L Verkoop uw huis irect De Looff J Guard zoekt mannen en vrouwen met initiatief voor de beveiliging Wij kopen uw huis of appartement in geheel Zeeland aan tegen 'n hoge prijs! Tel: 0118-62 88 34 Het succes van Guard Academy is de unieke combinatie van theorie en praktijk Daarbij heeft u de volgende voordelen: Direct zekerheid! Géén dubbele woonlasten! Géén bijkomende kosten! Beste bod op uw huis! Snelle betaling en vlotte afwikkeling! Oplevering van uw woning bepaalt u zelf! Betrouwbaar, snel, discreet en alles via de notaris! Ook 's avonds en op zaterdag bereikbaar! MAKELAARDIJ O. DONDERDAG 20 AUGUSTUS Orgelconcert Gerard Boot Het concert duurt ongeveer eejn half uur. Op het programma staan werken uit de baroktijd: composities van Chaumont, Bruhns en Kolb. Locatie: Oostkerk Middelburg, aanvang: 12.30 uur, vrije toegang. Miniconcert Koperkwartet Familie Jon gepier Het ensemble bestaat uit vader, moeder en twee zoons Jongepier uit Serooskerke. Christian (15 jaar) op cornet, Tijmen (14 jaar) op bugel, moeder Elly op althoorn en vader Ard-Jan op euphonium. Zij spelen een programma met o.a. Carmen Suite van Georges Bizet en het bekende Abide with me van William Henry Monk. Locatie: Koorkerk Middelburg, aanvang: 15.00 uur, vrije toegang (collecte bij de uitgang). VRIJDAG 21 AUGUSTUS Orgelconcert Peter van de Velde Op het programma staat muziek van Jo- hann Sebastian Bach en de Belgische componist Joseph Jongen. Locatie: Grote of Maria Magdalenakerk Goes, aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 22 AUGUSTUS Goes C Festival, met the Pop-up Factory, zomerse lifestyle markt Stichting Goes Marketing stelt zich ten doel om jaarlijks een gratis toegankelijk cultureel festival op het Bleekveld (bij theater de Mythe) in Goes te laten plaats vinden. Tijdens dit festival wordt het pu bliek een zo gevarieerd mogelijk aanbod gecreëerd van kunst cultuur uit de regio. Daarnaast is er ook ruimte voor optredens j van buiten de regio. The Pop-up factory is shoppen, kijken, proeven, genieten en beleven. Strand, hippe loungebanken, ijs koude smoothies, Ibiza-veertjes in je haar. Locatie: Bleekveld Goes (oude ITS-pand), van 13.00 uur tot 21.00 uur. Orgelconcert Jos Vogel Jos Vogel, organist van de St. JacobskerkTn Vlissingen, bespeelt het Marcussen-orgel. Op het programma, staat muziek van Jo- hann Sebastian Bach en de bekende Suite Gothique van Léon Boëllmann. Locatie: Grote of Maria Magdalenakerk Goes, aanvang: 13.30 uur (entree gratis). Sprookjesachtig zomeravondconcert op Veerse beiaard Richard de Waardt, Stadsbeiaardier van Rotterdam, brengt samen met Dina Ver- heyden in Veere een muzikaal sprookje voor jong en oud. Ze nemen het publiek mee op reis door het bijzondere verhaal van Peer Gynt, dat op eigenzinnige ma nier door Verheyden is herschreven. Ed- vard Grieg schreef de prachtige muziek bij dit Noorse verhaal. De Waardt bespeelt het carillon, daarnaast worden ook ac cordeon en klarinet gespeeld. Muziek en tekst komen samen in een voorstelling van ongeveer een uur. Om dit sprookje te beleven is de tuin van Kaai 43 vanaf 18.30 uur gratis toegankelijk. Locatie: Tuin van Kaai 43 in Veere, aan vang: 18.30 uur. ZONDAG 23 AUGUSTUS Lunchconcert Quatre-mainsgroep Zee land Lunchconcert in restaurant De Kleine To ren in Baarland. Locatie: De Kleine Toren in Baarland, aanvang: 13.00 uur, gratis entree Storioni Trio, viool, cello en piano Het Storioni Trio is opgericht in 1995 en dankt zijn naam aan de Laurentius Stori oni viool uit Cremona, die wordt bespeeld door Wouter Vossen. Het trio is een van de belangrijkste kamermuziek-ensem- bles, welke Nederland rijk is. Het beschikt over een zeer breed repertoire, dat van Haydn en Mozart via Beethoven, Schu- bert, Brahms, Ravel en Sjostakovitsj leidt naar prikkelende werken van eigentijdse componisten. Het trio is regelmatig te be luisteren op radio en televisie en heeft ook een indrukwekkende discografie. Locatie: Grote Kerk Veere, aanvang: 15.30 uur. Orgelconcert Arjen Leistra Arjen Leistra (Delft, 1973) studeerde in de jaren 1990-1998 orgel en kerkmuziek aan de conservatoria in Rotterdam en Den Haag. In 1996 werd hij tweede prijs-win- naar van de 'International Organcompe- tition' te Dublin. Het programma omvat composities van o.m. Bach, Franck en Duruflé. Locatie: Nieuwe Kerk Middelburg, aan vang: 20.00 uur. DINSDAG 25 AUGUSTUS Music Summer School van Podium-Z Op 25 augustus en 26 augustus vindt de eerste Music Summer School plaats van Podium-Z voor jongeren. Bij de Summer school zijn inbegrepen: twee dagen mu ziek, een kookworkshop begeleid door Marieke van Krommehoeke uit Biggeker- ke, eten en drinken, twee after-workshops op de vrijdagavonden van 4 en 11 septem ber bij Schuttershof Domburg Beheer en een optreden op Bigpop Biggekerke. Locatie: Krommenhoeke Biggekerke. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 19 augustus 2015 18 (Advertorial) Guard Academy houdt op zaterdag 5 septem ber 2015 een speciale selectie- en adviesdag voor de opleiding MBO beveiliger 2 op haar vestigingen te Deventer, Nijmegen, Amster dam en Dordrecht. Diegene die de opleiding met succes afronden zijn kort daarna vrijwel zeker van een baan in de beveiliging. Ruim 80% van de cursisten heeft na het behalen van het beveiligingsdiploma binnen 2 a 3 maanden een baan in de beveiliging gevon den. De vraag naar beveiligers is namelijk nog steeds groot. Beveiligingsbedrijven vragen nog steeds goed opge leid personeel. Dit komt onder meer door de steeds strenger wordende veiligheidseisen. Niet alleen bij luchthavens, maar ook bij scholen, ziekenhuizen, banken, overheidsgebouwen, industrieterreinen en evenementen. Bovendien neemt nog steeds de crimi naliteit in omvang toe. Guard heeft in de loop der jaren honderden beveili gers opgeleid. De opleiding is intensief en duurt een half jaar. Bijna alle toegelaten cursisten slagen en vin den zeer snel werk in de beveiliging. Nog steeds wordt bij beveiligers gedacht aan grote sterke mannen. Niets is minder waar. Ook aan vrouwen in de bevei liging is steeds meer behoefte net als aan 45 plussers. We moeten hier bij denken aan werkzaamheden zo als telefoniste, receptioniste en conciërge functies op scholen, baliewerkzaamheden in overheidsgebou wen, maar ook front- en backstage activiteiten bij vele soorten evenementen en winkelbeveiliging. Om te mogen werken in de beveiliging is een MBO ni veau 2 diploma vereist. Uniek is dat Guard de theorie opleiding combineert met een zeer gevarieerd prak tijkgedeelte. Zo kunnen cursisten brede werkervaring opdoen en in de volle breedte kennismaken met het vakgebied. Tevens kan op veel momenten in de week stage worden gelopen. Ook in de weekenden. Een sta ge bijna op maat dus en aangepast aan de persoon lijke situatie. Guard kent eigenlijk geen uitvallers. Dit komt door de uitgebreide selectie vooraf. Zo wil de opleiding teleur stellingen voorkomen bij de cursist. Guard screent dan ook altijd vooraf. EEN TOEKOMST IN DE BEVEILIGING DIE WERKT EN LOONT Studeren kost helaas geld. Veel mensen die graag bij Guard de opleiding willen volgen hebben dat geld bij de start van de opleiding niet. Helaas is ook de over heid sinds enige tijd niet meer bereid om scholing te vergoeden. Guard merkt dan ook dat veel mensen niet meer willen en kunnen wachten op een bijdra ge vanuit bijvoorbeeld het UWV of de Gemeente. Ze tonen zelf initiatief, investeren zelf en nemen zo hun eigen toekomst in handen. Een belangrijke reden voor Guard om te starten met een eigen studiefinan cieringsfonds waardoor voor iedereen met initiatief de opleiding toegankelijk en betaalbaar blijft. Voor inschrijving aan de opleiding is deelname aan de se lectie- en adviesdag verplicht. Verder mag een cursist geen strafblad hebben. Inschrijven voor de selectie- en adviesdag kan via de website van Guard Academy, www.guardgroup.nl www.delooffmakelaardij.nl Oostkerkplein 16, 4331 TL Middelburg ZEEUWSEPODIA 1 Miniconcert Koperkwartet Familie Jongepier op donderdag 20 augustus in de Koorkerk in Middelburg The Pop-up Factory tijdens Goes C Festival op zaterdag 22 augustus om 13.00 uur in Goes Het Storioni Trio op zondag 23 au gustus in de Grote Kerk Veere O www. orgelmuziekmiddelburg. com O www. langejanproject. wordpress. com O www.muziekindegrotekerkgoes.nl O www.goesisgoes.nl O www.muziekindegrotekerkgoes.nl O www.quatremainsgroepzeeland.nl O www.muziekpodiumzeeland.nl O www.welzijnveere.nl 2#

de Faam | 2015 | | pagina 26