V W 1 W i h w 1 w V i Kunstgras is duurzaam en onderhoudsarm U BENT VAN HARTE WELKOM IN EÉN VAN ONZE FILIALEN! Goedkoopenorme keus en direct meenemen mogelijk! www.kunstgrasgigant.nl GIGANTISCH ASSORTIMENT TEGEN SCHERPE PRIJZEN! Kunstgrasgigant Koudekerke (Zld) Karreveld41,4371 GA Koudekerke T 0118-61 80 91 koudekerke@kunstgrasgigant.nl Voor openingstijden bezoek onze website! 5 vestigingen in Nederland! Ridderkerk Delft Lisserbroek, Werkendam Koudekerke (Zld) Voor adresgegevens bezoek onze website! Kunstgras heeft veel voordelen ten opzichte van echt gras. Het is duurzaam en onderhoudsarm. Bovendien is kunstgras kleurvast en kan het in meerdere kleuren worden geleverd. Daarom kiezen steeds meer mensen voor kunstgras. V Zomerbui I leti n W T m 1/ 1 17I O www.de-faam.nl De Faam woensdag19 augustus 2015 21 KUNSTGRASGIGANf Een natuurlijke grasmat vraagt intensief onderhoud. Gras is kwetsbaar, moet geregeld worden gemaaid en besproeid. Bij kunstgras speelt dat probleem niet. Kunstgras wordt met name gekozen door overheden voor gebruik in de openba re ruimte. Beheerders van sport- en spelfaciliteiten kie zen vaak voor kunstgras als veilige, zachte ondergrond rondom speeltoestellen en zwembaden en voor sport velden. In recreatieparken en op campings zie je eveneens steeds vaker kunstgras. Het grote voordeel voor al deze toepassingen is dat er nooit gemaaid hoeft te worden en er geen overig onderhoud nodig is. Ook is kunstgras bestand tegen de schadelijke werking van zon licht (UV-straling) en vrij van rot en schimmels. Dankzij nieuwe ontwikkelin gen is een kunstgrastapijt nauwelijks meer van echt gras te onderscheiden. In middels zijn er veel soorten kunstgras van diverse pro ducenten en merken te koop. Het aantal huishoudens dat kiest voor kunstgras stijgt dan ook gestaag. Kunstgras wordt zelfs toegepast op bal kons of dakterrassen. Kunstgras is geschikt voor tuinen waar een gewoon ga zon door de ligging niet goed wil groeien. Verder hoeft het niet te worden besproeid bij droogte en vraagt het nauwe lijks onderhoud. Een kunst- grasmat kan eenvoudigweg worden geveegd met een harde bezem. Op die manier kunnen ook eventuele plat liggende vezels weer terug in model worden gebracht. Vergeleken met echt gras vraagt het veel minder aan dacht en tijd, wat bijvoor beeld een uitkomst is voor mensen met een druk leven. Bovendien kan of wil niet ie dereen tijd vrij maken voor groenonderhoud. Er zijn inmiddels vele ver schillende soorten kunstgras leverbaar. Daarbij bestaat er niet alleen steeds meer keuze uit verschillende kleur schakeringen, maar ook uit zachtere of juist stuggere structuren, al naar gelang behoefte en gebruiksdoel- Steeds meer mensen kiezen voor kunstgras, omdat kunstgras veel voordelen heeft ten opzichte van echt gras. einden. Zachte vezels zijn bijvoorbeeld fijn als er vaak kleine kinderen op de kunst- grasmat zullen spelen. De levensduur van een kunstgrasveld is een ander sterk punt, al hangt die wel samen met de gekozen kwa liteit. Tenslotte is kunstgras ook getest op brandveilig heid. Uw leverancier kan u van advies dienen omtrent kleur, structuur en kwaliteit. Een handige doe-het-zelver kan een kunstgrasmat zelf aanbrengen. Daarvoor moe ten nog wel extra benodigd heden worden aangeschaft, zoals instrooizand voor de ondergrond, een lijnband voor een naadloze verbin ding tussen de afzonderlijke grasmatten, en graspen- nen voor het vastzetten van de grasmatten. Uiteraard kunnen vakmensen ook de complete aanleg van een kunstgrasmat verzorgen. Zij beschikken over de juist ge reedschappen en kennis en zorgen voor stabilisatie van de ondergrond en een goede drainage.

de Faam | 2015 | | pagina 29