining. Plezier, dat staat voorop. Het idee is dat wanneer sporten moeten wordt, het je geen ontspanning meer biedt. Je moet al zoveel, je wilt niet óók nog 'moeten' sporten. "We sporten in een kleine groep waardoor er aandacht is voor ieders persoonlijke mogelijkheden en grenzen", legt Muriël Hendrikx uit. "Niet te moeilijk en niet te zwaar, maar wel uitdagend. De natuur en de buitenlucht maken het plaatje com pleet." De Slow Sports groep start in de zomermaanden iedere dinsdagavond van 19.30 tot 20.30. Verzamelen bij de picknicktafel bij de grote parkeerplaats aan de Strandweg in Dishoek. weGeNeR Media Herkansing voor de Boerendag DOMBURG - Eigenlijk was de Domburgse Boerendag gepland op 25 juli, maar door het slechte weer kon het toen helaas niet door gaan. Nu maar hopen dat het zaterdag 22 augustus beter weer is, want op deze dag wordt van 10.00 tot 17.00 de Domburgse Boerendag gehouden in het centrum van Dom burg. Dit jaar zonder het traditionele ringrijden, maar er zijn wel tal van andere leuke activiteiten zoals een reu zenspring kussen, ringrijden met skelters, boerenkraampjes met streekprodukten, ei gengemaakte producten, hoeden en petten en Bro- cante artikelen. Engels verstaan en leren spreken GOES - Bij English 4 You beginnen in september weer de cursussen En gels. Zowel beginners als gevorderden kunnen in Goes en Wilhelminadorp op verschillende niveaus. Engels leren spreken en verstaan. De lessen wor den gegeven door een vol ledig bevoegd docent En gels. Op 2 september is er informatieavond voor de nieuwe cursisten. Pandaloop voor het goede doel OOSTKAPELLE - Regioteam Zeeland van het Wereld Natuur Fonds houdt op zaterdag 22 augustus de Pandaloop, een duurloop in de omgeving van kas teel Westhove in Oostka- pelle. Bij deze duurloop is het mogelijk om één of meerdere ronden van tweeënhalve kilometer af te leggen. Zowel kinde ren als volwassenen kun nen aan deze Pandaloop deelnemen. Inschrijven kan op zaterdag 22 augus tus vanaf 13.00 uur voor kasteel Westhove aan de Groeneweg in Oostka- pelle. De start is om 14.00 uur. Het inschrijfgeld be draagt 2,50 euro voor kin deren tot 18 jaar en 5 euro voor volwassenen. De opbrengst aan inschrijf- en sponsorgeld komt ten goede aan het natuurbe- schermingswerk van het Wereld Natuur Fonds. Rectificatie VLISSINGEN - In het arti kel op pagina 2 en 3 van De Faam van vorige week stond dat een bijgebouw met de tijdelijke bestem ming van een mantelzorg woning na vijf jaar afge broken moet worden. Dit is niet helemaal juist. In 2013 werd deze regel aan gepast en mag het huisje blijven staan als 'bijge bouw', zolang het gebruik ervan binnen het dan geldende bestemmings plan past. Zo mag een bij gebouw nooit de functie krijgen van één van de ruimtes in het hoofdge bouw. BURGEMEESTER LETTY DEMMERS Om je werk als hulpverlener, bus chauffeur of ambtenaar goed te kunnen doen, moet je zonder last maar vanuit je professionele kennis kun nen werken. Iedereen is het daar wel over eens, maar in de praktijk gaat het helaas nog te vaak mis. U kent de voorbeelden: ambulancepersoneel dat belaagd wordt bij de hulp aan slachtoffers. Brandweer mensen die tijdens de oudejaarsnacht niet bij een brand kunnen komen omdat ze tegengehouden worden. Politiemensen, die bekogeld worden. En bestuurders, raads leden, wethouders en burgemeesters die dreigbrieven ontvangen, telefoontjes krij gen die niet mis te verstaan zijn en dan heb ik het nog maar niet over alle tweets die de ether in geslingerd worden. Uit onder zoeken blijkt dat meer dan 25 procent van de bestuurders wordt bedreigd. Onaccep tabel, omdat daardoor het ons zo geliefde democratische proces, waarbij argumenten gewogen worden in het belang van dorp, stad, provincie of land voordat tot besluit vorming wordt gekomen, de basis is van onze rechtsstaat. Vanuit het Rijk is het proces Veilige Publieke Taak ingericht. Vlissingen doet hier in volle overtuiging aan mee. En dat houdt in dat we bedrei gingen, aan wie dan ook werkzaam in het publieke domein, niet accepteren en altijd aangifte doen. U kunt ons helpen door ten alle tijden met elkaar het debat aan te blijven gaan. Soms zal dat tot een ander be sluit leiden als gewenst. Dat kan dan niet anders, omdat het algemeen belang zich te gen een gewenst besluit verzet. Maar laten we transparant zijn, elkaar aanspreken op een manier zoals je zelf ook aangesproken wil worden. Dan heb ik er alle vertrouwen in dat Veilige Publieke Taak geen sprookje is, maar voor Vlissingen de realiteit. dan door te stromen naar behendigheid of flyball. In teresse? Neem contact op met Dierenasiel Walcheren, Maanweg 5 in Vlissingen via 0118-613579 of kijk op www.dierenasielwalche- ren.nl COLOFON De Faam woensdag 19 augustus 2015 5 3 www.de-faam.nl De documentaire 'De Franse slag in Zeeland' zoomt in op het begin van de Tweede Wereldoorlog in Zeeland. Foto: PR f» Advertentieverkoop en media-advies Pieter Karman E advertercn.zeeland@ wegenermedia.nl T 06-54 26 7' 16 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website www.de-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der^Velde Druk Wegener Nieuwsdruk O www. zeeuwsedocumentaire, nl O www.murielhendrikx.com Redactie en persberichten Manna Meijers E redactie.faam@ wegenermedia.nl T 088-013 09 20 Redactie Marina Meijers (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/venpreidklachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV O www.english4y0u.nl l/i.' Lecrae is een leuke hond om mee te op cursus te gaan en dan door te stromen naar behendigheid of flyball. Foto: PR

de Faam | 2015 | | pagina 5